Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji plánujete pořídit, pak vás to bude zajímat určitě. Představy lidí o výrobě a montáži tohoto typu staveb se od skutečnosti často liší.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni | foto: DNK System

Moderní dřevostavba je technologicky náročný projekt, který vyžaduje precizní přípravu, kvalitní výrobní zázemí a dostatek zkušeností při vlastní montáži stavby. Zapomeňte proto na jednoho truhláře s motorovou pilou, který při stavbě dřevostavby improvizuje na zelené louce. Je to sice romantická představa, ale s realitou nemá dnes už nic společného.

Dřevostavby jsou stále populárnější, a to z mnoha důvodů

Dřevostavby mají řadu výhod. Jedná se o moderní, ekologické bydlení s nízkými provozními náklady. Není proto divu, že se jejich podíl na českém stavebním trhu zvyšuje. Současná dřevostavba se skládá z jednotlivých komponentů, které se vyrábějí s využitím špičkového strojního vybavení a pod pečlivou kontrolou.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

„Konkrétně u naší firmy jsou hlavními komponenty systému sendvičové stěnové panely, stropní konstrukce a příhradové střešní vazníky,“ vysvětluje odborník na dřevostavby Ing. Milan Pekárek ze společnosti DNK system.

Moderní dřevostavba je vlastně do posledního detailu promyšlený stavební systém, který si můžete představit jako velkou a náročnou skládačku navrženou na míru požadavkům klienta.

„Zásadní je, že veškeré výrobní procesy probíhají v ideálních podmínkách v kryté výrobní hale. Samozřejmostí je i několikastupňová kontrola kvality,“ upřesňuje technický šéf výroby z firmy DNK system.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Moderní dřevostavba - dům postavený za několik dní

Vysoký stupeň prefabrikace jednotlivých komponentů má celou řadu výhod. Tou nejviditelnější pro běžného zákazníka je především až zarážející rychlost výstavby – montáž hrubé stavby je hotová za dva dny a pátý den lze pokládat střešní krytinu.

„Z technického a odborného hlediska je však důležitější, že vysoký stupeň prefabrikace minimalizuje prostor pro chyby při vlastní montáži a umožňuje tak prvotřídní kvalitu stavby, což je vlastně to nejdůležitější,“ zdůrazňuje Petr Hrůza, šéf výroby.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Další výhody prefabrikace dřevostavby

Výhodou prefabrikace je především dokonalá přesnost výroby, vysoká technologická kázeň a za všech okolností vhodné výrobní podmínky. I při použití těch nejkvalitnějších materiálů, které jsou dlouhodobě ověřené, je extrémně důležité, že skladování i vlastní výroba probíhá v kryté hale. Dobré vlastnosti materiálů jako třeba ideální vlhkost dřeva jsou tak stoprocentně zachovány.

„Vysokým stupněm prefabrikace se vlastně předchází mnoha problémům. Díky použitým strojům a technologiím nemůže dojít k nedostatečnému spojení jednotlivých dílů, k zabudování vlhkosti nebo třeba ke špatné rovinnosti konstrukcí,“ říká odborník s mnohaletou praxí.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Nebudeme vás obtěžovat detailním popisem technologie výroby jednotlivých stavebních komponentů, buďte si však jisti, že bez moderního a kvalitního strojního vybavení by dokonalá dřevostavba vzniknout nemohla. Asi vás nepřekvapí, že všechny připravené díly nového domu na stavbu putují kamionem, pak už následuje vlastní montáž, ani tu však nelze podcenit.

Precizní montáž vyžaduje znalosti a zkušenosti

I když většina nového domu vznikne s využitím moderních technologií a v ideálních podmínkách výrobní haly, význam precizní montáže je pro kvalitu budoucího domu stále zásadní!

„Sebedokonalejší výroba bez kvalitní montáže nedává smysl. Proto v naší společnosti zajišťují montáž jen zkušení a proškolení pracovníci. Precizní montáž představuje ucelený soubor detailů a postupů, které je nutné respektovat. Důležitá je samozřejmě i role zkušeného stavbyvedoucího,“ zdůrazňuje Ing. Milan Pekárek.

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Přemýšlíte nad dřevostavbou?

Moderní dřevostavba vzniká rychle, ale rozhodně ne snadno. I když se při její výrobě používají ty nejkvalitnější dostupné materiály a pracuje se s vysokou přesností, neméně důležitá je kvalita vlastní montáže. Ta díky vysokému stupni prefabrikace může proběhnout opravdu rychle, hrubá stavba je hotová v řádu dní a navíc v potřebné kvalitě. Bez zkušených řemeslníků a projektantů, kteří myslí na každý detail stavby, se však při stavbě nového bydlení neobejdete. A to se nikdy nezmění. Takže výběru konkrétního stavebního systému i firmy, která bude dům stavět, věnujte náležitou pozornost.

Více informací najdete na www.dnk-system.cz.

Nejčtenější

HANÁK New Collection

Nový matný lak antracit a přírodní dýha dubu rustikal hnědého

HANÁK NÁBYTEK představuje novou kolekci nábytku, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Toužíte po něčem...

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Jak šetřit s vodou? Jak zamezit vysychání půdy? Jak si udržet zelený trávník? A jak přitom ušetřit energii? To jsou...

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

V příjemném prostředí na břehu Hlučínského jezera nedaleko Ostravy leží unikátní dětský ranč, který se stal za léta...

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Z výstavby tolik potřebných nových bytů, kanceláří, obchodů a skladů stát získává na daních od soukromých investorů...

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Nejsledovanější zápas podzimu na české prvoligové scéně je tu. Na Letné si to rozdají dva nesmiřitelní rivalové Sparta...

Další z rubriky

Výběr knihovny: Vše, co potřebujete vědět před nákupem

Vybírejte knihovnu tak, aby splynula s prostředím a „nezabila“ tak jiné...

Ani příchod elektronických čteček nedokázal vyhnat klasickou knihovnu z našich domovů. Knihy mají nezaměnitelnou vůni a...

Jak se z malé firmy stala uznávaná společnost DUDINGER?

Jak se z malé firmy stala uznávaná společnost DUDINGER?

Pojďme si prozradit příběh, jak se pílí plní sny. Bylo, nebylo, v roce 1992 vznikla v České republice malá firma...

Rezidence BAVARIA: Moderní bydlení s dotekem historie

Rezidence BAVARIA: Moderní bydlení s dotekem historie

Nově vznikající projekt Rezidence BAVARIA je příležitostí k pořízení atypického, luxusního a nadčasového bydlení s...

PROFITEX GROUP je odborník na výrobu rozvaděčů

PROFITEX GROUP je odborník na výrobu rozvaděčů

V elektrotechnickém segmentu se velice často používá rozvaděč. V podstatě se jedná o skříň s několika kabely, uvnitř...

Najdete na iDNES.cz