Při koupi nemovitosti umíme zjistit i skryté vady

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Technické problémy v bytech jsou v dnešní době stále častějším problémem. Zatékání, plíseň, vlhko, hluk, praskání stěn. Jak se těmto problémům vyvarovat a to hlavně před koupí?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při koupi nemovitosti umíme zjistit i skryté vady! | foto: ČTK

Známe to všichni. Stavíme dům nebo si dům či byt koupíme a než se pořádně stihneme nastěhovat, už nacházíme nedodělky nebo nějaké závady. Může se jednat o nějaké drobnosti, které rychle a jednoduše odstraníme, ale také může jít o docela závažný problém, který je nutný řešit nějakým větším stavebním zásahem a vyjde nás na nemalé peníze. Jenže co dělat, abychom těmto problémům předešli? 

Každý člověk není expertem na stavebnictví a technické záležitosti a není ani v našich silách odhalit veškeré závady. Ale naštěstí je tady někdo, komu můžeme věřit a zadat mu kontrolu nemovitosti a můžeme si být jisti, že nám ji zkontroluje a navrhne všechny možné opravy ještě předtím, než nás tyto závady zničí psychicky i finančně. Díky specializovaným přístrojům dokáží odhalit i skryté vady!

Při koupi nemovitosti umíme zjistit i skryté vady!

Kupujete nemovitost

Jedním z důvodů, proč si klienti nechávají zjistit stav nemovitosti, je ten, že chtějí odhalit nedostatky, které vznikly při stavbě domu nebo bytu, popř. chtějí znát opravdový technický stav nemovitosti, kterou si kupují.

Je velmi dobré, znát skutečný stav nemovitosti, protože můžete v případě odhalených závad jednat s prodejcem o jejich odstranění nebo o snížení kupní ceny nemovitosti. Inspekce nemovitosti vám pomůže ochránit vaše finanční prostředky a také starosti, které byste měli v budoucnu s poškozením a opravami nemovitosti.

Inspekce nemovitosti

Inspekce nemovitosti je služba, která odhalí skutečný stav nemovitosti. Provádí jí certifikovaný inspektor nemovitostí a posuzuje nemovitost z různých pohledů. Jedná se o skupinu oborů, ve kterých se vyhledávají rizika pro dané nemovitosti.

Tato metodika, která odhaluje rizika z jednotlivých stavebních oborů a možnosti jejich projevů, nevhodných stavebních řešení a dílčí rizika, je tzv. metodika Nemopas. Metodika byla vypracována znalci v oblastech stavebnictví a soudních znalců, kteří mají praxi ze znaleckého ústavu DEKprojekt. Jedná se o kompletní inspekci, kdy inspektoři hodnotí až 700 rizik na nemovitosti.

Inspekci nemovitostí provádí certifikovaný inspektor. Je to znalec v oboru stavebnictví, který hodnotí rizika poruch, ale také možnosti rizika poruch – jde o situaci, kdy se na objektu ještě závada neobjevila, ale může se v budoucnosti projevit. Klasickým příkladem je zatékání vody při extrémních srážkách.

Inspekce nemovitosti Nemopas je tedy prováděna v technických oborech jako je statika domu, hydroizolace, povrchy, bezpečnost a požáry, akustika – zvuk a hluk, úniky tepla, zdraví a hygiena, technické zařízení budov.

Pokud zákazník požaduje kontrolu v nějakém konkrétním případě, domluví se přímo s inspektorem.

Při koupi nemovitosti umíme zjistit i skryté vady!

Jako výsledek inspekce nemovitosti dostane klient Technický průkaz nemovitosti, kde jsou přehledně popsané nalezené vady a riziková řešení, které mohou v budoucnu vést k vadám. Pokud má klient objednaný komplet servis, dostane i ocenění zjištěných vad, postup a cenu sanace každé zjištěné vady nebo rizikového řešení. Ve zprávě jsou uvedené také závady, které na nemovitosti nenastanou.

Kdo je tedy inspektor nemovitosti

Inspektor nemovitostí je členem Asociace inspektorů nemovitostí (AIN), která sdružuje všechny inspektory, pravidelně je vzdělává a informuje o všech novinkách a také je přezkušuje. Tím máte u inspektora záruku jeho kvalitní práce. Zároveň poskytujeme při inspekci nemovitosti Nemopas také záruku 3 roky na výskyt budoucích vad. Jedná se o záruku na vady, které se na vaší nemovitosti nevyskytnou. Jde samozřejmě o vady v oborech, ve kterých byla provedena inspekce. Záruka se také nevztahuje na závady, které vzniknou opotřebením nebo dalšími stavebními úpravami, popř. v důsledku vyšší moci.

Jako inspektor nemovitosti, Ing. Jiří Čížek a Ing. Arch. Petr Tichota, působíme v oblasti Středních Čech - v okolí měst Praha, Nymburk, Kolín, Mladá Boleslav, Kutná Hora, Benešov, Mělník, Říčany, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem, Neratovice, Benátky nad Jizerou, Kostelec nad Černými lesy a další. Pro jakýkoliv dotaz ohledně pozemního stavitelství, inspekce nemovitosti a bytu nás neváhejte kontaktovat.

Certifikace výstavby

Mezi naše další služby z oblasti stavitelství patří také certifikace výstavby. Jedná se o „kontrolu“ stavby, kdy například realizačním firmám pomáhá eliminovat rizika poruch na dokončeném projektu. Zákazník, který si kupuje nový dům či byt a tato nemovitost má certifikaci výstavby, má záruku, že byl objekt při jeho výstavbě pravidelně kontrolován nezávislým odborníkem a proto je postaven kvalitně a nejsou v něm žádné poruchy.

Při certifikaci výstavby se provádí průběžně kontrola celé stavby – od supervize projektu, kontrolu dokončení spodní stavby, po dokončení hrubé stavby, dochází ke kontrole skladeb – šikmých střech, podlah a v nespolední řadě také kontrola akustiky, vzduchotěsnosti, tlakových zkoušek apod. V případě nalezení jakýchkoliv závad, jsou tyto závady odstraněny a poté opět zkontrolováno, zda je vše opraveno tak, jak má být. O certifikaci výstavby je vypracován finální protokol se všemi výsledky zkoušek, tzn. Průkaz nemovitosti.

Při koupi nemovitosti umíme zjistit i skryté vady!

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Součástí naší práce je i vystavení PENB – Průkazu energetické náročnosti budovy. Jedná se o několikastránkový dokument, který hodnotí a posuzuje úroveň stávajícího energetického hospodářství nemovitosti, objektu.

Forma PENB je dána vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu a může jej potvrdit pouze osoba autorizovaná, která je pro toto vydávání přezkoušená Ministerstvem průmyslu a obchodu.

PENB se musí zpracovat při výstavbě nových budov a větších změnách dokončených budov. Pro tyto účely je nutné splnit předepsané požadavky na energetickou náročnost. Dnes je PENB vyžadováno zákonem také při prodeji domu či bytu.

Průkaz posuzuje úroveň stávajícího energetického hospodářství objektu a na základě tohoto šetření je objekt zařazen na stupnice A – G dle energetické náročnosti. Průkaz nemovitost hodnotí z hlediska potřeby všech energií – potřeba energie na vytápění, potřeba energie na ohřev teplé vody, na vzduchotechnická zařízení, pokud je instalována klimatizace, potřeba energie na umělé osvětlení. PENB je podobné, jako je energetický štítek u spotřebičů, akorát je pro danou nemovitost.

Specializované služby ve stavebnictví

Náš tým akreditovaných inspektorů nemovitostí je připravený Vám pomoci s jakýmkoliv problémem, týkající se nemovitostí – domů, bytů, chat, chalup. V případě jakéhokoliv technického stavebního dotazu nás kontaktujte a rádi vám se vším poradíme. Zajistíme pro vás kromě výše popsaných služeb také expertní a diagnostické služby ve stavebnictví, zajistíme případné reklamace nemovitosti. V případě, že potřebuje vaše nemovitost PENB, rádi ho pro vás vystavíme. 

Při koupi nemovitosti umíme zjistit i skryté vady!

Všechny naše služby jsou nestranné, naši inspektoři jsou pravidelně školeni a zvyšují si neustále technickou odbornost. Motto naší práce je spolehlivost a odpovědnost.

Budeme se těšit na váš dotaz.
S pozdravem Ing. Jiří Čížek a Ing. Arch. Petr Tichota
+420 773 370 111 | +420 605 240 933
www.experdia.cz


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Látkové rolety na okna rychle nahrazují tradiční záclony i závěsy

Látkové rolety na okna rychle nahrazují tradiční záclony i závěsy

Moderní bydlení se honosí stále většími okny, která potřebují vhodné stínění. Klasické krajkové záclony však modernímu...

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Plastová okna jsou hitem moderní doby. Důvodem je relativně snadná údržba a péče. Můžete si ho nechat vyrobit přesně...

Do moderního bydlení patří design i pasivní prvky

Bytový dům Barvy v Brně na Lesné

Brno, 27. prosince 2018: Bytové projekty z dílny All Inclusive Development patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v...

Najdete na iDNES.cz