Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bydlet v dokonalém kontaktu se zahradou – trend moderního bydlení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Je ráno, s kávou se postavíte do jídelny a zahledíte se do zahrady, kde skrze stromy prosvítají první sluneční paprsky. … Je odpoledne, děti si venku hrají a vy je po očku sledujete, zatímco připravujete něco k snědku. ... Je večer, slunce zapadá, vy odpočíváte v obýváku a pozorujete, jak se okolní domy pomalu rozsvěcují a krajina se zahaluje tmou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bydlet v dokonalém kontaktu se zahradou – trend moderního vydlení | foto: TFH dřevěné skeletové domy s r.o.

Tato ukázka bezprostředního splynutí s okolním světem se stala trendem dnešního bydlení. Velké prosklené plochy místo zdí, která se vkládají jak do zděných, tak do dřevěných staveb. Otevírají nám svět v interiéru, jsou zásobárnou přirozeného světla a tepla a dodají pocit volnosti. Je však život za sklem praktický? 

„Pokud se prosklení nastaví správně, tzn. věnuje se pozornost orientaci ke světovým stranám, optimalizaci tepelných zisků a ztrát, výběru kvalitního zasklení a volbě správného zastínění, tak je život za sklem zcela jistě praktičtější než za zdí,“ říká Ing. Milan Peukert, jednatel společnosti TFH dřevěné skeletové domy s.r.o.

BYDLET V DOKONALÉM KONTAKTU SE ZAHRADOU - TREND MODERNÍHO BYDLENÍ

Volba konstrukčního řešení – těžký dřevěný skelet

Pro umístění velkých prosklených ploch je těžký dřevěný skelet optimálním řešením. V tomto konstrukčním provedení je teoreticky možné sklem opláštit celý dům. Na ukázce tohoto rodinného domu těžkého skeletu jsou použity prosklené plochy až o velikosti 9 m², které jsou situovány na jih a západ a umístěny ve společných obytných prostorech. 

Umístit velká prosklení je však dobré tam, kde jsou žádoucí – jídelny, obývací pokoje, pracovny, kuchyně, galerie. Zbytek není třeba zcela odkrývat, můžeme použít pouze velká okna či francouzské dveře, jak vidíte na této dřevostavbě. 

Velké prosklené plochy střídají zdi s výplněmi z difuzně otevřeného systému. Dle letitých zkušeností je tento systém nejvhodnějším řešením výplní pro dřevostavby. Klade důraz na omezení rizika vzniku přehřívání interiéru v letním období. 

Konstrukce má díky němu výborné tepelně-technické vlastnosti, které minimalizují prostup tepla a zmenšují tím náklady na vytápění. A v neposlední řadě díky použití dřevovláknitých desek disponuje vynikající požární odolností. Více naleznete ZDE.

Kromě možnosti umístění velkých prosklených ploch dává těžký skelet stavbě charakteristický dominantní ráz a přiznává okolí svého ducha – dřevěný základ. Na této realizaci je konstrukce patrná z exteriéru a je zvýrazněna speciální šedou lazurou s příměsí kovových částic.

BYDLET V DOKONALÉM KONTAKTU SE ZAHRADOU - TREND MODERNÍHO BYDLENÍ

Potřebujete-li soukromí

Pokud nastane chvíle, kdy se před světem budete chtít ukrýt, jednoduše postavíte zeď. Stínění prosklených ploch je v tomto případě zajištěno venkovními žaluziemi, které lze ovládat jednotlivě. 

„Stěny lze stavět, jak se Vám zamane. Během chvíle si tak vytvoříte neprůhlednou bariéru, která pozmění pohled z interiéru a vy máte pocit změny,“  říká majitel rodinného domu, který na hraní se žaluziemi nedá dopustit.

BYDLET V DOKONALÉM KONTAKTU SE ZAHRADOU - TREND MODERNÍHO BYDLENÍ

Principy návrhů a výstavby v TFH

Architektura dřeva a skla a technologie výstavby v TFH využívá ekologických materiálů, uplatňuje moderní technologické postupy a snaží se maximalizovat bezprostřední kontakt s okolním světem, který do interiéru vnáší život. Ukázky realizací těžkých dřevěných skeletů naleznete ZDE.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Najdete na iDNES.cz