Stavitel a Ligna Bohemia

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rozhovor s ředitelem Výstaviště Lysá nad Labem, Mgr. Ondřejem Matoušem nejen o výstavách pro odborníky i kutily. Přiblíží, jaké jsou nové trendy ve stavebnictví, a v rámci Veletrhu vzdělávání Řemesla 2019 poukazuje na perspektivu technických oborů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstaviště Lysá nad Labem | foto: Výstaviště Lysá nad Labem

Pane řediteli, 25. ročník národní výstavy stavebních materiálů, technologií a úspor energií Stavitel a 16. mezinárodní kontraktační a prodejní výstava Ligna Bohemia jsou za dveřmi. Pro koho jsou tyto výstavy určené?
Je to tak, už 14. února otevřeme brány našeho výstaviště všem, kteří se zajímají o nové trendy ve stavebnictví. Každoročně k nám jezdí návštěvníci, kteří plánují stavět dům nebo hledají inspiraci pro rekonstrukci bytu či chalupy. Vystavují u nás odborníci, kteří poradí třeba se zateplením domu, výměnou oken nebo ekologickými doplňkovými zdroji energií, rekuperací či hospodařením s dešťovou vodou. Prezentovat se budou firmy od výrobců a dodavatelů podlah, dlažeb, sanitární techniky, stavebních a izolačních materiálů až po zahradní stavby, studny, bazény či ploty. Chybět nemůžou ani technologie zahrnující dřevostavby, nízkoenergetické stavby a pasivní domy…zkrátka vše, co souvisí se stavbou, rekonstrukcí i zdravým bydlením. Ještě bych rád dodal, že ani letos nebude chybět na Staviteli prezentační stánek Zelená úsporám – dotačního programu Ministerstva životního prostředí zaměřeného na úspory v oblasti energií a na rozšíření energie z obnovitelných zdrojů v rodinných domech. Jsem moc rád, že v rámci výstavy můžeme lidem nabídnout i konzultace, jak při stavbě díky dotacím ušetřit.

Souběžně s výstavou Stavitel bude probíhat i Ligna Bohemia. Ta je určena pro koho? A budou moci návštěvníci na jednu vstupenku navštívit obě dvě výstavy?
Je to tak, souběžně s výstavou Stavitel můžete na lyském výstavišti navštívit také 16. mezinárodní výstavu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl - Ligna Bohemia. A to na jednu vstupenku. Tato výstava je určena jak pro profesionální truhláře a řemeslníky, tak pro kutily, kteří si zde budou moci vyzkoušet nové stroje a zařízení pro svou dílnu a nakoupit nářadí a nástroje za velmi výhodné ceny. Naše Ligna Bohemia si za roky, kdy ji pořádáme, vybudovala velmi dobré jméno, a tak u nás vystavují nejvýznamnější firmy působící na českém trhu v oboru dřevoobrábění. CNC stroje, lisy, sušárny, formátovací pily, brusky a olepovačky, nářadí, vrtačky, pily, odsávačky prachu, kompresory a další nástroje – z nichž si většinu budou moci návštěvníci sami vyzkoušet a poradit se s odborníky. 

Stavitel a Ligna Bohemia

Je ještě něco, co byste chtěl k těmto expozicím říci?
Určitě bych ještě rád doplnil, že v rámci těchto tří výstavních dnů bude probíhat i Veletrh vzdělávání Řemesla 2019, který u nás pořádá Česká hospodářská komora. Pokračuje tak v tradici našich trhů řemesel, které jsme vždy velmi rádi pořádali. Je totiž věnován zejména žákům základních škol a jejich rodičům, kterým jsme vždycky rádi představovali aktuální nabídky učebních oborů v našem i okolních regionech (zejména Mladá Boleslav, Nymburk, Mělník, Kolín a Praha východ). Poukazovali jsme na perspektivu technických oborů, kde zaměstnavatelé dlouhodobě volají po kvalifikovaných absolventech. Představí se ale také gastronomické školy, které budou připravovat ochutnávky svých výrobků. U některých stánků se budou moci nechat návštěvníci zkrášlit, ostříhat nebo si vyrobit drobný dárek. Pro žáky základních škol bude připravena zajímavá a zábavná soutěž, která jim pomůže získat víc informací o jednotlivých vystavujících školách. Rodiče a děti se budou také moci seznámit s nabídkou některých firem z okolí, které chtějí motivovat žáky k výběru studijního oboru a mohou nabídnout absolventům práci v jejich firmě. Zkrátka Stavitel, Ligna Bohemia a Řemesla do sebe programově zapadají a doplňují se. A já jsem moc rád, že můžeme lidem ukázat, že řemeslo má zlaté dno a také že zlaté české ručičky nejsou už jen prázdnou frází.

Stavitel a Ligna Bohemia

https://www.vll.cz


Nejčtenější

Znáte ovocné octy? Nepodceňujte jejich výběr při dochucování

Znáte ovocné octy? Nepodceňujte jejich výběr při dochucování.

Tváří se skromně, v kuchyni s ním však dokážete divy. A stačí tak málo. Zajímavý recept, čerstvé suroviny a při výběru...

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

Obhájí Slavia český fotbalový titul? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Obhájí Slavia český fotbalový titul? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Krátká pauza už je pomalu pryč, nový ročník české fotbalové ligy se je tady. Favorité jsou stejní jako posledně. Může...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Další z rubriky

Betonové ploty Harašta jsou zárukou bezpečnosti a dlouhé životnosti

Betonové ploty Harašta jsou zárukou bezpečnosti a dlouhé životnosti

Levné betonové ploty v Pohořelicích u Brna nabízejí 30 druhů plotů a až 50letou životnost. Jsme jedničkou v oboru s...

Centrální vysavače – získejte starý za nový

Centrální vysavače – získejte starý za nový

Stavíte, rekonstruujete nebo máte doma starší centrální vysavač? Nyní máte jedinečnou šanci získat dotaci 5 tisíc korun...

Světlovod zlepší pracovní podmínky v kanceláři i ve skladu

Světlovod zlepší pracovní podmínky v kanceláři i ve skladu

Zkušenosti i průzkumy ukazují, že důležitou součástí zdravého života je dostatek přirozeného světla. Týká se to...

Najdete na iDNES.cz