Stavitel a Ligna Bohemia

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rozhovor s ředitelem Výstaviště Lysá nad Labem, Mgr. Ondřejem Matoušem nejen o výstavách pro odborníky i kutily. Přiblíží, jaké jsou nové trendy ve stavebnictví, a v rámci Veletrhu vzdělávání Řemesla 2019 poukazuje na perspektivu technických oborů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstaviště Lysá nad Labem | foto: Výstaviště Lysá nad Labem

Pane řediteli, 25. ročník národní výstavy stavebních materiálů, technologií a úspor energií Stavitel a 16. mezinárodní kontraktační a prodejní výstava Ligna Bohemia jsou za dveřmi. Pro koho jsou tyto výstavy určené?
Je to tak, už 14. února otevřeme brány našeho výstaviště všem, kteří se zajímají o nové trendy ve stavebnictví. Každoročně k nám jezdí návštěvníci, kteří plánují stavět dům nebo hledají inspiraci pro rekonstrukci bytu či chalupy. Vystavují u nás odborníci, kteří poradí třeba se zateplením domu, výměnou oken nebo ekologickými doplňkovými zdroji energií, rekuperací či hospodařením s dešťovou vodou. Prezentovat se budou firmy od výrobců a dodavatelů podlah, dlažeb, sanitární techniky, stavebních a izolačních materiálů až po zahradní stavby, studny, bazény či ploty. Chybět nemůžou ani technologie zahrnující dřevostavby, nízkoenergetické stavby a pasivní domy…zkrátka vše, co souvisí se stavbou, rekonstrukcí i zdravým bydlením. Ještě bych rád dodal, že ani letos nebude chybět na Staviteli prezentační stánek Zelená úsporám – dotačního programu Ministerstva životního prostředí zaměřeného na úspory v oblasti energií a na rozšíření energie z obnovitelných zdrojů v rodinných domech. Jsem moc rád, že v rámci výstavy můžeme lidem nabídnout i konzultace, jak při stavbě díky dotacím ušetřit.

Souběžně s výstavou Stavitel bude probíhat i Ligna Bohemia. Ta je určena pro koho? A budou moci návštěvníci na jednu vstupenku navštívit obě dvě výstavy?
Je to tak, souběžně s výstavou Stavitel můžete na lyském výstavišti navštívit také 16. mezinárodní výstavu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl - Ligna Bohemia. A to na jednu vstupenku. Tato výstava je určena jak pro profesionální truhláře a řemeslníky, tak pro kutily, kteří si zde budou moci vyzkoušet nové stroje a zařízení pro svou dílnu a nakoupit nářadí a nástroje za velmi výhodné ceny. Naše Ligna Bohemia si za roky, kdy ji pořádáme, vybudovala velmi dobré jméno, a tak u nás vystavují nejvýznamnější firmy působící na českém trhu v oboru dřevoobrábění. CNC stroje, lisy, sušárny, formátovací pily, brusky a olepovačky, nářadí, vrtačky, pily, odsávačky prachu, kompresory a další nástroje – z nichž si většinu budou moci návštěvníci sami vyzkoušet a poradit se s odborníky. 

Stavitel a Ligna Bohemia

Je ještě něco, co byste chtěl k těmto expozicím říci?
Určitě bych ještě rád doplnil, že v rámci těchto tří výstavních dnů bude probíhat i Veletrh vzdělávání Řemesla 2019, který u nás pořádá Česká hospodářská komora. Pokračuje tak v tradici našich trhů řemesel, které jsme vždy velmi rádi pořádali. Je totiž věnován zejména žákům základních škol a jejich rodičům, kterým jsme vždycky rádi představovali aktuální nabídky učebních oborů v našem i okolních regionech (zejména Mladá Boleslav, Nymburk, Mělník, Kolín a Praha východ). Poukazovali jsme na perspektivu technických oborů, kde zaměstnavatelé dlouhodobě volají po kvalifikovaných absolventech. Představí se ale také gastronomické školy, které budou připravovat ochutnávky svých výrobků. U některých stánků se budou moci nechat návštěvníci zkrášlit, ostříhat nebo si vyrobit drobný dárek. Pro žáky základních škol bude připravena zajímavá a zábavná soutěž, která jim pomůže získat víc informací o jednotlivých vystavujících školách. Rodiče a děti se budou také moci seznámit s nabídkou některých firem z okolí, které chtějí motivovat žáky k výběru studijního oboru a mohou nabídnout absolventům práci v jejich firmě. Zkrátka Stavitel, Ligna Bohemia a Řemesla do sebe programově zapadají a doplňují se. A já jsem moc rád, že můžeme lidem ukázat, že řemeslo má zlaté dno a také že zlaté české ručičky nejsou už jen prázdnou frází.

Stavitel a Ligna Bohemia

https://www.vll.cz


Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Výstava Salon dřevostaveb 2019 ve VNITROBLOCKU

Výstava Salon dřevostaveb 2019

Navštivte unikátní přehlídku zaměřenou na moderní dřevostavby a zdravé bydlení! Již 14. ročník největší mezinárodní...

Dobré ceny energie nestačí. Etický kodex Bohemia Energy zaručí víc

Dobré ceny energie nestačí. Etický kodex Bohemia Energy zaručí víc

Změna dodavatele energií se vyplatí, uvědomuje si to stále více lidí. Ušetřit můžete značné peníze. Vedle ceny ale...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Najdete na iDNES.cz