Prodáváte nemovitost? Neudělejte tři časté chyby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prodej nemovitosti není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát – a to bez ohledu na to, zda prodáváte sami nebo pomocí realitního makléře. Potencionální kupci jsou totiž nároční a je potřeba přitáhnout jejich pozornost. Dávejte si proto pozor na zbytečné chyby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prodáváte nemovitost? Neudělejte tyto 3 časté chyby! | foto: ČTK

Mnoho makléřů a výsledek žádný

Jestliže se rozhodnete inzerovat sami, je téměř jisté, že se vám začnou ozývat realitní makléři a lákat vás nabídkou, že mají již zájemce na vaši nemovitost. Obvykle však na tom není ani zrnko pravdy, je to pouze technika, jak proniknout k majiteli nemovitosti a připravit ho o peníze za nesmyslné služby.

Asi nejhorší způsob je pak nemovitost nechat na starosti několika makléřům. Pokud chcete opravdu prodat a mít při tom co nejmenší starosti, svěřte prodej vašeho domu či bytu zkušenému a úspěšnému makléři, který se tomu bude věnovat naplno.

Hrátky s cenou

Je jasné, že každý chce prodat nemovitost za co nejvyšší cenu. Avšak existuje mnoho faktorů, které se při určování ceny musí zohlednit. A právě v tomto ohledu je majitel neobjektivní. Je velmi vhodné si nechat vypracovat odhad ceny nemovitosti, který vám v každé solidní realitní kanceláři zprostředkují zdarma. Podle této ceny se pak můžete orientovat. Každá nemovitost je jiná a má svá specifika, proto je důležité veškeré rozdíly správně zvýhodnit.

Často se pak stává, že cena je stanovena příliš vysoko, a potencionální zájemci vůbec nereagují. Chybným tahem je nemovitost po malých částkách snižovat. Pak se totiž stane, že visí v prostoru již velmi dlouho a zájemci o koupi bytu ji již nevnímají, protože ji předtím mnohokrát viděli. Pokud však chcete přistoupit ke snížení ceny, měl by být rozdíl mezi původní a zlevněnou variantou markantnější.

První dojem je klíčový

Nepořádek, neuspořádanost, zašlá výmalba, neupravená zahrada – to všechno mohou být důvody, proč se vaše nemovitost neprodává. Možná argumentujete tím, že nový majitelé si stejně vše přizpůsobí svým vlastním představách, a máte pravdu, avšak pokud z vaší nemovitosti neodejdou s dobrým prvním dojmem, k obchodu nikdy nedojde. 

A pak jsou zbytečná fakta, že byt má skvělou výměru, dům má velkou zahradu nebo že lokalita je přímo fantastická. Dejte proto prodávanou nemovitost do co nejlepšího stavu. A to i za předpokladu, že budete muset do ní ještě investovat nějakou tu finanční částku.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Ohlédnutí za rokem 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

Milé kolegyně, vážení kolegové, adventní čas se nám rozeběhl a zanedlouho vyvrcholí Vánocemi a vzápětí za nimi nastane...

Do moderního bydlení patří design i pasivní prvky

Bytový dům Barvy v Brně na Lesné

Brno, 27. prosince 2018: Bytové projekty z dílny All Inclusive Development patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v...

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Plastová okna jsou hitem moderní doby. Důvodem je relativně snadná údržba a péče. Můžete si ho nechat vyrobit přesně...

Najdete na iDNES.cz