Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zahrada už dávno není pouze místem, kde trávíme spoustu času péčí o záhony, stromy a trávník. Čím dál více lidí využívá zahradu k zaslouženému odpočinku, takže mizí záhony se zeleninou, které nahrazuje pěstěný trávník a také příjemná zákoutí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli | foto: Vetas

Každá zahrada si nepochybně zaslouží nějakou relaxační zónu, kterou se může stát praktická pergola nebo romantický altán.

Pergoly: nepostradatelná součást každého domu a zahrady

Příjemný odpočinek, posezení s přáteli nebo zahradní oslava? K tomu všemu je jako stvořená pergola, která může být buď samostatně stojící, nebo ukotvená přímo k domu. Takto lze plynule navázat například na obytnou část domu a propojit obývací pokoj se zahradou.

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Každopádně by však pergola neměla narušovat celkový ráz objektu a přilehlého pozemku. Pergolu je možné využívat od jara do podzimu a předejít tak nepříjemnostem spojeným s nepříznivým počasím při pořádání nejrůznějších oslav. A co víc, i déšť se vám při posezení pod pergolou bude zdát příjemný, takřka romantický.

Možné je pořídit si typizovanou pergolu, postavit si pergolu svépomocí nebo využít služeb odborné firmy, díky čemuž se návrh a montáž pergoly snadno přizpůsobí individuálním požadavkům. Nejčastěji se na stavbu konstrukce používá dřevo borovice nebo modřínu. 

K zastínění pergoly se využívá zejména polykarbonát, neboť je lehký, ale zároveň zaručuje propustnost světla. Stejně tak lze použít rohože, které je však nutné před zimou sejmout a uskladnit. Zástěna v podobě polykarbonátu nebo jiného materiálu by neměla chybět ani na větrné straně, aby byl zaručen komfort při posezení pod pergolou.

Altány: praktický doplněk nejen do velké zahrady

Altány jsou ideální zejména do větších zahrad, ale zútulní i menší zákoutí a umožňují mnohem všestrannější využití zahrady. Altán poskytuje ochranu i v nepříznivém počasí a dovoluje zapomenout na každodenní starosti při četbě knihy, posezení u kávy atd. V zimním období lze altán využít ke skladování zahradního nábytku apod. Větší altán je možné doplnit o zahradní gril a vytvořit tak komfortní zázemí.

V zahradách jsou k vidění celodřevěné altány, ale do zeleně bez problémů zapadají také kovové, případně zděné altány. Zahradní altán může mít různý půdorys, stejně tak zde panuje značná variabilita při návrhu stěn s ohledem na množství světla, které by se mělo do altánu dostat. I v tomto případě se k zastřešení používá polykarbonát, ale také dřevěné šindele, břidlice a podobně.

Více se o možnostech, které skýtají moderní a variabilní pergoly a altány, dozvíte na www.vetas.cz/produkty. Uvidíte, že není problém najít vhodné řešení na míru jakékoli zahrady, která se tak promění ve vysněnou oázu klidu…


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Brno, 29. prosince 2018: Rádi byste si před koupí domu vyzkoušeli, jak se vám v něm bude bydlet? Otestujte si nový...

PVC podlahy Gerflor DesignTex s textilní podložkou a zárukou 15 let

PVC podlahy Gerflor Design Text s textilní podložkou a zárukou 15 let

Podlahy DesignTex Plus určené do bytových i komerčních prostor dokonale imitují dekory dřeva nebo napodobeninu...

Jinonická Rezidence nabízí poslední dva byty v přírodě na dosah centra

Jinonická Rezidence nabízí poslední dva byty v přírodě na dosah centra

Kdo dnes vyhlíží nadstandardní bydlení v Praze a okolí, hledá v širším centru a v nových VIP zónách. Oblíbená je...

Najdete na iDNES.cz