Vhodná chvíle pro koupi rodinného domu na Praze-západ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Oživení realitního trhu znamená kromě poptávky také zvyšující se ceny. Je zajímavé, že m2 nového rodinného domu v Praze nyní pořídíte téměř o 10 000 Kč/ m2 levněji než v případě m2 nového bytu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vhodná chvíle pro koupi rodinného domu na Praze-západ | foto: Rodinné domy Na Malé Růži

Na Praze-západ byl právě zkolaudován projekt rodinného bydlení Na Malé Růži, který cílí především na mladé rodiny a počítá také s vlastní školkou.

Český realitní trh zaznamenává oživení. Srovnáním aktuálních cen nového bydlení zjistíme, že již nyní kupujeme m² bytu v Praze o 4,2 indexní body dráž než jsme jej kupovali v lednu 2012. Zajímavá je také cena m² nového rodinného domu. Podle srpnového srovnání týmu doc. Ing.V. Dolanského, CSc. je totiž levnější m² v novém rodinném domě než v novém bytě v Praze, a to téměř o 10 000 Kč/ m². 

Vývoj cen v krajích

Nejvyšší nárůst cen na m² zaznamenal v srpnu mezi novými rodinnými domy Středočeský kraj, kdy se průměrně platilo o 11,2 indexních bodů více než v lednu 2012. I přesto zde pořídíte bydlení levněji než v Praze nebo ve stejné ceně s lepšími parametry. Stometrový dům ve střední kategorii vás přijde v průměru o dva miliony levněji než v Praze. 

Co ještě sledovat k ceně za m2

DPH, pokud není zahrnuto v ceně, navýší částku jednorázově o 15 %. Zásadní otázkou pro budoucí náklady je energetická třída budovy nebo tepelná izolace. Některé položky jsou pak otázkou komfortu bydlení, kdy můžete zvelebovat dlouhodobě, jako dlažba pro parkovací stání, terasa u domu nebo oddělení zápraží na zahradě od sousedů. 

Skryté náklady

Některé projekty nabízí vlastní zeleň, ostrahu nebo služby, které zvyšují komfort, zpravidla však také navyšují pravidelné měsíční náklady. Zajímejte se proto, kdo bude vlastníkem zeleně, která při projektu vznikla a kdo ji bude udržovat.

Rodinné domy Na Malé Růži - obývací pokoj - řadový dům

Rodinné domy Na Malé Růži - obývací pokoj - řadový dům

Zajímavý projekt v poměru cena/výkon, Praha-západ

V posledním roce vyrostl na okraji Prahy velmi zajímavý projekt společnosti Rudná Development. Na první pohled zaujme intimitou a vysokým standardem rodinných domů  Dostupné bydlení pro mladé rodiny nabízí již v základním provedení dvě koupelny, schodiště z masivu nebo přípravu na krb či krbová kamna. Právě zkolaudovaná první fáze rodinných domů Na Malé Růži nabízí 40 rodinných domů se zahradou, které navazují na původní zástavbu. 

Rodinné domy Na Malé Růži jsou zajímavé pro mladé rodiny, které chtějí vychovávat své děti v zeleni a bezpečí malé obce a přitom mít na dosah veškeré benefity Prahy. Drahelčice mají velmi dobré napojení na dálnici D5, jsou obsluhovány PID. Dobré spojení je nejen do Prahy, ale také do Berouna a to jak autobusem tak vlakem. Od stanice metra Zličín jsou vzdáleny deset minut jízdy autem.

Vlastní školka i fotbalové hřiště

Každý developer má na mysli blaho svých zákazníků. Otázkou je, kam až je ochoten zajít. Jak je možné poznat, že skutečně cílí na mladé lidi, kteří zakládají rodiny? Součástí projektu Na Malé Růži je vlastní mateřská školka. Rudná Development se s obcí také dohodla na zavlažovacím systému pro fotbalové hřiště a v průběhu výstavby provedla opravy, ze kterých se těší již stávající obyvatelé. 

Více informací o rodinných domech Na Malé Růži naleznete na www.namaleruzi.cz .

Rodinné domy Na Malé Růži - Twin house

Rodinné domy Na Malé Růži - Twin house

Autor:

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Každá podlaha vyžaduje správný postup údržby. Nejen o dřevěnou podlahu je nutné...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

INSPECTO zjednodušuje provádění revizí

revize

Jsou tisíce aplikací, které se snaží cílit na co největší publikum. Kolik je ale takových, které se zaměřují na úzkou...

Najdete na iDNES.cz