Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V současné době není kuchyň vnímána pouze jako místo, kde hospodyňka uvaří nedělní oběd. V mnohých případech se jedná o nenahraditelnou součást obývacího prostoru. V moderních interiérech je totiž kladen důraz na propojení obývacího pokoje s kuchyní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji | foto: ČTK

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci kuchyně, protože vám už na té staré odpadávají dvířka, ale máte omezený rozpočet, ohlížet se budete zřejmě hlavně na cenu. Ovšem trh s kuchyňským nábytkem je natolik rozmanitý, že můžete dostat za málo peněz hodně muziky.

1.I starému vybavení vdechnete nový život

Samozřejmě nejjednodušší variantou by bylo, kdybyste z kuchyně všechno vystěhovali a nakoupili veškeré vybavení nové. Pokud však máte hluboko do kapsy, je to nereálné. Použijte tedy některé prvky staré, pouze jim vdechněte nový život. Třeba takový kohoutek, jenž vypadá, že už má něco za sebou. Stačí si koupit vhodné přípravky, jimiž odstraníte zašlou špínu. Stejně tak postupujte u mikrovlnky, varné desky a trouby. Jsou věci, na kterých se dají ušetřit tisíce korun.

2.Využijte kontaktů a známých

Učený z nebe nespadl. Všechno sami nezvládnete, bylo by to nad vaše síly, a tak se nebojte zaúkolovat okolí. Babička vám s radostí ušije závěsy, ubrus a prostírání. Tatínek vám pomůže s pokládkou dlažby a obkladů. Bratr zase přiloží ruku k dílu při montáži kuchyňské linky. Využijte také kontakty na různé řemeslníky, protože možná budete potřebovat vyměnit i elektřinu, odpady a podobně. Kontakty se vždy hodí, protože známí a kamarádi vám to udělají za pár korun.

3.Kuchyňská linka

Bohužel, pokud neumíte se dřevem, kuchyňská linka na míru by vás vyšla majlant. Přijatelnější variantou je sektorová alternativa. Kuchyňský nábytek a různé sestavy najdete v mnoha hobby marketech. Mnohdy narazíte i na zajímavé slevy. Byl by hřích takových slev nevyužít. Důležité je změřit si, jak velký prostor v kuchyni máte, abyste nekupovali zbytečně velkou či naopak příliš malou kuchyňskou linku. Bez problémů se dají touto cestou sehnat také rohové sety.

4.Dřez

Jakmile zvolíte konkrétní kuchyňskou linku, rovnou sáhněte také po novém dřezu, protože ten by měl být v takové velikosti, jakou kuchyňská linka dovoluje. Dřez už dnes není tak velkou investicí.

5.Pozor na spotřebiče

Spotřebiče jsou nenahraditelnými součástmi kuchyně. Jedná se o přístroje, na nichž by se příliš šetřit nemělo. Jestliže se rozhodnete pro koupi spotřebičů z druhé ruky, dbejte na to, aby se jednalo o ověřený zdroj, od něhož si kupoval už někdo známý. Jinak si raději našetřete na nový, protože na něj budete mít dva roky záruku.

Člověk nejvíce ušetří tím, že si většinu změn provede svépomocí. Zadarmo si sice kuchyň nezrekonstruujete, ale nepotřebujete k tomu ani velký balík peněz, pokud se dokážete uskromnit.


Nejčtenější

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Výměna oken v zimě? Nakupte teď, na jaře vám je namontují

Výměna oken v zimě? Nakupte teď, na jaře vám je namontují

Bylo vám letošní zimu chladno i doma? Pomůže vám výměna oken za kvalitní plastová nebo dřevěná eurookna. Pořiďte si...

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Každá podlaha vyžaduje správný postup údržby. Nejen o dřevěnou podlahu je nutné...

Najdete na iDNES.cz