Konferenční stolky aneb neměnící se trend v bydlení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obývací pokoj je vybaven praktickým a funkčním nábytkem. Neopomenutelným prvkem je rovněž konferenční stolek. Nábytek do obývacího pokoje se nabízí a vystavuje i v prodejnách a katalozích. Jak však vybrat adekvátní konferenční stolek do obývacího pokoje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Konferenční stolky aneb neměnící se trend v bydlení | foto: ČTK

Konferenční stolky jsou nedílnou součástí obývacího pokoje

Obývací pokoj je důležitou místností sloužící k odpočinku, k setkávání s rodinou, příbuznými, přáteli a trávení společných chvil. Dle prostoru, který poskytuje, může někdy sloužit i ke společným hrám, stejně tak může být i pokojem pro hosty či zčásti může plnit úlohu jídelny.

Na zařízení obývacího pokoje má vliv nejen velikost místnosti, ale také to, jaké jsou osobní preference, představy a požadavky. Rovněž také záleží na tom, zda domácnost, a tedy i obývací pokoj bude sloužit jedné osobě, či se jedná o domácnost s dětmi nebo starší manželský pár. Nicméně konferenční stolky plní svou úlohu a poslání v každém obývacím pokoji. Jen dle výše uvedeného je třeba zohlednit určitá kritéria při nákupu samotného konferenčního stolku.

Jak na výběr toho správného konferenčního stolku

Jedná se o nepostradatelnou součást obývacího pokoje. Mnohdy se stává dominantou místnosti. V případě zajímavého designu může význačně pozdvihnout interiér. Konferenční stolky plní funkci po praktické i estetické stránce. Při výběru je nutno se zaměřit jak na design, tak neopomenout funkční stránku.

Konferenční stolky jsou místem na odkládání různých věcí, které náleží do obývacího pokoje a jsou často používány či je chceme mít blíže po ruce a přehledně na jednom místě. Převážně se jedná o časopisy, knihy, dálkové ovladače, drobné nádobí apod.

Parametry pro výběr konferenčního stolku

Vzhledem k tomu, že je používán prakticky každý den, je důležité se zaměřit na základní kritéria, tj. rozměr, výšku a design. Konferenční stolek by měl tvarem, barvou i materiálem ladit s obývacím pokojem. Je zapotřebí se zamyslet nad velikostí odkládací plochy. Pokud se jedná o početnější rodinu nebo je obývací pokoj často místem pro trávení času s přáteli nebo místností, kde se pořádají i rodinné oslavy, bude bezpochyby užitečné, když se na konferenční stolek vejde více věcí.

Podstatnou roli hraje při výběru i výška konferenčního stolku. Jestliže například bude sedací souprava příliš vysoká a konferenční stolek oproti tomu nízký, bude sezení nepohodlné. Optimální je, pokud výška odkládací plochy konferenčního stolku je ve stejné výšce, jako jsou vaše kolena, když u stolku sedíte.

Ovál, kruh nebo obdélník

Tvar konferenčního stolku a zejména desky je třeba vybírat s ohledem na složení členů domácnosti. V případě rodiny s menšími dětmi je nejen z bezpečnostního hlediska adekvátní volbou pořízení konferenčního stolku bez ostrých hran, tj. ovál či kruh. Po praktické stránce je vhodný obdélníkový konferenční stolek. Rovněž lze zvolit i dva menší čtvercové konferenční stolky, které lze snadno přemístit a uspořádat dle momentální potřeby.

Pro který materiál se rozhodnout

Konferenční stolek může být takový, o jakém sníte, tj. může být kombinovaný nebo jen v jednoduchém provedení. K dispozici je pestrý výběr, i co se týče materiálu. I tak je zapotřebí neopomenout fakt, že podstatné je, aby konferenční stolek harmonicky ladil s obývacím pokojem.

Skleněná deska je velmi elegantní. Po designové stránce je atraktivním materiálem, avšak vyžaduje každodenní péči a údržbu. Nejčastější je kombinace skleněné desky a kovu. Sklo však není vhodným materiálem, jestliže jsou v domácnosti malé děti.

Velmi oblíbené jsou konferenční stolky kovové. Předností je, že kovový nábytek se hodí všude tam, kde chcete inovaci a změnu. Kovové stolky působí minimalistickým stylem a dokážou umocnit kouzlo v interiéru. U kovového konferenčního stolku se převážně jedná pouze o doplňkové detaily, jen ojediněle se lze shledat se stolkem celokovovým. Pokud je v kombinaci se dřevem, dojde k odlehčení masivu, se sklem naopak působí chladněji. Nejlépe působí kombinace chromu a nerezu v lesklé či satinované podobě.

Nestárnoucí klasikou je dřevo. Dřevěné konferenční stolky jsou k dostání v mnoha tvarech i velikostech, jsou evergreenem a sázkou na jistotu. Klasické dřevo nemůže nikdy zklamat, jedná se o zcela nadčasový materiál, jenž se hodí takřka do každého obývacího pokoje. Rovněž kombinace dřeva s dalšími materiály působí velmi dobře.

Co se týče umístění konferenčního stolku, je ideálním řešením, když bude okolo něj dostatek prostoru pro procházení a zároveň bude v pohodlné vzdálenosti od sedací soupravy. Do menšího prostoru, tj. jestliže disponujete menším obývacím pokojem, je lepší vybrat konferenční stolek, s kterým se snadno manipuluje a dá se různě přemísťovat.

Vhodné jsou konferenční stolky mající spodní poličku, která slouží do jisté míry i jako úložný prostor. Mnoho věcí tak lze spolehlivě uchovat a mít zároveň dostatek místa na vrchní desce konferenčního stolku.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

PVC podlahy Gerflor DesignTex s textilní podložkou a zárukou 15 let

PVC podlahy Gerflor Design Text s textilní podložkou a zárukou 15 let

Podlahy DesignTex Plus určené do bytových i komerčních prostor dokonale imitují dekory dřeva nebo napodobeninu...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Brno, 29. prosince 2018: Rádi byste si před koupí domu vyzkoušeli, jak se vám v něm bude bydlet? Otestujte si nový...

Najdete na iDNES.cz