Postavte nízkoenergetický dům s firmou TFH dřevěné skeletové domy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Domy postavené z těžkého skeletu (TDS) umožňují příjemné bydlení. Konstrukce těžkého skeletu přináší prodloužení životnosti a lepší statické vlastnosti stavby. Díky tomuto skeletovému systému dokážeme zcela uvolnit vnitřní dispozici domu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Postavte nízkoenergetický dům s firmou TFH dřevěné skeletové domy

"Těžké skelety pro mě představují jedinečné a příjemné bydlení. Pouze dřevo totiž dokáže vyvolat nenahraditelnou atmosféru a dodá stavbě ten správný šmrnc. Z pohledu projektanta a statika si mě získaly díky konstrukčním výhodám, požární odolnosti, životnosti a přiznané nosné konstrukci, kterou využíváme jako architektonický prvek," říká Ing. Milan Peukert, jednatel spol. TFH dřevěné skeletové domy.

Těžký dřevěný skelet, TDS

Těžký skelet je hned po srubových domech druhým nejstarším stavebním systémem dřevostaveb. Inspiraci pro své těžké skelety nalezla společnost TFH dřevěné skeletové domy s r.o. v USA, kde se stavěly jako typické Timber Frame Houses. Mají specifickou konstrukci, která přenáší zatížení budovy bodově a ne v celé stěně.

To firma využívá zejména v případě svahovitého terénu, kde stavbu dokážou založit nikoliv na základové desce, ale na patkách. Těžký skelet neomezují nosné stěny. Díky specifickému rozložení nosných trámů mohou být stěny rozmístěny nezávisle na skeletu. Ateliér TFH si tak při tvorbě studií dokáže libovolněji pohrát s vnitřní dispozicí či s žádanými architektonickými prvky jako jsou například velké prosklené plochy.

Příprava stavby a konstrukce

Realizace domu je zahájena přípravou terénu a výstavbou základové desky. Na tuto desku je postavena konstrukce TDS.  Společnost TFH dřevěné skeletové domy řeší těžké skelety za pomoci CNC technologie dnes již výjimečnými tesařskými spoji. Konstrukci staví z lepených dřevěných BSH hranolů, které prodlužují životnost a přináší lepší statické vlastnosti stavby.

Konstrukce TDS se vyznačuje pohledovou kvalitou, přesností opracování, tvarovou stálostí a nádherou masivního dřeva.  

Jak můžete vidět na finální fotografii, skelet je natřen speciální šedou lazurou s příměsí kovových částic, která stavbě dodá originální barevný design. Tento nátěr je patrný jak v exteriéru, tak v interiéru domu. Na hotovou konstrukci firma TFH dřevěné skeletové domy nasadila vaznicový krov pro klasickou sedlovou střechu.

Stavba těžkého skeletu s firmou TFH dřevěné skeletové domy s r.o.

Skladby stěn

Výplně obvodových stěn jsou realizovány difúzně otevřeným systémem, který klade důraz na omezení rizika vzniku přehřívání interiéru v letním období. Díky němu má konstrukce stejně jako jiné systémy dřevostaveb výborné tepelně - technické vlastnosti minimalizující prostup tepla. Možnost regenerace a vynikající požární odolnost garantují použité dřevovláknité izolace. Difúzně otevřený systém střídají velké prosklené plochy, jejichž použití je pro těžký skelet typické. Tato stavba využívá velkého prosklení mimo jiné i v interiéru, největší plocha zde má 9 m².

Stavba těžkého skeletu s firmou TFH dřevěné skeletové domy s r.o.

Dokončovací práce

Na dokončovací práce exteriéru – bílá fasáda, navazují práce uvnitř domu. Ty postupují přes instalace, skladby podlah a předstěn až k finálním prvkům vybavení interiéru, jako jsou schodiště a koupelny.

Energie

Tento dům, těžký dřevěný skelet, je koncipován stavebními konstrukcemi jako nízkoenergetický, ale bez použití řízeného větrání s rekuperací. V přechodných a zimních měsících plně využívá solárních zisků velkými prosklenými plochami. Primárním zdrojem podlahového vytápění a ohřevu teplé užitkové vody je tepelné čerpadlo vzduch - voda doplněno krbovou vložkou s obestavbou.

TFH dřevěné skeletové domy - více informací naleznete na www.tfh.cz.


Autor:

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Výstava Salon dřevostaveb 2019 ve VNITROBLOCKU

Výstava Salon dřevostaveb 2019

Navštivte unikátní přehlídku zaměřenou na moderní dřevostavby a zdravé bydlení! Již 14. ročník největší mezinárodní...

Expodom – společnost s velkým srdcem

Expodom – společnost s velkým srdcem

Společnost Expodom s.r.o. je prodejcem kvalitních rychlorozkládacích stanů a doplňků k nim od roku 2014. Firma se...

Čtyři tipy, jak vybrat správného realitního makléře

Čtyři tipy, jak vybrat správného realitního makléře

Prodej nemovitosti představuje životní obchodní transakci, kterou většina z nás neuskutečňuje každý den. Jsme tedy v...

Najdete na iDNES.cz