Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 26. září 2020 Andrea

Na Bořislavce bude stát umělecké dílo Federika Díaze

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka přinese letos Praze 6 nejen výraznou a světově oceněnou architekturu, ale také mimořádné umělecké dílo s názvem „Na Horu“. Jeho autorem je česko-argentinský umělec Federico Díaz, který zvítězil ve výtvarné soutěži organizované Rodinnou Nadací Karla Komárka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Bořislavce bude stát umělecké dílo Federika Díaze | foto: ČTK

Jedinečný artefakt bude financován především z darů, které přátelé a kolegové věnovali k narozeninám právě Karlu Komárkovi, jednomu z nejvýznamnějších českých podnikatelů a mecenášů.

V prostoru nově vznikajícího kancelářského a obchodního centra bude na podzim roku 2020 instalováno umělecké dílo s názvem „Na Horu“. Autorem plastiky je Federico Díaz – konceptuální a multimediální umělec, který patří k průkopníkům užívání nových médií v umění a řadí se mezi nejvýraznější osobnosti v oboru. Dílo bude stát na piazzettě Centra Bořislavka.„Přál bych si, aby toto dílo lidi spojovalo, inspirovalo a aby se s nadějí dívalo do budoucnosti. Jeho vznik jsem zároveň spojil s mou aktuální osobní „misí“. Jelikož jsem loni slavil kulaté narozeniny, využil jsem toho a vyzval své přátele a známé, abychom vznik tohoto díla podpořili společně,“ říká Karel Komárek, předseda správní rady Karel Komárek Family Foundation a zakladatel skupiny KKCG (založena 1995), která Bořislavku staví. Cílem zapojení širšího okruhu blízkých spolupracovníků a přátel bylo přiblížit jim, co je to výtvarná soutěž, jak samotné dílo vzniká, kolik lidí se na celém procesu podílí a v čem vlastně tkví hodnota autorské práce a invence. To vše ve spojení s principy, na nichž nadace Karel Komárek Family Foundation staví své dobročinné aktivity.

Unikátní spojení reálné historie a nových technologií

Organizaci a průběh výtvarné soutěže zajišťovala Nadace Proměny Karla Komárka (vznikla 2005), která do ní promítla své dlouholeté zkušenosti z tvorby a kultivace veřejného prostoru. Do soutěže byli přizváni renomovaní umělci Anna Hulačová, Dominik Lang, Pavla Sceranková a Dušan Záhoranský, Lukáš Rittstein a Federico Díaz. V porotě měli zastoupení manželé Komárkovi za investora, Jan Aulík za studio – autora Centra Bořislavka, historik umění Jiří Fajt a historička umění Terezie Nekvindová, zabývající se vztahy mezi uměním a architekturou.

Vybrané dílo Federika Díaze, které propojuje přírodu a lidství, zdůrazňuje význam historické stezky, která kdysi vedla skrze dnešní Centrum Bořislavka. Plastiku vytváří Díaz s pomocí nejnovějších technologií: objekt vyrábí technikou robotické fabrikace a jako materiál používá UHPC (ultra high performance concrete). Tento nový typ betonu byl vyvinut Kloknerovým ústavem při ČVUT.

Tvarem bude socha připomínat přírodní útvar, soutěsku vyňatou ze skal. Její povrch je tvořen jemnou pravidelnou strukturou. Dílo je navíc interaktivní, a to díky augmentované realitě. Speciální aplikace na mobilu či tabletu umožní veřejnosti, aby viděla – při pohledu přes obrazovku – sochu doplněnou o augmentovanou vrstvu.

„Pro mě je důležité, že vytvářím abstraktní věci, s nimiž konfrontuji lidi. Většina z nich tomu věnuje 30 vteřin až minutu, ovšem tato struktura vyžaduje minutu a více. Ten objekt je skoro až nelidský: je přenesený odněkud, vyvolává řadu otázek a nutí k přemýšlení. Má určitý přesah, vztah k přírodě a rozhodně není pouze samoúčelným doplňkem celého komplexu,” zdůrazňuje Federico Díaz.

Na konci roku 2020 by měla být uvedena do provozu obchodní část centra Bořislavka. Postupně se ve čtyřech budovách tvaru krystalů nabídne celkem 24 tisíc čtverečních metrů kancelářských ploch a devět tisíc čtverečních metrů obchodů včetně supermarketu. K tomu přibude dalších přibližně 60 obchodních jednotek zaměřených zejména na služby.

Sběratel ocenění po celém světě

Poté, co KKCG Real Estate získala v roce 2012 pozemek s už hotovým projektem, rozhodlo se vedení skupiny v čele s Karlem Komárkem původní řešení zcela přepracovat a architektonicky Prahu 6 obohatit. Správnost tohoto vizionářského postupu potvrdili renomovaní porotci soutěže International Property Awards. KKCG Real Estate získala s projektem kancelářského a obchodního centra Bořislavka ocenění v evropském a posléze i celosvětovém kole této prestižní soutěže. Bořislavka dále proměnila dvě nominace a porazila evropskou konkurenci v kategorii Best Mixed-use Architecture Europe a Best Office Development Europe. Následně se záměr utkal s celosvětovou konkurencí v soutěži World’s Best, kde zvítězil v kategorii Best International Office Development.

Na slavnostním ceremoniálu World’s Best International Property Awards byla společnost KKCG Real Estate oceněna třemi významnými mezinárodními cenami za projekt Bořislavka Office & Shopping Centre.

V Evropské konkurenci byla Bořislavka Centrum nominovaná do tří kategorií a vítězství získala v kategorii Best Mixed-Use Architecture Europe a Best Office Development Europe. Při vyhlášení světových cen „International Property Awards 2019–2020“ získala Bořislavka Centrum jedno z nejvyšších ocenění, když mu mezinárodní odborná porota udělila titul “Best International Office Development”.

Uspěla i v konkurenci projektů nominovaných za Arábii – Prime Square Office Tower v Dauhá, Pacifickou Asii – International Office Towers, součást projektu Barangaroo South v Sydney, před Moscow Business Center v Nur-Sultan (Astana) a 35podlažní budovu Alpha Town v Ho Či Minově Městě. Předstihla rovněž Kanadu – kancelářské věže CIBC SQUARE v Torontu, Střední a Jižní Ameriku – kancelářská budova IT´s Informov New Site (São Paulo), stejně jako Evropu – kanceláře Avenue 15 Property Gallery (Kypr) a kancelářský a maloobchodní komplex Promenade Gardens v Budapešti.

„Jsme hrdi, že jsme získali toto nejvyšší mezinárodní uznání. Je to důkaz, že to, co tvoříme, je nejenom na evropské, ale i světové úrovni. Cena za mezinárodní nemovitost je světově uznávanou známkou excelence,” vysvětluje Petr Pujman, generální ředitel KKCG Real Estate a.s., a dodává: „Projekt Bořislavka Centrum neměl na prvopočátku jednoduchý start, nicméně rok po zahájení jeho výstavby získává celkem sedm ocenění v jednotlivých kolech této prestižní mezinárodní soutěže. Expertní skupina více než 80 znalců z oboru během uplynulého roku studovala a hodnotila tisíce příspěvků ze 115 zemí, přičemž jedny z hlavních kritérií byly design, kvalita, poskytované služby, inovativní přístup, originalita a angažovanost. Projekt Bořislavka Centrum odborníci ocenili za inspirativní architekturu, vysokou úroveň kvality a především udržitelnost, jejíž naplnění je v budovách s plně prosklenou fasádou velmi náročné. Získané ceny jsou pro nás fantastické uznání a motivace pro celý realizační tým Bořislavky.“

Co je International Property Awards

Ocenění s tímto názvem jsou udělována profesionálům z oblasti rezidenčních a komerčních projektů z celého světa již od roku 1993. Soutěž představuje nejprestižnější nemovitostní soutěž na světě. Ceny jsou rozděleny do regionů pokrývajících Afriku, Asii a Tichomoří, Arábii, Kanadu, Karibik, Střední a Jižní Ameriku, Evropu, Spojené království a USA. V letošním 27. ročníku se hodnotily příspěvky ze 115 zemí.

Projekt v kostce

Bořislavka centrum je kancelářský a obchodní komplex, který realizuje společnost KKCG Real Estate na Evropské třídě v prestižní lokalitě Prahy 6. Nabídne unikátní mix odpočinkových zón, zeleně, společenských a obchodních prostor v koexistenci s inspirativními kancelářemi nejvyššího standardu. Zhruba během dvou let vyrostou nad stanicí metra Bořislavka čtyři originální budovy ve tvaru krystalů. Architektonické řešení vzešlo z mezinárodní soutěže, ve které uspěli domácí architekti Aulík Fišer architekti.

Obchodní centrum nabídne lidem nový komfort a rozšíření služeb občanské vybavenosti. K dispozici budou například lékárna, drogerie, kadeřnictví, květinářství, čistírna oděvů a další služby, kavárny, ale i park se zelení pro odpočinek a setkávání obyvatel. Propojení obchodních pasáží s vestibulem metra ocení zejména místní obyvatelé.

Na úrovni vstupu do metra vznikne malé náměstí – piazzetta, kde bude umístěno Díazovo dílo „Na Horu“ a odkud bude jedinečný výhled na pražské panorama. Centrum bude obklopovat dohromady více než čtyři tisíce čtverečních metrů nových ploch se zelení a vodními prvky, které budou tvořit veřejné prostranství na pozemcích investora. Výsledná skladba kancelářských i obchodních prostor aktuálního projektu byla koncipována i s ohledem na udržení nižší frekvence dopravy a narůstající potřeby parkovacích míst.

  • Nejčtenější

Ordinace bez virů a bakterií. Český výrobce nabízí speciální svítidla

Komerční sdělení Slovo dezinfekce se v posledních měsících skloňuje víc než kdy dřív. Lidem už začíná vadit všudypřítomný ethanolový...

4 tipy, jak ušetřit na dovolené v Tatrách

Komerční sdělení Vysoké Tatry znamenají často i vysoké ceny. I tak jsou ale slovenské velehory oblíbeným místem naší dovolené. Tento rok...

Start Tipsport extraligy i s hvězdami z NHL!

Komerční sdělení Hokejová Tipsport extraliga netrpělivě vyhlíží svůj začátek. Po loňském nedohraném ročníku je chuť do hokeje obrovská....

Je vám každá televize malá? Sestavte si televizi přes celou stěnu

Komerční sdělení Líbí se vám obří obrazovka v pozadí zpravodajského studia CNN Prima News? Právě takovou můžete mít ve vaší rezidenci...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Mechové stěny a obrazy dodají vašemu interiéru harmonický kus přírody

Komerční sdělení Pohled na svěží, sametově zelené mechové plochy navozuje blahodárný pocit pohody, relaxace a klidu. Mechové stěny a...

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  • Další z rubriky

Český výrobce nábytku DUDINGER vyrábí i v dnešní nejisté době

Komerční sdělení Firma DUDINGER měla ve svých počátcích 10 zaměstnanců a zabývala se výrobou replik Landhausového nábytku. Postupně se...

Je vám každá televize malá? Sestavte si televizi přes celou stěnu

Komerční sdělení Líbí se vám obří obrazovka v pozadí zpravodajského studia CNN Prima News? Právě takovou můžete mít ve vaší rezidenci...

Tepelná čerpadla pohodlně zvládnou nejen vytápění, ale i chlazení

Komerční sdělení Asi už nikoho nepřekvapí, že tepelná čerpadla jsou oblíbeným zdrojem tepla, a to nejen u novostaveb, ale i...

Výrobci hlásí potíže. Budou bazény na pořadník?

Komerční sdělení Horké léto a koronakrize k tomu. To je kombinace, která přináší řadu nečekaných potíží v mnoha oblastech nejen v Česku,...

Octavia za 3 500 korun: boj s krizí, chaos a riskantní sázka na superslevy

Octavia za 3 500 Kč měsíčně, Kodiaq za 4 899 Kč, Passat za něco málo přes 6 000 Kč… Ačkoli automobilkám docházejí...

Blíží se katastrofa, jež zastíní pandemii covidu-19, říká princ Charles

Britský princ Charles (71) vyzval v pondělí ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle něj zastíní...

Herec Petr Čtvrtníček se nakazil koronavirem, leží v nemocnici na JIP

Herec Petr Čtvrtníček (56) skončil kvůli covidu-19 v nemocnici. Minulý týden měl pozitivní testy, a když se mu...

Počet úmrtí bude stoupat. Podívejte se, jaké měla křivka zpoždění jinde

Počet úmrtí s nemocí covid-19 u nás poroste. Byť ještě není jasné o kolik. Příklady z jiných zemí jasně ukazují, že...

Nebudu všem po rozchodu ukazovat, jaká jsem čičina, říká Mottlová

Muž roku 2016 Josef Kůrka (28) nedávno oznámil rozchod s herečkou a modelkou Barborou Mottlovou (33). Fitness trenér...