Vyplatí se světlovod, nebo okno?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Světlovody dokážou zázraky – přivedou světlo do částí interiéru, které byly doposud tmavé a nevlídné. Při detailnějším pohledu na ekonomickou stránku této investice se ukazuje, že jde o alternativu srovnatelnou s okny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyplatí se světlovod, nebo okno? | foto: WT-WINDOWS TOMORROW s.r.o

Místnost bez přirozeného světla není vůbec příjemná k životu. Na prahu nové stavební sezony proto mnozí majitelé domů, bytů, kanceláří nebo firem zvažují instalaci nebo zvětšení oken. Na trhu je jich nepřeberná škála, ovšem velmi dobrou alternativu k nim představují světlovody. V zásadě jsou to také „okna ke světlu“, jejich výhoda tkví v tom, že je můžete instalovat snadněji, rychleji a levněji.

Vyplatí se světlovod, nebo okno?

Světlovod bývá vyveden na střechu, ale může být zaústěn i do obvodového pláště budovy. Sestává z kopule, která přijme světlo z vnější strany objektu, světlovodného tubusu a difuzéru, jenž světlo rozptyluje v místnosti. Někdy může být součástí i fotovoltaický systém, díky němuž světlovod akumuluje sluneční energii a v noci tak svítí.

Vyplatí se takový systém při srovnání s okny? Počítejme: značková kopule v základním provedení (např. Raybender) stojí asi 5000 Kč, lemování na taškovou krytinu vyjde na 2000 Kč, přibližně metr značkové prodlužovací tuby Spectralight bude stát 2000 Kč a stropní difuzér (např. značka Vusion) vyjde na 1000 Kč. V souhrnu se pohybujeme kolem 10 000 korun (výpočet s využitím kalkulačky na solatube.cz) a za podobnou cenu pořídíte i okno.

Vyplatí se světlovod, nebo okno?

Výhodou světlovodu je navíc skutečnost, že nemusíte podstatně zasahovat do obvodových zdí domu, které jsou zpravidla nosné. Zástavba světlovodu je rychlá, úsporná a nezpůsobuje nepořádek.

Je třeba si také uvědomit, že světlovod se často zabudovává do části interiéru, kde bývá obtížné instalovat jakékoliv okno. Může jít o chodby, komory, sociální zařízení, kuchyně, koupelny nebo suterény. V těchto prostorách se většinou musí svítit, někdy stabilně, proto jsou zde z dlouhodobého pohledu patrné i efekty v úspoře energie.

Vyplatí se světlovod, nebo okno?

Investice do světlovodu se však vyplatí především z toho důvodu, že obyvatelé domu nebo pracovníci firmy se budou v prosvětleném interiéru cítit mnohem lépe. 

Více informací na www.solatube.cz.


Nejčtenější

Znáte ovocné octy? Nepodceňujte jejich výběr při dochucování

Znáte ovocné octy? Nepodceňujte jejich výběr při dochucování.

Tváří se skromně, v kuchyni s ním však dokážete divy. A stačí tak málo. Zajímavý recept, čerstvé suroviny a při výběru...

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

Obhájí Slavia český fotbalový titul? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Obhájí Slavia český fotbalový titul? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Krátká pauza už je pomalu pryč, nový ročník české fotbalové ligy se je tady. Favorité jsou stejní jako posledně. Může...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Další z rubriky

Trendový exteriér, který nestárne. Vyzdobte zahradu kamennými doplňky

Trendový exteriér, který nestárne. Vyzdobte zahradu kamennými doplňky!

Při výsadbě mobilní zeleně je vhodná volba nádoby důležitým prvkem, který podstatně ovlivňuje estetický dojem z celkové...

Centrální vysavače – získejte starý za nový

Centrální vysavače – získejte starý za nový

Stavíte, rekonstruujete nebo máte doma starší centrální vysavač? Nyní máte jedinečnou šanci získat dotaci 5 tisíc korun...

Trendy v bydlení pro rok 2019

Trendy v bydlení pro rok 2019

Každý rok s sebou přináší trendy nejen v oblékání, ale i například v bydlení a stylu interiéru. Jaké novinky přináší v...

Najdete na iDNES.cz