Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každá podlaha vyžaduje správný postup údržby. Nejen o dřevěnou podlahu je nutné...

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled | foto: BONA

Čistá domácnost, pracovna nebo kancelář to neznamená mít jen utřený prach a věci na svém místě. Důležité je i to, po čem denně chodíme! Podlahu lze samozřejmě vysát nebo setřít „nějakým“ saponátem, ale kvalitní a dobře prováděná údržba podlahy vám nejen usnadní běžný denní úklid, ale především oživí vzhled a prodlouží životnost vaší podlahy.

Nejen dřevěná podlaha potřebuje správnou a pravidelnou péči, ale i ostatním druhům podlahových krytin, jako je dnes velmi populární vinyl, marmoleum, klasické PVC nebo laminát, se vyplatí dopřát údržbu prostředky a způsobem pro ně nejvhodnějším.

Odborníci na čištění a údržbu podlah zpravidla rozdělují typ a rozsah údržby do čtyř základních celků. Seznámíme se postupně stručně se všemi a začneme od toho nejjednoduššího.

1.Čištění podlahy

Prvním a základním prvkem je pravidelné čištění podlahy speciálními prostředky vhodnými pro danou podlahovinu. Ideálně použít kvalitní mop a odpovídající čistič od výrobce specializovaného na podlahovou chemii. Pokud je podlaha zašpiněna tak, že není již možné ji vyčistit pomocí mopu a podlahových čističů, nezbývá než přistoupit k hloubkovému čištění podlahy.

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled
Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

2.Hloubkové čištění podlahy

I velmi znečištěnou podlahu je možné poměrně snadno a precizně vyčistit, a to včetně podlah, u kterých je špína usazena hluboko v pórech pochozí vrstvy. Profesionální podlaháři s oblibou používají Systém Bona Hloubkové čištění podlah, který je určen pro čištění podlah dřevěných lakovaných a olejovaných, tvrdých  (laminát, dlažba, terasy) a elastických (vinyl, PVC, guma, linoleum).

Vyčištění podlahy systémem Bona je vhodné svěřit odborné firmě, která krytinu nejen precizně vyčistí, ale zároveň vám i doporučí správné prostředky pro profesionální údržbu daného typu podlahy. Vlastní provedení prací systémem Bona hloubkové čištění je velmi rychlý proces a lze jej tedy doporučit i v prostorách, kde není možnost delší odstávky. Seznam odborných podlahářských firem členěných dle regionů naleznete na portálu www.renovujeme-podlahy.com.

3.Ošetření povrchu podlahy

Pro dlouhotrvající účinek a lepší odolnost podlahy vůči zašpinění je vhodné provést profesionální ošetření povrchu a aplikovat speciální ochrannou vrstvu. Při nesprávné údržbě a použití levných a nevhodných čisticích prostředků nemáte nejen jistotu dokonalého výsledku, čisté a kvalitně ošetřené podlahy, ale některé univerzální čisticí prostředky mohou zejména dřevěným podlahám i uškodit (olejovaný či lakovaný film na povrchu se sloupne a poté při běžné údržbě vlivem vody dřevo nabobtná a zvlní se).

Řešením je aplikace nové ochranné vrstvy. Vhodným prostředkem s garantovaným účinkem pro elastické podlahy je například Bona Shield R. S ohledem na dosažení co nejlepšího výsledku s dlouhodobým účinkem, doporučujeme konzultovat vhodný typ prostředku pro ošetření povrchu podlahy s odborníkem.

4.Přelakování podlahy

Ani v případě, kdy je povrch podlahy narušen či poškozen, není nutné ji měnit. Podle rozsahu poškození je možné ji přebrousit, opravit a přelakovat. U dřevěných podlah se nabízí aplikace nového laku (včetně možné změny odstínu dřeva) nebo oleje. Novinkou je možnost renovace i u podlah elastických, kde díky Systému Bona CARE je možné elastické podlaze navrátit původní vzhled nebo i dát jí zcela nový design pomocí speciálních podlahových laků Bona Pure Colour. Pod finální vrchní vrstvu je možná instalace dekorativních či ve vhodných prostorách navigačních prvků. Vzhled podlahy lze oživit i aplikací dekorativních Bona Chips, které podlaze dodají nevšední design.

Ekologie a možnosti použití

V současné době je většina kvalitních prostředků pro údržbu podlah na vodní bázi a je šetrná k životnímu prostředí. Švédský výrobce Bona je přední firmou v oboru profesionální péče o podlahy a šetrnost a ekologičnost výrobků je známou severskou tradicí. Cílem po použití čističů Bona je pocit příjemného, zdravého a čistého prostředí, aniž by se do ovzduší dostaly nebezpečné, zdraví škodlivé látky.

Čisticí prostředky Bona pro elastické podlahy jsou vysoce efektivní a vhodné jak pro použití na podlahy v domácnostech, tak i v prostorách, jako jsou školy, školky, zdravotnická zařízení či kanceláře.

Správná a kvalitní údržba podlah vyžaduje účinné prostředky

Bona Cleaner je určen pro profesionální vzhled dřevěných lakovaných a korkových podlah. Jedná se o vysoce koncentrovaný, lehce alkalický čisticí prostředek, který je určen pro pravidelné čištění pomocí mopu nebo čisticího stroje. Je k dispozici v 1l a 5l balení.

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Bona Soap je tekuté mýdlo, které je určené pro údržbu dřevěných olejovaných podlah. Obsahuje přísady, které vyživují povrch podlahy, a nahrazuje materiál, který byl odstraněn během čištění. Jedná se o mírně alkalický čistič, který je vhodný jak pro domácnosti, tak komerční objekty. Je k dispozici v 1l a 5l balení.

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Bona Clean R50 je čisticí prostředek určený pro elastické podlahy, pro profesionální čištění podlah, jako je vinyl, PVC, linoleum, guma. Je lehce alkalický, vysoce koncentrovaný a je vhodný pro každodenní čištění i pro odstranění intenzivního znečištění. Je taktéž vhodný pro strojové čištění. Je k dispozici v 1l a 5l balení.

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Použitím kvalitních čisticích prostředků prodloužíte podlaze její životnost a podlaha vydrží generace!

Veškeré produkty Bona pro kvalitní údržbu podlah zakoupíte i online v eshopu www.bonaspraymop.cz.

Máte-li zájem o konzultaci, nejprve navštivte stránky www.renovujeme-podlahy.com pro více informací. Věnujeme se renovaci a údržbě dřevěných i elastických podlah. Nabízíme servis po celou dobu jejich životnosti. Údržba podlah je s námi hračka!


Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár živě na TV Tipsport!

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár...

Hokejová sezona 2018/19 se blíží ke svému konci, na řadu přichází souboj o mistra extraligy. Poputuje pohár pod Ještěd...

Další z rubriky

Opět budeme svítit – LED žárovky svítí levně, tak si to můžeme dovolit

Opět budeme svítit – LED žárovky svítí levně, tak si to můžeme dovolit

Klasické wolframové žárovky to mají sečteno. Nejen proto, že je Evropská unie v podstatě zakázala jako neekologické,...

Proč se nákupy v Sconto tak vyplatí?

Proč se nákupy v Sconto tak vyplatí?

Nastěhovali jste se do nového bytu či domu a potřebujete ho komplexně zařídit? Nebo jste se rozhodli, že vyměníte a...

Na co si dát pozor při realizaci litých podlahových potěrů?

Provádění podlahy

Ať už je volbou vinyl, koberec, dlažba nebo jiná podlahová krytina, je nutno mít v patrnosti, že zásadní vliv na její...

Najdete na iDNES.cz