Pronájem bytů v Praze: jste si jistí, že víte, jak vybrat ten správný?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jakmile se pustíte do hledání nového bydlení, zjistíte, že možností k pronájmu bytu v Praze je opravdu hodně. Liší se lokalitou, cenou, výměrou i vybavením. Co je dobré zohlednit při výběru ideálního bydlení? To se dozvíte v tomto článku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

lokalita | foto: ČTK

Pronájem bytů nabízí mnoho možností

V rámci pronájmu bytů v Praze existuje celá řada variant a jejich různých kombinací. V nabídce najdete malé garsonky, ale i rozsáhlé a honosně vypadající mezonetové byty. Pokud si předem jasně neurčíte, co vlastně hledáte, hrozí, že se v inzerátech utopíte a celý proces si výrazně zkomplikujete. Stanovit si požadavky pro úspěšné hledání nového bydlení přitom není nic složitého.

Výběr podle rozpočtu

Jedním z důležitých parametrů je rozhodně váš rozpočet. Ten vám určí horní hranici, přes kterou není dobré chodit. Na základě tohoto filtrování zmizí příliš drahé nabídky, které si stejně nemůžete dovolit. Právě to je totiž problém nemovitostí v Praze. Kvůli své lokalitě je jejich cena na pronájem často velmi vysoká. Bydlení v centru města možná vypadá lákavě, ale dejte si pozor, ať nepřeceníte své síly ohledně pravidelného měsíčního placení nájemného. Také se rozhodněte, jestli chcete dlouhodobé nebo krátkodobé bydlení, protože jde o dvě odlišné situace.

Nezapomeňte připočítat ceny za služby a energie

Často nás nalákají nižší ceny za samotný nájem, ale už si nevšimneme, že navíc je potřeba každý měsíc platit i za služby a energie. Náklady na bydlení se liší podle bytu a počtu lidí. Nezapomeňte je připočítat do svého plánu. Tato částka totiž může ovlivnit vaše rozhodování o novém vysněném bytě, za který totiž ve výsledku můžete zaplatit mnohem více, než uvádí první číslo v nabídce.

Dostatek prostoru

Chcete bydlet sami v jednopokojovém bytě, nebo hledáte něco většího pro soužití s partnerem? Výměra a prostorové řešení patří mezi velmi důležité body pro úspěšnou volbu. Hodně vám napoví rozměry uvedené v inzerátech, ale ještě lepší představu si uděláte na osobní prohlídce, která je klíčovým bodem každého výběru nového bydlení i ve formě nájmu.

Vybavený nebo prázdný?

U vybaveného bytu máte tu výhodu, že se nemusíte obtěžovat se sháněním či stěhováním vlastních věcí. Na druhou stranu však majitel požaduje vyšší kauci pro případ, že vybavení poškodíte. U prázdného prostoru si navíc můžete sami rozhodnout, jak si ho zařídíte a co si pořídíte. Hodně záleží také na tom, jak dlouho plánujete na daném místě bydlet. Pro krátkodobější pobyt je jistě vhodnější zvolit již zařízený byt. Naopak při plánu bydlení na několik let můžete ocenit možnost zařídit si to podle svého.

Lokalita

Chcete to mít blízko do práce nebo do školy? Lokalita patří mezi klíčový aspekt celého výběru. Nejdříve si danou část města projděte a zjistěte, jestli vám vyhovuje. Není zde příliš velký ruch? Máte poblíž dostatek parků? Zohledněte všechny své osobní preference a následně hledejte inzeráty právě v této lokalitě. Pokud však máte nastavený nižší cenový strop, je pravděpodobné, že budete muset hledat kompromis v podobě delšího dojíždění a podobně.

A co sousedé?

Na prohlídce se nebojte zeptat ani na sousedy. Právě ti totiž dokážou výrazně zpříjemnit nebo naopak znechutit bydlení. Záleží ale na domě a na tom, jak hodně se s nimi budete potkávat. Informace vám může poskytnout majitel, ale zeptat se můžete i přímo někoho, kdo bydlí ve stejném domě.

Na novou nabídku reagujte rychle

Jakmile se objeví dobrý inzerát za lákavou cenu, kde všechno na první pohled odpovídá vašim představám, na nic nečekejte a ihned volejte na dané číslo. Dobré nabídky jsou totiž pryč neuvěřitelnou rychlostí. Mnohdy je tak nutné připravit se na dávku zklamání, kdy máte pocit, že jste našli dokonalý byt, ale někdo jiný byl rychlejší a získal ho těsně před vámi. Vzhledem k tomu, že ceny za byt ke koupi jsou hodně vysoké, jak se dočtete i zde, bývá dobrá nabídka nájmu často jedinou možností.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Pokud se nemůžete dívat na špinavé stěny plné fleků, měli byste se pustit do malování. Samozřejmě se vám nabízí možnost...

Ohlédnutí za rokem 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

Milé kolegyně, vážení kolegové, adventní čas se nám rozeběhl a zanedlouho vyvrcholí Vánocemi a vzápětí za nimi nastane...

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Plastová okna jsou hitem moderní doby. Důvodem je relativně snadná údržba a péče. Můžete si ho nechat vyrobit přesně...

Najdete na iDNES.cz