Středa 12. srpna 2020, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 12. srpna 2020 Klára

Okna dělají dům. Dopřejte tomu svému kvalitu od firmy Oknotherm

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již téměř 30 let vyrábí rodinná firma OKNOTHERM ta nejkvalitnější okna v České republice. Společnost z jižních Čech se zaměřuje na kvalitu svých oken a dveří, a proto využívá výhradně špičkové výrobní technologie. Obchodní zastoupení najdete po celé naší republice.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plastové okno Oknotherm VEKA SPECTRAL,foto oknotherm | foto: OKNOTHERM, spol. s.r.o.

Rodinná firma OKNOTHERM vyrábí ta nejkvalitnější okna v ČR. Okna dělají dům, proto se vyplatí vybrat si taková, která jsou funkční, dlouho vydrží a splňují vaše designové požadavky. To vše česká firma umí. O práci nejstarší české oknařské firmy jsme si povídali s výkonným ředitelem Jiřím Stříbrným a marketingovou ředitelkou Janou Kiclovou.

Na trhu působíte téměř třicet let, jste rodinná firma, neustále se rozvíjíte. Co vše vyrábíte a kde se vaše výrobky používají?

Jiří Stříbrný: Naše okna a dveře najdete na tisících místech po celé republice. Od moderních novostaveb přes panelové domy a administrativní budovy až po speciality v historických a památkově chráněných objektech. Vyrábíme plastová, dřevěná, hliníková okna, ale také jejich kombinace, tedy plastohliníková a dřevohliníková. Pro lepší představu je to dřevěné okno a zvenku má hliníkový plášť. Výhodou je to, že z interiéru je příjemné dřevo, zvenku zcela bezúdržbový hliník. Ekonomičtější variantou je potom plast v interiéru, hliník zvenčí. Dobré jméno České republice a zlatým českým ručičkám děláme i ve světě. Naše okna vyvážíme i do zahraničí. Najdete je například v USA, Itálii, Švédsku, Belgii i na Špicberkách.

Co je z pohledu výroby a následně kvality a funkčnosti pro plastové okno nejdůležitější?

Jiří Stříbrný: Důležitým parametrem je síla profilu. Pro lepší orientaci zákazníků jsou okenní profily rozděleny do třídy A, B, C v závislosti na jejich tloušťce. My zpracováváme zásadně okenní profily třídy A německého výrobce VEKA. A nejen běžné rámy a křídla, ale veškeré přídavné profily, jako je například rozšiřovací profil, příčky a sloupky. Naše profily splňují požadované tepelné a izolační vlastnosti moderních staveb.

Jana Kiclová: Dbáme také na design, a tak si u nás zákazník vybere opravdu ze široké nabídky barev. Aktuální novinkou jsou tři nové dekory ve znamení trendových přírodních motivů. Nebo okna s povrchem Spectral, tedy povrch s „anti – graffiti“ efektem, který odpuzuje nečistoty, snadno se čistí a nezůstávají na něm žádné otisky prstů. Matný efekt dodá oknům mimořádně elegantní vzhled. U nás vnímáme aktuální trendy současné architektury.

Jiří Stříbrný: K dlouhé životnosti také výrazně přispívají ocelové pozinkované výztuhy. Ty jsouv našich okenních rámech vždy uzavřené a zajišťují skvělé mechanické vlastnosti především pevnost okenního prvku. Nezapomínáme ani na celoobvodové kování, které zajišťuje bezpečnost proti vloupání. Kování Titan AF od německé společnosti SIEGENIA má antikorozní úpravu a je to opravdu mercedes mezi ostatními kováními. Toto kování používáme od začátku z důvodu té nejlepší dostupné kvality na trhu. 

Realizace Chicago, USA, Foto Oknotherm

Realizace Chicago, USA, Foto Oknotherm

Realizace Český Krumlov,Foto Oknotherm

Realizace Český Krumlov,Foto Oknotherm

Přibližte nám vaši třífázovou dílcovou povrchovou úpravu dřevěných oken. V čem je její unikátnost?

Jiří Stříbrný: Oknům sluší dřevo. A proto jsou naše okna exkluzivně ošetřena třífázovou dílcovou metodou. Jednotlivé díly oken ještě před samotným sklížením nejprve, oproti jiným výrobcům, naimpregnujeme. Je to z toho důvodu, abychom materiál ochránili před vlivy, jako jsou dřevokazné houby, zmodrání dřeva, ale i před klimatickými a povětrnostními změnami. Díky tomu umíme téměř dokonale ochránit nejchoulostivější části okna, tím jsou rohy. Díky této úpravě jsou naše dřevěná okna extra kvalitní a dlouho vydrží. Naše okna jsou pro váš dům opravdu to nejlepší.

V čem vynikají vaše hliníková okna a dveře?

Jiří Stříbrný: K výrobě používáme profilový systém z Německa od firmy Heroal, protože splňuje všechny požadavky na moderní hliníková okna. Tento typ oken je vhodný pro průmyslové budovy, domovní vchody, prosklená zádveří, ale i pro rodinné domy. Hliníkové systémy umožnují výrobu velkoformátových oken, které jsou dnes velmi žádané v moderní architektuře. Tato velkoformátová okna také na stavbě zasklíváme a usazujeme díky použité technologii na milimetr přesně.

Jana Kiclová: Mimořádná kvalita našich hliníkových oken je ověřená dlouholetým užíváním. Exkluzivitu jim dodává speciální povrchová úprava nazvaná HWR (highly weather resistant). Toto špičkové práškové lakování umožňuje různé varianty pro každé použití. Odstíny barev jsou stálobarevné po dlouhá léta, nevyblednou, jsou mimořádně odolné proti povětrnostním vlivům a zároveň chrání před UV zářením. Velmi dobře obstojí v průmyslovém prostředí s vysokým obsahem emisí. Tato povrchová úprava je v souladu se všemi nároky na ochranu životního prostředí. 

Realizace Praha, Foto Oknotherm

Realizace Praha, Foto Oknotherm

Realizace Princeton, foto Oknotherm

Realizace Princeton, foto Oknotherm

Jaké výrobní technologie při výrobě oken a dveří používáte?

Veškerou technologii řídíme on–line. Požadavky z oddělení přípravy výroby jsou elektronicky posílány přímo do výrobních linek a strojů. Tímto moderním způsobem dokážeme eliminovat lidskou chybu.

Jste čeští výrobci oken s nejdelší tradicí v Česku. Vedle výroby kvalitních oken a dveří zakázníkům nabízíte i něco navíc. Co vše od vás může zákazník očekávat?

Jana Kiclová: U nás si zájemci vyberou to, co potřebují. Poradíme jim, vysvětlíme, ukážeme. V Kaplici a Benešově máme trendové výstavní prostory, kam se mohou přijet podívat a my se jim budeme plně věnovat. Okna i dveře vyrábíme podle přání zákazníků. Naše technické oddělení přistupuje ke každé zakázce velmi zodpovědně, protože pod každým oknem jsme podepsaní. Vyrobená okna i dveře také montujeme. Služby poskytujeme od A do Z. Před několika lety jsme rozjeli i zámečnickou výrobu. Zjistili jsme totiž, že když přijedeme na stavbu, často tam chybí schody, brána a další prvky. Tedy i tento servis umíme zajistit. Vyrobíme, přivezeme, nainstalujeme. A co je důležité, poskytujeme záruční i pozáruční servis. Zaplacením faktury to nekončí. V tom jsme také jiní oproti ostatním.

Čeho si na své práci nejvíce vážíte a co považujete za opravdu důležité?

Jana Kiclová: Zakládáme si na tom, aby u nás byli naši zaměstnanci i zákazníci spokojeni. Rodinná firma je velká zodpovědnost, protože vkládáme do výrobků své jméno.

Jiří Stříbrný: Potrpíme si na kvalitu. Nejsou to u nás jenom slova. Dokazují to četné certifikáty, které mají naše výrobky. Neustálé monitorování trhu a intenzivní jednání s architekty a projektanty nás vedou k vytváření současného spektra výrobků, které jsou v souladu s trendem moderního vývoje. Mimořádná kvalita našich oken a dveří umožňuje vybavení nejrůznějších objektů při splnění vysokých nároků na ztvárnění a osobitost.

  • Nejčtenější

Pomocná ruka pro DJ’s. Projekt SAVETHENIGHT.CZ rozděluje 60.000 Euro

Komerční sdělení Patří mezi jedny z nejvíce postižených profesí, které díky pandemické krizi přišly o drtivou většinu svých příjmů....

Skvělá vína jako turistický cíl? Na jižní Moravě určitě!

Komerční sdělení Jižní Morava se pro své slunečné počasí a malebnou členitou krajinu stala v posledních letech jedním z...

Odpočinek a nadstandardní služby v Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE

Komerční sdělení Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE se po neplánované pauze znovu otevírá a připravil pro své hosty zajímavou nabídku...

Ateliér Donát pomáhá ženám najít vlastní styl

Komerční sdělení „Móda se sice neustále mění, ale styl zůstává“ – říkají návrhářky Ilona Donátová a Romana Krejčí, které stojí za českou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Trápí vás citlivá pleť? Vsaďte na sílu rostlin

Komerční sdělení S citlivou pletí se během svého života setkají až 2/3 žen. Citlivost a přehnaná reaktivita se může v závislosti na řadě...

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  • Další z rubriky

Kvalitní betonové obrubníky? Víme, na koho se obrátit

Komerční sdělení Společností, které nabízejí různé betonové prvky, je v naší republice celá řada. Bohužel však někdy může být velice...

Speciální řešení skříněk vám získá nové úložné prostory

Komerční sdělení Využijte úložné prostory do posledního milimetru! Skvělým pomocníkem do kuchyně je potravinová nebo dřezová skříň a...

Ještě bezpečnější domov díky službě BEDO SOS

Komerční sdělení Pro své klienty systém BEDO Ajax využije i Generali Česká pojišťovna.

Vinylová podlaha je oproti té z lamina teplá a příjemná

Komerční sdělení Stará podlaha už pomalu dosluhuje a vy začínáte uvažovat o její výměně? Nebo konečně nastal čas vybírat podlahy do...

Krejčířovu vilu opět nikdo nechce. Už ani za dvacetinu pořizovací ceny

Ani další pokus o vydražení vily v Černošicích, která patřila odsouzenému Radovanu Krejčířovi, nebyl úspěšný. Do dražby...

WhatsApp se brzy zbaví toho, co nás na něm nejvíc štve

Populární chatovací aplikace WhatsApp chystá změnu, která leckoho potěší. Brzy bude mít podporu více aktivních zařízení...

Jaromír Jágr poprvé ukázal na sociálních sítích novou přítelkyni

Hokejista Jaromír Jágr (48) a modelka Dominika Branišová (26) už několik týdnů tvoří pár. Absolvovali spolu několik...

Škoda nebude žádnou montovnou, říká Babiš. Nový šéf musí na kobereček

Premium Premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček chtějí vědět, jaká budoucnost čeká mladoboleslavskou...

Češi bydlí na Papui již tři roky. Byl to ze začátku šok, ale nelitují

Manželé se rozhodli vydat za prací do zahraničí. Zlákala je Papua Nová Guinea, kde žijí od roku 2017. Nejdříve v městě...