Špaletová okna: elegantní řešení pro výjimečné situace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Domy v historických centrech měst vyžadují citlivou rekonstrukci. Pokud je třeba vyměnit i stará okna, jsou špaletová okna tou správnou volbou, která vychází vstříc požadavkům památkářů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Špaletová okna – elegantní řešení pro výjimečné situace

Tradiční špaletová okna v moderním pojetí

Špaletová okna jsou tradiční dvojitá dřevěná okna, kterými se domy osazovaly od 19. Století. Izolaci zde tvoří vzduchová mezera mezi křídly. Dnes již původní okna dosluhují, v případě historické rekonstrukce je třeba sáhnout po moderních špaletových oknech.

Špaletová okna Vekra ANTIK splňují náročné požadavky na vzhled, ale také požadavky na tepelně izolační vlastnosti. Špaletová okna Vekra ANTIK je možné využít i v moderních dřevěných stavbách a všude tam, kde je třeba přizpůsobit dům rázovitosti krajiny.

Špaletová okna – elegantní řešení pro výjimečné situace

Charakteristiky moderních špaletových oken

Výborné tepelně izolační vlastnosti špaletových oken Vekra ANTIK jsou dány zejména kombinací zasklení izolačním dvojsklem z exteriéru a jednoduchým zasklením v interiéru. Moderní konstrukce okna a izolační zasklení s teplým meziskelním rámečkem zabraňuje rosení, což je velmi častý problém u starých špaletových oken. Optimální přítlak křídel pro maximální úsporu tepla zajišťuje seřiditelné kování.

Špaletová okna mají výborný zvukový útlum, to ocení zejména lidé žijící na rušných místech. Celková stavební hloubka oken je přizpůsobena potřebám zákazníka. Standardně se Vekra ANTIK vyrábí buď s klasickým oblým tvarem, nebo ozdobně frézovaným okenním rámem, který umocňuje rustikální vzhled okna. Dolní část okenního křídla je chráněna křídlovou okapnicí.

Historizující doplňky, kličky, krytky pantů či zdobné individuálně vyrobené dřevěné prvky umožní co nejvíce přizpůsobit špaletová okna původnímu vzhledu.

Povrchová úprava - základ kvality dřevěných oken

Kvalita dřevěných oken tedy i moderních špaletových oken je dána především povrchovou úpravou. Ta rozhoduje o tom, jak budou okna vypadat za pár let a jak náročná bude péče o ně. Vekra vyrábí již řadu let svá dřevěná okna speciální dílcovou metodou.

Špaletová okna – elegantní řešení pro výjimečné situace

Před sesazením jsou jednotlivé díly špaletových oken hloubkově impregnovány. Po sesazení oken a ochraně spár proti průniku vlhkosti jsou nanášeny jednotlivé vrstvy barevného základu a vrchní ochranná lazura. Aby byla zaručena dokonalá a stabilní kvalita povrchu všech výrobků, jsou špaletová okna po nanesení jednotlivých vrstev sušena ve speciálních sušících tunelech. Dokonalá fixace povrchových vrstev zaručuje perfektní vlastnosti a dlouhou životnost bez nutnosti složité údržby.

Pro dlouhodobý perfektní vzhled špaletových oken postačí, pokud jsou dvakrát ročně po běžném umytí ošetřena houbičkou se speciálním balzámem. Většina výrobců dřevěných oken doporučuje provést po pěti letech renovační nátěr, díky kvalitní povrchové úpravě špaletových oken Vekra ANTIK to nebude nutné dříve než za 10 let.

Pokud vás čeká rekonstrukce historického domu nebo uvažujete, že si špaletová okna pořídíte na svoji stylovou novostavbu, oslovte také tradiční českou značku Vekra okna. Odborní konzultanti vám poradí řešení na míru vašim potřebám.    

Autor:

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Stavitel a Ligna Bohemia

Stavitel a Ligna Bohemia

Rozhovor s ředitelem Výstaviště Lysá nad Labem, Mgr. Ondřejem Matoušem nejen o výstavách pro odborníky i kutily....

Expodom – společnost s velkým srdcem

Expodom – společnost s velkým srdcem

Společnost Expodom s.r.o. je prodejcem kvalitních rychlorozkládacích stanů a doplňků k nim od roku 2014. Firma se...

Zaklínadlo zvané rekuperace aneb co je řízené větrání

Zaklínadlo zvané rekuperace aneb co je řízené větrání

Řízené větrání zajišťuje dostatečnou výměnu vzduchu v čase. Nespoléhá se pouze na občasné otevření oken, které je...

Najdete na iDNES.cz