Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


CarbonX® je nejlepší nehořlavá látka pro ochranné oděvy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Je-li desítky let materiál NOMEX standardem, proti kterému se porovnávají všechny ostatní nehořlavé textilie pro ochranné oděvy, potom je na čase si zvolit standard nový a sice CarbonX.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nehořlavá látka pro ochranné oděvy. | foto: CarbonX®

Proč CarbonX® místo NOMEX® ?

Jsou-li základní údaje o hořlavosti materiálů a účinnosti nehořlavých úprav deklarovány limitním kyslíkovým číslem (LKČ), potom to musí být každému jasné.

CarbonX® má LKČ=55 a NOMEX® jen 28. CarbonX®  má nejvyšší hodnotu LKČ ze všech nehořlavých vláken na současném trhu a výrazně vítězí nad zbytkem konkurence.

Limitní Kyslíkové Číslo LKČ

Největší popáleniny a vážná zranění vám často může způsobit vaše vlastní oblečení, které se vznítí. Jestliže pracujete v prostředí, kde existuje nebezpečí požáru nebo exploze a vznětu, udělejte všechno, aby jste mu předešli, ale zároveň na něj byli připraveni. Noste vhodné oděvy, ujistěte se, že jsou to oděvy ochranné a noste je, protože může přijít chvíle, kdy je budete potřebovat.

Dával-li vám NOMEX® tolik potřebné "ony kritické vteřiny navíc", které jsou nutné, dojde-li ke vznícení nebo k výboji elektrického oblouku, potom vám dává CarbonX®  desítky vteřin. Jsou to cenné desítky vteřin rozdílu, které jsou hranicí mezi životem a smrtí. Je to Váš oděv, který rozhodne. Je možná těžké si to připustit, ale je to pravda.

Testy prováděné v nezávislých laboratořích a v podmínkách blížících se realitě, prokazují, že ochranné oděvy z vlákna CarbonX®  vždy s odstupem překonávají oděvy z vlákna NOMEX®. Ano, NOMEX® byl desítky let nejlepší, ale teď je tu CarbonX®.

Látky z CarbonX® jsou založeny na patentované směsi vysoce nehořlavých vláken za využití oxidovaných polyakrylonitrilových vláken, která navíc neuhelnatí, neškvaří se, nemění výrazně svůj tvar a to ani při zásahu intenzivního ohně, roztaveného kovu, elektrického oblouku nebo vysoké teploty. Dokonce si po takovém zásahu i nadále udrží svou ochrannou funkci.

Chemické složení samotného vlákna CarbonX® totiž způsobuje, že toto vlákno na vzduchu nehoří. A protože je ochrana zabudována už v samotném vláknu, na vlastnostech se nic nemění ani praním i nošením. Úroveň ochrany je stále stejná. Inherentně nehořlavé a antistatické ochranné oděvy s dlouhou životností, to jsou oděvy, které se vyplatí. Tyto vlastnosti dělají v současnosti z CarbonX® nejlepší nehořlavou látku na trhu. 

CarbonX® poskytuje špičkovou ochranu

Špičková ochrana, kterou poskytuje CarbonX® je důvodem, proč si vybírají všichni, kteří potřebují ochranu před vzplanutím a elektrickým obloukem v petrochemickém, chemickém a plynárenském průmyslu stejně jako v elektrických rozvodných závodech a měli by jste si ho vybrat i vy. CarbonX® vás nemusí zachránit jen od popálenin, ale může vám zachránit i život.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Pokud uslyšíte slovo banka, pravděpodobně si jako první vybavíte „kamennou“ pobočku své banky. Přitom mnohem častěji, v...

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Firmy se připravují na Průmysl 4.0, musí myslet na budoucnost

Výrobní proces budou kontrolovat tisíce senzorů, IT infrastruktura se musí...

Továrna plná robotů a automatických senzorů, které v každém okamžiku sledují výrobek a ihned hlásí jakékoliv odchylky....

Najdete na iDNES.cz