Plánujete rekonstrukci bytu? Obraťte se na odborníky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už jste přemýšleli, koho oslovíte, nebo jak celou akci zorganizujete? Nemáte v rodině zedníka, nebo neznáte nikoho ověřeného, na koho se obrátit? Nebo patříte mezi lidi, kteří mají málo času a nechtějí jej zbytečně ztrácet koordinací několika řemeslníků a dodavatelů?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plánujete rekonstrukci bytu? Obraťte se na odborníky

Nezbývá tedy, než oslovit jednu z firem, které se rekonstrukcemi bytů zabývají. A aby vše dopadlo k vaší spokojenosti, vybírejte pečlivě. Zde je k dispozici několik rad a možných bodů, které by bylo dobré v souvislosti s výběrem stavební firmy řešit.

Plánujete rekonstrukci bytu? Obraťte se na odborníky

 1. Historie firmy, informace z obchodního rejstříku
  Pokud je firma déle na trhu, dá se předpokládat, že bude mít zkušenosti a pěknou řádku realizací rekonstrukcí za sebou. Procesy budou zaběhnuté a nikoho by nemělo nic překvapit. Podívejte se do obchodního rejstříku, kde naleznete nejen informaci o založení společnosti, ale také informace ohledně společníků a základním kapitálu. Minimum pro společnosti s ručením omezeným bývalo 100 tis., dnes je to 200 tis. Kč. Částka může být však vyšší. A platí tu přímá úměra, čím větší tato částka je, tím více společníci ručí.
 2. Zázemí, pojištění
  Mnohé napoví provozovna. Je to prostředí, ve kterém se ve firmě pracuje. Pokud si budete všímat zdánlivých maličkostí, můžete zjistit, jak se následně firma bude chovat na dalším pracovním místě, třeba při rekonstrukci vašeho bytu. Všímejte si firemního ruchu, organizace práce, celkové atmosféry. Pokud narazíte na chaos a nepořádek, třeba i na stole pracovníka, se kterým jednáte, nemůžete očekávat, že by to na stavbě vypadalo jinak. Firmy bývají pojištěné pro případ nenadálých událostí, které mohou při stavbě nastat. Pokud na to narazíte, jsou to plusové body.
 3. Srozumitelnost rozpočtu, pevná cena
  Forma a srozumitelnost rozpočtu, který doporučuji hned na začátku komunikace s danou firmou vyžadovat, je dalším možným vodítkem. Pokud je vám něco nejasné, ptejte se a snažte se docílit stanovení pevné částky za rekonstrukci bytu. Vyhnete se možným navýšením ceny, nebo nedorozuměním, které by mohly nastat při realizaci. Pokud je vám firma schopná garantovat konečnou částku za rekonstrukci, můžete si odškrtnout další bod.
 4. Souvislosti s rekonstrukcí bytu – ubytování, vyklizení, uskladnění
  Pokud se pustíte do rekonstrukce celého bytu, přináší to s sebou komplikace. Pokud vám dokáže být firma nápomocná a dokáže vám nabídnout pomoc, nebo další služby, může to pro vás být důležité. Mám na mysli například náhradní ubytování po dobu rekonstrukce, vystěhování nábytku, jeho uskladnění a zase zpětné nastěhování, nebo úklidové práce po dokončení stavby. Pro každého může být důležité něco jiného.
 5. Reference z předchozích rekonstrukcí
  Asi úplně nejdůležitější bod ze všech. Pátrejte a ptejte se po referencích. Co by mohlo být více vypovídající, než např. návštěva nějaké probíhající stavby, nebo možnost popovídat s konkrétním zákazníkem.

Plánujete rekonstrukci bytu? Obraťte se na odborníky

Ten už má určitě reálné zkušenosti s danou společností a může být tím pravým vodítkem při vašem rozhodování. Pouze anonymní fotografie z různých realizací by vám stačit neměly. Nevypovídají nic o kvalitě, průběhu a celkovém výsledku díla. Ani reference na internetu nejsou úplně tím pravým. Téměř na každou větší společnost se vám podaří objevit nějaké negativní reference. Pokud všechny další body se vám zdají v pořádku, můžete vzít v úvahu fakt, že tyto reference většinou bývají zatížené jednostranným pohledem daného pisatele. Všichni všem se zkrátka zavděčit nemohou. Proto je lepší se zajímat o svou, reálnou zkušenost, návštěvu probíhající stavby, nebo komunikaci s nějakým stávajícím zákazníkem. Pokud vám to ve firmě umožní, je to další velmi výrazný plusový bod.

Autor uvedeného seznamu Ing. Jiří VRZAL, ředitel společnosti PANELREKO, přední stavební firmy zaměřené na rekonstrukce bytů v Praze a Českých Budějovicích, zmíněné body napsal na základě vlastních zkušeností. "Bylo to v případech, kdy jsem byl nucen vybírat dodavatele stavebních prací na zakázkách, které neměly s naší firmou nic společného, a musel jsem se stejně jako vy orientovat v nabídce několika různých firem. V naší firmě se snažíme pracovat tak, abychom každému zájemci o naše služby byli schopni výše popsané body nabídnout," dodává Ing. Vrzal.

Plánujete rekonstrukci bytu? Obraťte se na odborníky

Podrobné informace o firmě PANELREKO a kompletní nabídce jejich služeb najdete na internetové adrese: www.panelreko.cz.

Autor:

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Dnes jsou v Evropské lize na programu odvety českých zástupců. Plzeň jede do Záhřebu ve velmi nadějné pozici, když před...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Další z rubriky

Výstava Salon dřevostaveb 2019 ve VNITROBLOCKU

Výstava Salon dřevostaveb 2019

Navštivte unikátní přehlídku zaměřenou na moderní dřevostavby a zdravé bydlení! Již 14. ročník největší mezinárodní...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Zaklínadlo zvané rekuperace aneb co je řízené větrání

Zaklínadlo zvané rekuperace aneb co je řízené větrání

Řízené větrání zajišťuje dostatečnou výměnu vzduchu v čase. Nespoléhá se pouze na občasné otevření oken, které je...

Najdete na iDNES.cz