Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na snížení hlučnosti. Dnes jsou na trhu k dostání skutečně tichá tepelná čerpadla, která nebudou narušovat pohodu vám ani vašim sousedům.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší | foto: STIEBEL ELTRON s.r.o.

Tepelná čerpadla jsou unikátní zařízení, která umí teplo ze studenějšího místa přesunout do teplejšího.

Jádrem tepelného čerpadla je kompresor s motorem o výkonu několika kilowat a u systému vzduch-voda i ventilátor, kterým se dopravuje na výparník velké množství vzduchu, řádově tisíce metrů krychlových za hodinu.

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Instalace do domu, nebo ven?

Tepelná čerpadla vzduch – voda jsou k dostání ve dvojím provedení - pro vnitřní instalaci do domu a ve venkovním pro instalaci do zahrady. Tepelná čerpadla země – voda se, až na nepatrné výjimky, vždy instalují do domu, konkrétně do technické místnosti. Jejich hlučnost je srovnatelná s lednicí nebo mrazákem.

Hladinu hlučnosti stanovuje zákon

Hluku se nemusíte bát, tepelná čerpadla jsou konstruována tak, aby vás neobtěžovala nadměrnou hlučností. Hluková zátěž je stanovena zákonem a měří se podle harmonizovaných evropských norem. Pro vnitřek domu platí limit 40 dB(A) ve dne a 30 dB(A) v noci.

Také venkovní provedení tepelného čerpadla musí mít dobře vyřešenou izolaci, aby nebyli hlukem obtěžováni ani sousedé. Zákon stanovuje, že už 2 metry od fasády sousední budovy nesmí být hluk vyšší než 50 dB(A) a v noci 40 dB(A).

Součástí každého tepelného čerpadla je tepelná a protihluková izolace. Vzduch je do tepelného čerpadla vzduch – voda ve vnitřním provedení přiveden stěnou domu velkými tepelně izolovanými hadicemi, které současně slouží jako tlumič hluku.

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vyžadují odbornou instalaci

I přes uvedená konstrukční protihluková opatření v tepelných čerpadlech je třeba dbát na správnou instalaci, která tlumí vibrace směrem do země a také jejich přenos do otopné soustavy. Správná opatření stanovují především sami výrobci tepelných čerpadel. Je zapotřebí, aby byli technici vyškoleni přímo od výrobce produktu, který instalují.

Jak tichá tepelná čerpadla opravdu jsou? Doporučujeme vám před samotným nákupem navštívit vzorkovnu výrobce a nechat si předvést právě vámi vybraný model v jeho maximálním výkonu. Mezi nejtišší tepelná čerpadla na trhu patří produkty značky STIEBEL ELTRON. Zavítejte na pobočku firmy, kde vám její zaměstnanci ochotně představí jednotlivé typy čerpadel a poradí, jak tichá tepelná čerpadla správně zapojit do otopné soupravy. Doporučí vám i další případná protihluková opatření, která by si mohlo vyžádat konkrétní umístění přístroje.

Pro vnitřní instalaci v novostavbách je oblíbené například invertorové tepelné čerpadlo vzduch – voda WPL 09 ICS classic, WPL 17 ICS classic, WPL 09 ISCS classic nebo WPL 17 IKCS classic. Pro venkovní instalaci jsou vhodná například tepelná čerpadla vzduch – voda HPA-O 7 CS Premium, HPA-O C Premium nebo HPA-O 13 C Premium.

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Více informací o tichých tepelných čerpadlech najdete na www.stiebel-eltron.cz/cs/aktuality/ticha-tepelna-cerpadla.html.


Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Hledáte elegantní řešení, jak kvalitně ozvučit obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost vaší domácnosti? Bezdrátový...

Další z rubriky

Renovace podlah – rychle, ekologicky a bezprašně. Jak na to?

Bezprašné odsávání Bona DCS

Každý z nás si jistě dokáže představit opravu či renovaci masivní dřevěné podlahy – zbrousit a nalakovat nebo ošetřit...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Centrální vysavače šetří životní prostředí

Centrální vysavače šetří životní prostředí

Centrální vysavače se oproti klasickým a moderním robotickým pyšní řadou výhod. Mezi ně patří i přívětivost k životnímu...

Najdete na iDNES.cz