Poznejte způsoby, jak odstranit graffiti snadno a rychle

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nevzhledné sprejerské výtvory hyzdí naše města v čím dál větší míře a zdá se, že snažit se s nimi skoncovat je jako boj s větrnými mlýny. Pravdou je, že graffiti jsou problémem nejen veřejných prostranství, ale riziko představují také pro majitele rodinných domů a různých komerčních prostor.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Před aplikací | foto: Envistore.cz

Graffiti se objevují zejména na nových fasádách, kde je opravdu nelze přehlédnout. Jak se účinně vypořádat s graffiti nebo také výlepem plakátů?

Odstranění graffiti je snazší, než si myslíte

V současné době se majitelům nemovitostí nabízí řada způsobů, jak odstranit graffiti. Úskalím mechanických způsobů je narušení čištěného povrchu a ve většině případů také nízká efektivita. Vzrůstající oblibě se proto těší takzvané odstraňovače graffiti, které z povrchu odstraní barvy, spreje i fixy. Díky gelové konzistenci lze odstranit barvu i ze spár a štěrbin. Odstraňovač stačí nechat působit výrobcem požadovanou dobu a poté jej smýt proudem vody, takže nedojde k poškození fasády, ani k prostoupení sprejerských barev do hlubších vrstev podkladu, což je častým výsledkem usilovného drhnutí pomalované plochy. 

V případě potřeby je možné celý postup zopakovat a odstranit i zbytky graffiti K dostání jsou také odstraňovače graffiti, které lze použít na plastových podkladech. Tyto inovativní přípravky, které vrátí vaší nemovitosti pěkný vzhled, můžete zakoupit v eshopu Envistore.cz.

Po aplikaci

Po aplikaci

Prevence graffiti je jednoduchá a účinná

I zde platí, že prevence je jednodušší než následný boj s hotovými graffiti. Zde se ke slovu dostávají speciální antigraffiti nátěry. Jak jejich název napovídá, slouží jako prevence proti vzniku nežádoucích sprejerských výtvorů nebo opakovanému výlepu plakátů. Tyto nátěry vytvářejí na ošetřeném povrchu ochrannou vrstvu, která je téměř neviditelná, propustná pro vodní páry a zároveň působí vodoodpudivě. Tyto nátěry působí i preventivně. To proto, že sprejeři okamžitě poznají ošetřený povrch, protože jejich graffiti z něj stéká. A sprejeři se nechlubí rozteklými graffiti…

Antigraffiti nátěry využívají moderní technologie pocházející z Velké Británie, díky nimž je možné odstranit nechtěnou barvu pouze za pomocí vody, případně tlakového čističe, bez nutnosti použití dalších chemických přípravků. Antigraffiti nátěr je průhledný jako bezbarvý lak a je také jednosložkový, takže už nemusíte nic míchat. 

Jeho další konkurenční výhodou je, že se aplikuje pouze v jedné vrstvě. Takže protřepete plechovku, otevřete, jednou natřete a máte na dlouhá léta hotovo. V případě savých a porézních materiálů je vhodné předem zvážit aplikaci impregnačního nátěru. Antigraffiti nátěr je nyní možné objednat i v barevném provedení.

Trápí vás graffiti neustále se objevující na vašich nemovitostech a nedají vám spát vylepované plakáty? Vyzkoušejte, jak odstranit graffiti pomocí moderních technologií dostupných na eshopu Envistore.cz, bez zdlouhavého, vesměs neúčinného drhnutí, které mnohdy napáchá více škody než užitku. 

Právě zde můžete pořídit všechny potřebné přípravky ke snadnému a efektivnímu odstranění graffiti z různých povrchů, a skoncovat tak s nechtěnými graffiti jednou provždy.


Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

PROPERITY řeší Vaše možnosti bydlení a investic

PROPERITY řeší Vaše možnosti bydlení a investic

Stěží hledat v kontextu Jižní Moravy dominantnější a ustálenější developerský subjekt, než kterým je společnost...

5 tipů na stylovou koupelnu od Keramiky Soukup

5 tipů na stylovou koupelnu od Keramiky Soukup

Pokud vás čeká rekonstrukce koupelny nebo přemýšlíte o její proměně, pak je tento článek přesně pro vás. Keramika...

Kovové zárubně nejsou přežitek

Kovové zárubně nejsou přežitek

Zájem o kovové zárubně může potvrdit jejich tradiční výrobce firma MONTKOV, a to na základě rostoucí poptávky v...

Najdete na iDNES.cz