Novinky v obkladech a dlažbách? Třeba design kovů či akvarelové barvy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejaktuálnější trendy v obkladech a dlažbách tradičně udává italský veletrh CERSAIE. Jaké žhavé novinky nejen pro koupelny představili letos na podzim v Bologni pro rok 2019? O tom má čerstvé informace ředitelka společnosti M.B.KERAMIKA Veronika Prouzová, která tuto prestižní akci každoročně navštěvuje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obklady a dlažby v přírodních barvách jsou v módě dlouhodobě. | foto: M. B. Keramika

V rozhovoru prozradila, že největším překvapením oproti loňsku budou obklady a dlažby v designu kovů ve velmi široké barevné škále. Trendové budou i obklady ve vzhledu onyxových kamenů nebo v akvarelových barvách.

Na věhlasném veletrhu obkladů, dlažeb a sanity CERSAIE jste nechyběla ani letos. Areál, ve kterém akci pořádali, byl složen z šestatřiceti hal plných zajímavých novinek. Dalo by se obecně říct, kde hledali návrháři pro nejnovější obklady a dlažby inspiraci?
Na poli trendových obkladů a dlažeb je v posledních letech opravdu z čeho vybírat a hodně zákazníků upřednostňuje takové designy, které se jim nepřestanou líbit ani za deset či dvacet let. Designéři na to slyší a již několikátou sezonu hledají při navrhování novinek v obkladech a dlažbách inspiraci především v přírodě a materiálech, které jsou běžnou součástí našeho každodenního života. Člověk se v přírodě všeobecně cítí velmi dobře, což vychází z podstaty našeho bytí. Proto se tam i tvůrčí nápady pro koupelny či obývák hledají velmi snadno.

Dlaždice dokonale napodobují korozi kovů a jejich patinu.

Dlaždice dokonale napodobují korozi kovů a jejich patinu.

Největší novinkou a tahákem roku 2019 budou obklady a dlažby v designu kovů. Překvapilo vás to?
Nepřekvapilo. Návrháři je totiž představili i loni, ne však v takové míře jako letos. Obklady a dlažby mají kovový povrch v typicky rezavohnědé barvě, ale i v mnohem odvážnějších barevných tónech, například modrozelené nebo šedočerné. Trendové dlaždice zároveň věrně napodobují korozi kovů a jejich patinu.

Velký ohlas na veletrhu vzbudily také obklady ve vzhledu onyxových kamenů…
Ano, na veletrhu byly hotovou pastvou pro oči… Přesně o tento typ luxusních obkladů mají zákazníci čím dál větší zájem. Lesklý povrch obkladů působí plastickým dojmem a každý kus vypadá jako skutečný polodrahokam. Tyto designové a velmi trendové obklady zároveň nabízejí mnoho variací provedení ve světlých i tmavých barevných odstínech a jejich kombinace. Stávají se tak jedinečným kusem umění, který na zdích působí jako malba.

Obklady ve vzhledu onyxových kamenů vypadají jako skutečné polodrahokamy.

Obklady ve vzhledu onyxových kamenů vypadají jako skutečné polodrahokamy.

Stejně jako letos se budou i příští rok těšit oblibě obklady ve vzhledu mramorů. Nastane nějaká změna z hlediska jejich designu?
V samotném designu obkladů ve vzhledu mramoru se nic nemění – návrháři vytvořili různé variace. A to od vzhledu, který vychází ze skutečných přírodních mramorů až po velmi moderní a volné interpretace… Rozdíl oproti letošnímu roku bude pouze v tom, že mramorové obklady návrháři představili ještě ve větších formátech, například 300x150 cm či 160x320 cm. Trendové obklady v imitaci mramorů totiž v koupelnách a dalších místnostech nejvíc vyniknou ve velkých rozměrech, čímž podtrhnou jejich luxusní vzhled.

Obklady ve vzhledu mramorů vyniknou v koupelnách ve velkých formátech.

Obklady ve vzhledu mramorů vyniknou v koupelnách ve velkých formátech.

Co se týče velmi oblíbených dlažeb v designu dřeva, návrháři kupodivu nepředstavili tolik nových designů jako v předchozích letech. Čím to je?
Je to dáno tím, že obklady a dlažby v imitaci dřeva si na trhu vydobyly tak pevné místo, že jen tak nevyjdou z módy. Již nejsou trendovou, ale nadčasovou záležitostí. Frčet budou především keramické „dřevěné“ dlažby v medových odstínech, které jsou velmi oblíbené i mezi českými zákazníky. Každá nově představená dlaždice vypadá jako pravé dřevo, zachycuje jeho suky a barevné nuance. Oproti loňsku ale budou nové a nejmodernější dlažby ve vzhledu dřeva působit o něco méně rustikálním dojmem a budou elegantnější. Každou koupelnu a jakoukoliv další místnost posune keramická dlažba v designu dřeva o level výš. Zpracování i nadále zůstává natolik věrohodné, že mnoho zákazníků ani nepozná, že má doma dlažbu.

Mezi českými zákazníky jsou velmi oblíbené dlažby ve vzhledu dřeva v medových...

Mezi českými zákazníky jsou velmi oblíbené dlažby ve vzhledu dřeva v medových barvách.

V předchozích letech byly na veletrhu v popředí zájmu především obklady v přírodních barvách. Mnoho zákazníků jistě potěší, že do koupelen se opět vracejí barvy.
Designéři dříve upozorňovali, že výrazné barvy obkladů a dlažeb se v interiérech rychle okoukají, kdežto neutrální tóny lze oživit barevnými doplňky. Stále se ale najdou i zákazníci, kteří volají po barvách a nechtějí se jich vzdát. Právě pro ně vytvořili novinku v podobě obkladů v akvarelových barvách – v jemné zelené, červené, modré, cihlové či tyrkysové. Pro ty, kteří mají rádi barvy, ale mají strach, že se jim časem omrzí, budou tyto stylové obklady do koupelny ideální. Dají se výborně kombinovat například s dlažbami ve vzhledu dřeva. Na veletrzích dnes už většinou nenajdeme sytě oranžovou, červenou nebo kanárkově žlutou barvu obkladů.

Do koupelen se opět vracejí barevné obklady.

Do koupelen se opět vracejí barevné obklady.

Jaké další zajímavé novinky v obkladech a dlažbách keramičky na veletrhu představily? Na co se zákazníci ještě mohou těšit?
Ani příští rok nebudou v nabídce jednotlivých keramiček chybět obklady a dlažby, které mají „vow“ efekt a jejich úkolem je zákazníka ohromit. Jsou to trendové obklady a dlažby, které věrně napodobují koberce, tapety nebo dokonce různé graffiti. Luxusní značky, jakými jsou Versace a Valentino, přenášejí trendy z módních mol do návrhů luxusních obkladů a dlažeb.

Značka Versace, která je na poli interiérů ve světě známá honosným stylem se zlatavými odlesky, uvedla na trh také černo-bílou kombinaci obkladů a dlažeb. Vychází tak vstříc požadavkům zákazníků, kteří preferují jednodušší a elegantní styl koupelen. Návrháři Versace se víc zaměřili také na stylové detaily. Typický znak Versace – Medusa, se objevuje nejen na obkladech a dlažbách, ale také na mýdlenkách, na umyvadlech, taburetu, osvětlení či držáku na ručníky.

Značka Versace uvedla na trh černo-bílou kombinaci obkladů a dlažeb.

Značka Versace uvedla na trh černo-bílou kombinaci obkladů a dlažeb.


Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Renovace podlah – rychle, ekologicky a bezprašně. Jak na to?

Bezprašné odsávání Bona DCS

Každý z nás si jistě dokáže představit opravu či renovaci masivní dřevěné podlahy – zbrousit a nalakovat nebo ošetřit...

Trápí vás sucho a nedostatek vody? Pomůže studna a hlubinné čerpadlo

Trápí vás sucho a nedostatek vody? Pomůže studna a hlubinné čerpadlo

Obáváte se nedostatku vody? Čelit aktuálnímu fenoménu sucha můžete pořízením vrtané studny, která vám zajistí dostatek...

Světlovod zlepší pracovní podmínky v kanceláři i ve skladu

Světlovod zlepší pracovní podmínky v kanceláři i ve skladu

Zkušenosti i průzkumy ukazují, že důležitou součástí zdravého života je dostatek přirozeného světla. Týká se to...

Najdete na iDNES.cz