Zahradní altánek: oáza klidu z kvalitně zpracovaného dřeva

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Za okny se objevilo letní počasí. Slunce se opírá do skel vašeho domu a zahřívá vzduch. Napadne vás jediné - nový zahradní altánek, ve kterém grilujete s rodinou a přáteli.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zahradní altánek: oáza klidu z kvalitně zpracovaného dřeva | foto: MARUŠÍK HOLZ s.r.o.

Sníte o vlastní pergole či zastřešeném altánku?

Sny jsou od toho, aby se realizovaly. Pár základních rad vám pomůže splnit váš sen o příjemném posezení v zahradním altánku, či pergole. Jaký má mít nový zahradní altánek tvar? Čtvercový, obdélníkový, nebo šesti a víceboký? V návaznosti na tvaru konstrukce se provádí různá zastřešení. Typ střechy může být klasický, sedlový, nebo valbový, popřípadě stanový. Který si vyberete? Návrh je klíčový pro vaši spokojenost. Myslete na to.

Experimentování u stavebního dřeva se nemusí vyplatit. Proč?

Základem každé dřevostavby je kvalitní dřevo, nejlépe stavební řezivo z pily. Pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího než se zastavit u odborníka, který vám poradí s výběrem nejvhodnějšího stavebního materiálu pro zahradní altánek, včetně tloušťky s přihlédnutím ke sklonu střechy. Individuální přístup a doporučení materiálů i služeb ocení i lidé bez větších zkušeností se stavbou zahradních altánků.

K čemu nám je vlastně impregnace dřeva?

Na trhu máte na výběr hranoly i fošny různého profilu a délky, prkna první i druhé třídy, prismovaná i boční a další produkty z masivu. Neprohloupíte, když si produkt z velkoobchodu dřeva necháte správně ošetřit: investujte do impregnace vybraného produktů, déle vydrží. Nezapomeňte se poradit s odborníkem, který vám ukáže možnosti, o nichž jste třeba neuvažovali. Jiný náhled vám pomůže váš sen o klidném odpočinku dovést k dokonalosti.

Jak zahradní altánek postavit

Volba materiálu závisí na vašem prvotním výběru, zda se tedy jedná o klasickou otevřenou pergolu nebo zastřešené posezení, zahradní altánek. Výrobce doporučuje zhotovit betonové patky, které mají být 80 - 100 cm hluboko zapuštěny do země, aby nedošlo k promrznutí základů. Patky jsou v osové vzdálenosti maximálně 4 m, protože při větším rozpětí by muselo dojít ke zvýšení průřezu stavebního materiálu (v tomto případě hranolů - sloupů).

Zahradní altánek: oáza klidu z kvalitně zpracovaného dřeva1

Výrobce doporučuje profily 120 X 120 mm, nebo 140 X 140 mm pro tvorbu nosného rámu a 80 X 140 mm pro krokve střechy. Samotná konstrukce bývá nejčastěji provedena z hraněného řeziva různého průřezu podle statických výpočtů a měla by splňovat předepsané normy.

Veškeré vzpěry, pásky, sloupky by měly být začepovány a čepy zajištěny dřevěnými kolíky. Odvedenou tesařskou práci z kvalitního dřeva ocení všichni návštěvníci, kteří zahradní altánek využijí k posezení. Zhotovený krov podle vašeho návrhu se pobije palubkami zpravidla tloušťky 19 mm pohledovou stranou dolů, na které se pokládá podstřešní difusní folie a následně se pokládá střešní krytina. Povrchová úprava řeziva hoblováním hran lze provést různě tvarovanými frézkami.

Firma Marušík Holz s. r. o., největší prodejce kvalitního řeziva přímo z pily v Moravskoslezském kraji, nabízí svým klientům dlouholetou tradici ve zpracování stavebního dřeva. Zabývá se velkoobchodem i maloobchodem stavebního řeziva. Společnost vychází vstříc svým zákazníkům špičkovým servisem a maximální péči o klienta: úprava hranolů a krovů, provedení impregnace, ohoblování dřeva nebo odvoz výrobků, a to vše na míru a dle požadavků kupujícího.

Podrobné informace o firmě Marušík Holz s. r. o. naleznete na internetových stranách www.marusik.cz. Zde se můžete seznámit i s fotografiemi produktů, s aktuálním ceníkem a kontaktem na vstřícné odborníky, kteří vám pomohou s výběrem kvalitního dřeva pro zahradní altánek snů.

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou.

Společnost Mountfield s příchodem nového roku naservírovala zákazníkům zelenou novinku od světového gigantu v AKU...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Ohlédnutí za rokem 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

Milé kolegyně, vážení kolegové, adventní čas se nám rozeběhl a zanedlouho vyvrcholí Vánocemi a vzápětí za nimi nastane...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Rekonstrukce koupelny se vyplatí

Rekonstrukce koupelny se vyplatí

Aby se nám doma líbilo: Vyřešíme to kreativně, nebo necháme provést kvalitní rekonstrukci? Existují stovky příběhů...

Najdete na iDNES.cz