WPC: spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kdo by si nechtěl užít letní pohody plnými doušky, posedět v klidu s přáteli u domu, dát si něco dobrého z grilu nebo jen v klidu relaxovat a bloudit pohledem v zeleni zahrady? Ideálním prostorem pro odpočinkové chvíle je terasa, příjemný přechod mezi domem a zahradou, který se dá využít za každého počasí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Jaký však zvolit materiál na terasu, aby odolal slunci, dešti, mrazu? A také aby byl příjemný na dotyk, svým vzhledem ladil s domem i s naší představou? Odpověď není složitá. Stačí si poříditi nový stavební materiál českého výrobce PERWOOD, který vznikl spojením dřeva a plastu.

Jedná se o jeden z nejodolnějších materiálů, kompozitní materiál WPC (zkratka pro anglické Wood Polymer Composites), který je v posledních letech stále žádanější. A není divu. Tento materiál v sobě spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Je neuvěřitelně trvanlivý a odolný vůči rozmarům počasí.

PERWOOD: nejlepší vlastnosti dřeva a plastu v jednom

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Dřevo dává materiálu přírodní vzhled, plast (PVC) zase pevnost, odolnost a stálobarevnost. Při větším poměru dřeva lze dosáhnout přírodnějšího vzhledu, při převažujícím obsahu PVC dosáhneme zase životnosti na desítky let. Po dlouhodobých testech a na základě zkušeností z USA, kde tento materiál vyvinuli, zvolil PERWOOD jako nejlepší kompromis poměr 50 % dřeva a 50 % PVC.

Výsledkem je materiál, který je velmi příjemný na dotyk, pružný a s minimálními nároky na údržbu. Nejenom rodiny s dětmi ocení, že si na terase z tohoto materiálu nikdy nemůžete zadřít třísku.

Jednoduchá montáž terasového systému z WPC potěší kutily

Ideálním podkladem pro terasu je betonový základ s mírným spádem 3-5 mm, aby voda mohla dokonale stékat z povrchu. Pokud připravíme řádně tento podklad, je potom montáž terasového systému z WPC jednoduchá a rychlá, s montážním návodem ji zvládne každý středně zručný kutil.

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Základ pod terasu si můžeme připravit sami nebo se dohodnout s montážní či stavební firmou na dodávce na klíč. Ale je dobré dbát rad odborníka. Jednatel společnosti Perwood Ing. David Hecl upozorňuje, že pokud se rozhodnete pro dodávku na klíč, měli byste si nechat do smlouvy specifikovat přímo značku WPC materiálu, který má být na terasu položen, a nechat si doložit certifikát k materiálu od české autorizované zkušebny.

„Doporučuji si zjistit výrobce a složení materiálu. Kompozitní materiál by měl obsahovat dřevěné piliny nebo dřevěný prášek a kvalitní plast, nejlépe PVC. Ověření je na místě, protože někteří zahraniční výrobci šetří tak, že dřevo nahrazují drtí z bambusu nebo rýžových plev a plasty zase recyklovanými materiály. Materiál pak nemá požadované vlastnosti,“ vysvětluje Hecl.

Stejně tak je dobré zaměřit se na profily. Kvalitní komorové profily mají pro zákazníka stejné kvalitativní vlastnosti jako profily plné. PERWOOD profily dosahují při testech zatížení nejlepších hodnot. K destrukci dochází až při zatížení větším než 880 kg.

Kvalita profilů je dána jejich konstrukcí a složením kompozitního materiálu. Tento materiál obsahuje PVC, dřevo, UV stabilizátory a další modifikátory a je maximálně stabilní a voděodolný. Nedochází k žádné deformaci ani praskání materiálu. Na kvalitě se rozhodně nevyplatí šetřit, každý si přece přeje, aby jeho investice vydržela co nejdéle.

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Bezúdržbový stálobarevný terasový materiál

WPC je bezúdržbový materiál, nenatírá se žádnými laky či oleji. V čistotě ho udržujeme pouze tlakovou vodou, můžeme použít i běžné neagresivní saponáty.
Na stálobarevnost samozřejmě působí venkovní vlivy, zejména na dřevěnou složku materiálu, čímž dojde k nevýrazné změně odstínu dané barvy.

Tento proces nazýváme vyzráváním barvy, které se projeví po 2 - 3 týdnech od instalace lehkým odlišným odstínem. Ten postupně zmizí a barva se ustálí po 6-ti měsících, což je považováno za jednu z největších předností WPC oproti klasickým dřevěným podlahám.

Podrobné informace o WPC materiálu na terasy se zárukou až 25 let najdete na internetové adrese www.perwood.cz.

Autor:

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Maxišperk pro firmu DELOITTE aneb organické schodiště z corianu

Maxišperk pro firmu DELOITTE, aneb organické schodiště z corianu

Mnoho let byl prostor za Hlavním nádražím v Praze jen takovou zbytkovou plochou, jaká je kdekoliv za nádražím. Nyní...

Zatravňovací dlažba nabídne potřebnou zpevněnou plochu

Zatravňovací dlažba nabídne potřebnou zpevněnou plochu

Pokud přemýšlíte, jak zpevnit na zahradě plochu, ale zároveň nenarušit její přirozenost, není nic jednoduššího než...

Získejte na tepelná čerpadla dotace

Získejte na tepelná čerpadla dotace

Hledáte tepelné čerpadlo, které by splnilo vaše představy? Pojďme se podívat na pro a proti systémů vzduch-voda a...

Najdete na iDNES.cz