Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc nás asi překvapilo, že tmavší byt může být tak příjemný a elegantní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se postarala interiérová designérka Beata Haškovcová. | foto: Penta Real Estate

„Požadavkem bylo vytvořit tmavší a útulný interiér,“ představuje byt Beata Haškovcová a dodává: „V českých interiérech stále převažují interiéry bílé, minimalistický styl v čistých liniích. Alespoň to po nás zákazníci stále žádají.“

V zahraničí vévodí jaké barvy?
Pokud vyjedete na zahraniční veletrhy, tmavé barvy vévodí elegantnosti, útulnosti luxusních interiérů a v nich usazené krásné decentní barvy (žádné křiklavé, ale s citem vyladěné).

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Na zahraničních veletrzích, které udávají trendy v interiérech, jsou expozice postaveny hlavně na použitých materiálech, které si hrají s jemnými odstíny barev přecházející tón v tónu k dokonalosti, které nevnímáte jen zrakem a pocitovým vjemem, ale též hmatem.

Hmatem?
Ano. Jsou obrovské rozdíly v materiálech a jejich povrchových úpravách. To vše má v jemných detailech svoji velkou roli. Barva, která mne letos naprosto nadchla a v interiéru vzorového bytu ji najdete, je starorůžová elegantní barva, která se nádherně vyjímá mezi neutrálními a tmavšími barvami.

A jaká barva ve vzorovém bytě převažuje?
Celý vzorový byt Rezidence Waltrovka je propojen základní moka barvou a kovovými prvky, které se občas opakují v různých podobách a celkově zútulňují byt. Ještě většího efektu tmavého interiéru bychom docílili použitím barev i na stropy, ale s ohledem na typ těchto rezidenčních bytů jsem volila střední a mírnou cestu.

Celý vzorový byt Rezidence Waltrovka staví na útulnosti a eleganci. Čím jste toho docílili?
Použitím příjemných materiálů v kombinaci s částečnou dodávkou produktů od firmy Hanák a také díky elegantnímu standardnímu provedení přímo od developera. Téměř polovinu interiéru včetně atypických prvků jsme vyráběli na zakázku pod značkou Beadesign.

Už vstupní chodbě vévodí moka.
Vstupní chodba je centrálním propojovacím prostorem. Moka barva se opakuje jak v ložnici, tak v obývacím pokoji. Nábytek v Champagne a šedo-wenge barvách ladí tón v tónu s celkovým interiérem. Světla se volila jednoduchá, ledkové pásky doplňující nábytek jsou napojená na pohybová čidla pro komfortnější pohyb na propojující chodbě.

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Středobodem každého domova bývá obývací pokoj. Jaké prvky dominují tomu ze vzorového bytu?
V obývacím pokoji podtrhují tmavost interiéru kovové prvky, centrální lustr s dekorací na stěně, výmalba opět do moka barvy v kombinaci s výraznými pruhy luxusních tapet. Podhled rozděluje prostor na jídelní část a odpočinkový obývací pokoj. Opět je použita kombinace barev Champagne, tmavě šedého wenge dekoru, tmavě antracitových podnoží u jídelního stolu a konferenčního stolku a tmavého koberce. Celý interiér podtrhuje krásná rustikální dubová podlaha, která celý prostor zatepluje a zároveň rozjasňuje.

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Vyzdvihla bych čistý design a elegantnost tmavých židlí, které pasují k modernímu interiéru a moderně volenému jídelnímu stolu, který byl vyráběn na zakázku. Na kuchyňské lince a na zádech mezi pracovní deskou a horními skříňkami je použita tenká keramika zvyšující elegantnost a minimalismus kuchyně.

Osvětlení svým stylem a designem oddělují prostor na dvě zóny. Moderní část s led pásky zabudovanými ve stěně a stropu a jednoduchými světly nad jídelním stolem, které jsou přetíratelné malířskou barvou a splynou jemně se stropem. Nad konferenčním stolkem je velmi dominantní lustr v černo-antracitové barvě se zlatými plátky, ke kterému bylo laděno čalounění a dekorativní polštářky. Celou místnost modernizují široké pruhy luxusní tapety v tmavě hnědých a zlatých pruzích. Regál s dubovými policemi jde zase do módy…Hlavně pokud je v kombinaci s kovovou konstrukcí, vhodnou na dekoraci plnou rostlin a knih.

A jak jste si poradili s protáhlým tvarem koupelny?
Koupelna vychází ze standardu nabízeného developerem - obklady, dlažba i sanita. Vzhledem k podlouhlému tvaru koupelny jsme si mohli dovolit vsadit antracitový blok obkladů, které místnost zkracují a dodávají na dynamičnosti prostoru. Ledkové pásky navozují intimní atmosféru a modernizují celý prostor. Hra se sádrokartony v podhledu udělala také své a podlouhlý prostor rozbila do hravých celků. Ledková světýlka mají nainstalovaný stmívač, který umožňuje regulaci intenzity světla. Zrcadlo celkem obřích rozměrů dosahující šíře 2,7m celý prostor prohloubilo (tím správným směrem, abychom dostali hloubku v opačném směru úzké místnosti).

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Příjemným doplňkem neutrálních barev je atypicky vyráběný koupelnový nábytek v dubové dýze ošetřený voskem proti vlhkosti. Posledním dekorativním doplňkem, který považuji za jemně doplňující akcent, je právě ta výše zmiňovaná starorůžová barva, která zjemňuje tvrdost antracitových obkladů, a tak je prostor příjemný nejen pro muže, ale i ženy a celou rodinu.

Hra ledkových světel má své místo také v ložnici. Jak jste ji vybavila?
Ložnice potřebuje útulnost, a tu jsem v tomto případě našla v dubovém rustikálním dřevě a luxusních dekorativních látkách, které svojí jemností a sladěnou barevností s celým interiérem dodávají hebký a velmi příjemný pocit ke spaní a relaxaci. Propojujeme materiály masivního dubu a dýhy na podlaze, obkladu za čelem čalouněné postele a na masivním rámu velkého zrcadla. Na skříních a nočních stolcích je použit tmavě šedý wenge dřevodekor v kombinaci s lakovanými částmi v tmavě šedé barvě ve vysokém lesku. Koberec, povlečení, závěsy, záclony a dekorativní polštářky jsou velmi citlivě sladěny s výmalbou a nábytkem celé místnosti v jednotný útulný celek. Hra se sádrokartony s ledkovým podsvícením a hra světel podtrhují celkový vjem a intimitu prostoru.

Kde jste vzala inspiraci pro dětský pokoj?
Vzhledem k tomu, že dětský pokoj jsme celý vyráběli na zakázku, tak o to víc jsem si mohla pohrát s nevšedností a detaily. Jedna věc je dispozice a uspořádání prostoru, ale vždy je dobré se chytnout nějakého detailu, nadchnout se jím a od něj rozvinout myšlenku a designovou linku dál. A tímto startovním detailem byly tentokrát tapety, které na mne působily naprosto něžně, v krásných odstínech navazujících na sebe a nádherně ladily k bílým dveřím. Vzhledem k tomu, že pokoj nebyl určen pro konkrétní věk ani pohlaví, měl se hlavně líbit a plnit funkci dětského pokoje… Tak byly volné ruce na tvořivost čehokoli.

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Opět ladění barev a podobných odstínů čalounění, záclon, tapet, dekorativních polštářků, obrázků a všeho kolem hrálo velkou roli pro celkový dojem. Vzhledem ke tvaru místnosti vychází vždy dispozice základních prvků podél delších stěn. Z tohoto důvodu jsem volila extravagantní řešení stolu vyráběného dle našeho návrhu na zakázku, který zasahuje do prostoru, a přitom nevytváří středovou uličku v místnosti. Veškerý nábytek je vyráběn z bílého lamina v kombinaci s tmavší šedou hlavně pro praktičnost užívání v dětském pokoji, což je materiálově pro děti dostačující. Šatní skříň je též atypicky venku… mimo skříň, což udává free styl a lehkost užívání. Vzhledem tomu, že se děti ne vždy rády učí za stolem, jsou tu vytvořeny další relaxační zóny s měkkými matracemi vyráběnými též na zakázku. Světlo má látkové stínidlo, aby se propojily použité textilie.

Rezidence Waltrovka
Rezidence Waltrovka je projekt společnosti Penta Real Estate, jehož cílem bylo revitalizovat rozlehlé území pražských Jinonic v místech bývalé továrny Walter Motors. Postupně zde vzniká více než 650 bytových jednotek ve čtyř až devíti podlažních budovách a 54 rodinných řadových domů.

Bytový dům A4 na Walterově náměstí, ve kterém se nový vzorový byt nachází, navrhl slovinský ateliér Arhitektura Krušec. Jeho jedinečná architektura je podtržena moderní fasádou a velkými okny. Na architektonickém návrhu celého projektu rezidence Waltrovka se podílelo několik významných architektů, jako třeba Sdružení ateliérů Adr, Chybik+Kristof Architects & Urban Designers a Rudiš-Rudiš Architekti, Jakub Cigler Architekti, Casua, Atelier Krátký Nebo Stopro, čímž bylo dosaženo toho, že lokalita nepůsobí nudně a unifikovaně, ale potkává se zde několik výjimečných architektonických stylů.

Rezidence Waltrovka se pyšní řadou českých i zahraničních ocenění – mezi poslední patří například Realitní projekt roku 2018, European Property Awards 2017-2018 nebo Best of Realty 2017.

Více informací o projektu Rezidence Waltrovka a otevíracích hodinách vzorového bytu najdete na www.waltrovka.cz a o interiérové designérce Beatě Haškovcové a zakázkové výrobě interiérů na www.beadesign.cz.


Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Profesionální sanace vlhkého zdiva zajistí dlouhou životnost stavby

Profesionální sanace vlhkého zdiva zajistí dlouhou životnost stavby

Vlhkost v domě není příznivá ani pro jeho obyvatele, ani pro samotnou stavbu. Proto bychom měli zakročit hned, když...

Prodáváte nemovitost? Dejte si pozor na tyto tři nejčastější chyby!

Prodáváte nemovitost? Dejte si pozor na tyto tři nejčastější chyby!

Prodat byt či dům, pro který již nemáte využití, možná vypadá na první pohled jako jednoduchá věc. A pokud jde všechno...

Trápí vás sucho a nedostatek vody? Pomůže studna a hlubinné čerpadlo

Trápí vás sucho a nedostatek vody? Pomůže studna a hlubinné čerpadlo

Obáváte se nedostatku vody? Čelit aktuálnímu fenoménu sucha můžete pořízením vrtané studny, která vám zajistí dostatek...

Najdete na iDNES.cz