Sádrovláknité desky fermacell tlumí zvuk lépe než sádrokarton

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Civilizační a technický pokrok není vždy jen k našemu prospěchu. Vlivy prostředí mají na lidský organismus mnohdy stresující účinek. Jedním z těchto negativních vlivů je i nadměrné zatížení hlukem z okolního prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sádrovláknité desky fermacell tlumí zvuk lépe než sádrokarton - akusticke zkousky fermacell Silentio | foto: Fermacell

Příliš silné, příliš časté, v nevhodnou dobu nebo na nevhodném místě se vyskytující zvuky jsou pro náš organismus nežádoucí. Způsobují rozmrzelost, nesoustředěnost, ruší v práci. Sádrovláknité desky fermacell nás mohou této nepříjemnosti

piktogram akustická izolace

Abychom mohli posoudit "výkonnost" jednotlivých stěn v oblasti tlumení hluku, měli bychom znát základní abecedu akustiky. Do ní patří pojmy jako vzduchová neprůzvučnost a kročejová neprůzvučnost. 

Vzduchová neprůzvučnost je schopnost dělící konstrukce bránit šíření zvuku vzduchem, je to vlastně rozdíl hladin zvuku mezi vysílací a přijímací místností. Pro snadnou orientaci a snadné porovnání jednotlivých konstrukcí mezi sebou se používá ukazatel vzduchové neprůzvučnosti Rw. Udává se v dB a čím je její hodnota vyšší, tím je konstrukce lepší. I rozdíl 5 dB je pro životní komfort důležitý - hlasité rádio od sousedů je ještě slyšet při Rw = 57dB, stačí však zvýšit tento parametr na 62dB a ani po zvuku rádia nebude ani stopy.

Sádrovláknité desky fermacell izolují zvuk mnohem lépe než sádrokarton

I u vzduchové neprůzvučnosti fermacell nad sádrokartonem vítězí - sádrovláknité desky fermacell mají vyšší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti než například sádrokartonové desky - například jednovrstvá příčka s deskou fermacell má lepší akustické vlastnosti než dvojvrstvě opláštěná sádrokartonová příčka.

Kročejový zvuk vzniká chůzí po podlaze nebo nárazy na stavební konstrukci a šíří se konstrukcí do sousedních místností, kde se šíří vzduchem. Normální chůze je ještě zřetelně slyšet při hladině kročejové neprůzvučnosti 63 dB, zvuky chůze pak již nejsou prakticky slyšitelné při hladině 43 dB. Stačí tedy rozdíl 20 dB a váš život v domě nebo bytě budete vnímat úplně jinak. A jak se s problémem kročejového zvuku vyrovnávají podlahové sádrovláknité desky fermacell? 

voštinový systém fermacell - zvukově vysoce izolační podlahový systém

Stačí základní informace o posledních novinkách. Nový podlahový prvek fermacell 2E35 byl vyvinut k zlepšení kročejového útlumu masivních stropů v obytných prostorech, např. u betonových stropů. Tato loňská novinka nabízí optimální systémové řešení a vyniká minimální tloušťkou skladby. Při použití sádrovláknité desky spolu s 20 mm vyrovnávacího podsypu fermacell dokáže zlepšit kročejový útlum až o 31dB!

A letošní premiéra - podlahové prvky fermacell Silentio - má za sebou i akustické zkoušky ve zkušebně CSI ve Zlíně. Na základě testování byly prokázány výsledky, které výrazně převyšují hodnoty dosud běžně používaných materiálů.

Jen pro zajímavost, naměřené hodnoty kročejové neprůzvučnosti dosahovaly hodnot pouze 40 dB, přičemž norma v případě rodinných domů činí 63 dB a u bytových domů 55 dB. Je tak zcela zřejmé, že se jedná o hodnoty, které dokazují, že materiály fermacell stojí na špici stavebních materiálů a podlahy s těmito prvky fungují jako účinné tlumiče hluku.

tabulka fermacell Silentio


Autor:

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

I alergici chtějí usínat jako v pohádce

I alergici chtějí usínat jako v pohádce

Stále více lidí trpí nějakou formou alergie. Astma, ekzém, roztoči – to vše ovlivňuje kvalitu jejich života, včetně...

INSPECTO zjednodušuje provádění revizí

revize

Jsou tisíce aplikací, které se snaží cílit na co největší publikum. Kolik je ale takových, které se zaměřují na úzkou...

Kdy se hodí náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení

Hledáte náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení?

Náhradní - záložní elektrické zdroje pro oběhová čerpadla ústředního topení. Dlouholetá zkušenost a kvalitní výroba,...

Najdete na iDNES.cz