Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji plánujete pořídit, pak vás to bude zajímat určitě. Představy lidí o výrobě a montáži tohoto typu staveb se od skutečnosti často liší.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni | foto: DNK System

Moderní dřevostavba je technologicky náročný projekt, který vyžaduje precizní přípravu, kvalitní výrobní zázemí a dostatek zkušeností při vlastní montáži stavby. Zapomeňte proto na jednoho truhláře s motorovou pilou, který při stavbě dřevostavby improvizuje na zelené louce. Je to sice romantická představa, ale s realitou nemá dnes už nic společného.

Dřevostavby jsou stále populárnější, a to z mnoha důvodů

Dřevostavby mají řadu výhod. Jedná se o moderní, ekologické bydlení s nízkými provozními náklady. Není proto divu, že se jejich podíl na českém stavebním trhu zvyšuje. Současná dřevostavba se skládá z jednotlivých komponentů, které se vyrábějí s využitím špičkového strojního vybavení a pod pečlivou kontrolou.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

„Konkrétně u naší firmy jsou hlavními komponenty systému sendvičové stěnové panely, stropní konstrukce a příhradové střešní vazníky,“ vysvětluje odborník na dřevostavby Ing. Milan Pekárek ze společnosti DNK system.

Moderní dřevostavba je vlastně do posledního detailu promyšlený stavební systém, který si můžete představit jako velkou a náročnou skládačku navrženou na míru požadavkům klienta.

„Zásadní je, že veškeré výrobní procesy probíhají v ideálních podmínkách v kryté výrobní hale. Samozřejmostí je i několikastupňová kontrola kvality,“ upřesňuje technický šéf výroby z firmy DNK system.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Moderní dřevostavba - dům postavený za několik dní

Vysoký stupeň prefabrikace jednotlivých komponentů má celou řadu výhod. Tou nejviditelnější pro běžného zákazníka je především až zarážející rychlost výstavby – montáž hrubé stavby je hotová za dva dny a pátý den lze pokládat střešní krytinu.

„Z technického a odborného hlediska je však důležitější, že vysoký stupeň prefabrikace minimalizuje prostor pro chyby při vlastní montáži a umožňuje tak prvotřídní kvalitu stavby, což je vlastně to nejdůležitější,“ zdůrazňuje Petr Hrůza, šéf výroby.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Další výhody prefabrikace dřevostavby

Výhodou prefabrikace je především dokonalá přesnost výroby, vysoká technologická kázeň a za všech okolností vhodné výrobní podmínky. I při použití těch nejkvalitnějších materiálů, které jsou dlouhodobě ověřené, je extrémně důležité, že skladování i vlastní výroba probíhá v kryté hale. Dobré vlastnosti materiálů jako třeba ideální vlhkost dřeva jsou tak stoprocentně zachovány.

„Vysokým stupněm prefabrikace se vlastně předchází mnoha problémům. Díky použitým strojům a technologiím nemůže dojít k nedostatečnému spojení jednotlivých dílů, k zabudování vlhkosti nebo třeba ke špatné rovinnosti konstrukcí,“ říká odborník s mnohaletou praxí.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Nebudeme vás obtěžovat detailním popisem technologie výroby jednotlivých stavebních komponentů, buďte si však jisti, že bez moderního a kvalitního strojního vybavení by dokonalá dřevostavba vzniknout nemohla. Asi vás nepřekvapí, že všechny připravené díly nového domu na stavbu putují kamionem, pak už následuje vlastní montáž, ani tu však nelze podcenit.

Precizní montáž vyžaduje znalosti a zkušenosti

I když většina nového domu vznikne s využitím moderních technologií a v ideálních podmínkách výrobní haly, význam precizní montáže je pro kvalitu budoucího domu stále zásadní!

„Sebedokonalejší výroba bez kvalitní montáže nedává smysl. Proto v naší společnosti zajišťují montáž jen zkušení a proškolení pracovníci. Precizní montáž představuje ucelený soubor detailů a postupů, které je nutné respektovat. Důležitá je samozřejmě i role zkušeného stavbyvedoucího,“ zdůrazňuje Ing. Milan Pekárek.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Přemýšlíte nad dřevostavbou?

Moderní dřevostavba vzniká rychle, ale rozhodně ne snadno. I když se při její výrobě používají ty nejkvalitnější dostupné materiály a pracuje se s vysokou přesností, neméně důležitá je kvalita vlastní montáže. Ta díky vysokému stupni prefabrikace může proběhnout opravdu rychle, hrubá stavba je hotová v řádu dní a navíc v potřebné kvalitě. Bez zkušených řemeslníků a projektantů, kteří myslí na každý detail stavby, se však při stavbě nového bydlení neobejdete. A to se nikdy nezmění. Takže výběru konkrétního stavebního systému i firmy, která bude dům stavět, věnujte náležitou pozornost.

Více informací najdete na www.dnk-system.cz.


Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Další z rubriky

5 tipů na stylovou koupelnu od Keramiky Soukup

5 tipů na stylovou koupelnu od Keramiky Soukup

Pokud vás čeká rekonstrukce koupelny nebo přemýšlíte o její proměně, pak je tento článek přesně pro vás. Keramika...

Imitace betonu®

Imitace betonu®

Moderní, minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti...

Světlovod zlepší pracovní podmínky v kanceláři i ve skladu

Světlovod zlepší pracovní podmínky v kanceláři i ve skladu

Zkušenosti i průzkumy ukazují, že důležitou součástí zdravého života je dostatek přirozeného světla. Týká se to...

Najdete na iDNES.cz