Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obklady z přírodních materiálů mají v moderní architektuře své neopomenutelné místo. Luxusní vzhled, poutavé struktury a skvělé vlastnosti činí tyto materiály jedinečnými. A přesně takové jsou obklady FLEXI SLATE a betonové 3D panely URBAN.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí | foto: Magicrete

Zájem o tradiční fasádní materiály neustále roste, a to zejména o ty, které jdou s dobou a mají moderní podobu. Jedná se především o dokonalé imitace přírodního kamene a betonové fasádní panely, které se v současných návrzích objevují stále častěji a budou hlavním trendem i v nadcházejících letech.

Moderní fasády a trendy v oblasti fasádních materiálů

Ze strany uživatelů roste zájem o přírodní materiály, ale také imitace přírodních materiálů z betonu. Tyto materiály jsou oblíbené zejména díky příznivější ceně, dlouhé životnosti i možnosti zajímavějších barevných kombinací. Upouští se také od výrazných hrubých struktur, do popředí se dostávají čisté linie a jemné textury.

Za zmínku stojí i zvýšený zájem o studenější barevné odstíny, například šedou, bílou, černou nebo antracitovou. Mezi důležité parametry, které rozhodují o výběru konkrétního fasádního materiálu, je náročnost montáže a s tím související hmotnost. Dalšími faktory pří výběru fasádních obkladů je jejich autentický vzhled, barevná a tvarová stálost a náročnost na údržbu.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Obklady FLEXI SLATE – moderní zpracování tradičního materiálu

Všechny výše zmíněné požadavky zákazníků splňují inovativní ohebné obklady FLEXI SLATE, které vyrábí společnost MAGICRETE, přední český výrobce umělého kamene a obkladových materiálů. Jedná se o obklad tvořený tenkou vrstvou přírodního kamene (břidlice), skleněným vláknem pro vyztužení a podkladem z epoxidové pryskyřice. Ve srovnání s klasickými přírodními kameny má obklad FLEXI SLATE výrazně nižší hmotnost a díky tomu může být aplikován na praktický jakýkoliv podklad – beton, cihla, OSB nebo cementotřískové desky, keramiku, nebo dokonce sklo. Při montáži obkladů na zateplenou fasádu není vyžadován kotvicí systém ani dodatečné zpevnění podkladu. Vzhledem k pokročilé technologii výroby se současně snižují negativní dopady na životní prostředí.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Velké formáty obkladů usnadňují montáž

Montáž inovativního obkladového materiálu od společnosti MAGICRETE je snadná nejen díky nižší hmotnosti, ale také velikosti formátů. Standardní rozměr desky je 120x60 cm, což umožnuje mnohem rychlejší a méně náročnou montáž v porovnaní s betonovým nebo kamenným obkladem. Například obložení velké fasádní plochy o výměře 100 m2 je otázkou jen několika dnů. Ve výsledku tak ušetříte nejen za materiál, ale i za práci. Materiál lze rovněž snadno řezat a tvarovat dle potřeby.

Díky nižší hmotnosti fasádních obkladů se současně snižují i nároky na nosnost podkladového materiálu. Při montáži obkladů z přírodního kamene nebo betonu musíte na fasádu použít speciální kotvicí systém nebo dodatečné zpevnění. V případě FLEXI SLATE obkladů není nic takového potřeba.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Společnost MAGICRETE nabízí systémové řešení pro aplikaci obkladů FLEXI SLATE v exteriérech a interiérech, včetně speciálních lepidel a tmelů k opracovaní hran a rohů, ochranných a hydrofobizačních nátěrů.

Esteticky hodnotný materiál s vynikajícími vlastnostmi

Obklady FLEXI SLATE považujeme za fasádní materiály nové generace. Vzhledem k tomu, že vrchní vrstvu tvoří tradiční přírodní kámen, je vzhled obkladů zcela autentický. Vyznačuje se barevnou stálostí, odolností vůči UV záření, mrazuvzdorností, snadnou montáží i cenovou dostupností.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Díky svým vlastnostem jde o materiál vhodný pro použití v exteriéru, pestré možnosti využití však nachází i v interiérových prostorách. FLEXI SLATE se totiž přizpůsobí jakémukoliv povrchu, a to bez rizika poškození lícové strany. Proto si materiál oblíbili i restaurátoři nebo nábytkáři. Dosáhnout přirozeného kamenného vzhledu na dveřích, stolech, sloupech či obloucích nebylo nikdy jednodušší.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

3D panely URBAN: beton v luxusním provedení

Vedle přírodních se pro obkládání fasád a dalších exteriérových ploch často volí i poutavé struktury betonu, který lze opracovat do prakticky jakékoliv podoby. Společnost MAGICRETE nedávno představila produktovou novinku, a to 3D obkladové panely URBAN. Vyznačují se moderním pojetím tradičních fasádních materiálů, urbanistickým designem a trendovými barevnými variantami.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí
Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

3D obkladové panely zaujmou zejména svou výraznou strukturou, která podtrhne jedinečný styl fasády nebo interiéru. Materiál je dostupný v neomezené škále barev, a tak si jeho vzhled přizpůsobíte svým aktuálním potřebám. Tento originální materiál je podstatně levnější než obklady z klasického přírodního kamene, je lehčí a snadněji se instaluje. Velkou výhodou 3D obkladových panelů URBAN je barevná stálost, dlouhá životnost a odolnost vůči vlivům počasí. Pokud si tento typ fasádního materiálu pořídíte, budete mít jistotu, že vám vydrží desítky let při zachování původního vzhledu.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Patříte mezi příznivce přírodních materiálů a rádi byste je zakomponovali do své moderně koncipované stavby? Sáhněte po fasádních materiálech, které vycházëjí z tradičních materiálů, díky moderním technologickým postupům jsou však povýšeny na novou úroveň. Skvěle zapadnou do jakéhokoliv exteriérového, ale také interiérového prostoru, který ozvláštní. Vyniknou nejen vzhledem, ale také svými vlastnostmi, navíc jsou cenově dostupnější než klasické obklady z přírodních kamenů.

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Na kompletní produktovou nabídku včetně inspirací a referenci se můžete podívat na webových stránkách http://www.magicrete.cz.

  • Nejčtenější

Krize nesmí zabrzdit nový stavební zákon. Ten přinese státu miliardy

Řešení současné zdravotní krize si vyžádá stovky miliard korun a česká ekonomika může propadnout o více než 10 procent....

Ochrana pokožky za všech okolností? Ptáme se Lenky Průšové

Lenka Průšová je hodnotitelkou bezpečnosti kosmetiky. Kosmetické produkty, které hodnotí a tedy i vpouští na trh EU,...

Práce? Sport? Bez roušky těžko. České řešení na Rouškyonline.cz

Špatně se vám dýchá s rouškou, ale nechcete se vzdát svých sportovních aktivit? Nebo s rouškou musíte být celý den v...

Vozy ŠKODA jsou nyní k dispozici online

Na nabídku nových i ojetých vozů prostřednictvím internetu a sociálních sítí jsme všichni zvyklí, ale že budeme řešit...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chraňte sebe i ostatní stylově

V době, ve které žijeme, začínáme přemýšlet o věcech, které jsou skutečně důležité. Na přechod do normálu, na který...

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  • Další z rubriky

Neplaťte za energie majlant! Ušetřit můžete změnou dodavatele

Zdražování energií je už prakticky každoročním „rituálem“. Náklady za bydlení a energie jsou přitom dlouhodobě...

Ozdobte si velikonoční stůl porcelánem Villeroy & Boch z Potten & Pannen - Staněk

Velikonoce jsou pohyblivým svátkem vycházejícím z křesťanské tradice a letos je budeme slavit 12. dubna. Z obvyklé...

Půjčka na bydlení vám pomůže uspíšit rekonstrukci

Málokdo nemá sen o podobě svého bydlení, ne každý však má k dispozici dostatek finančních prostředků, aby provedl...

Na beton originální kuchyně

Pokud plánujete pořízení nové kuchyňské linky nebo celé kuchyně, jistě přemýšlíte nad tím, co by se vám líbilo a jaký...

Najdete na iDNES.cz