Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kamerový systém složený z analogových kamer i IP kamer je stále žádanější. Vychází to z orientace jednotlivých kamer. IP kamera disponuje vysokým rozlišením a analogová kamera zase mnohem lépe zvládá tmavé scény a scény s výraznými jasovými rozdíly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Navštivte předváděcí prostory společnosti VIAKOM

Nejčastější hybridní systém je kombinace více IP kamer s jednou nebo dvěma analog kamerami. Tento kamerový systém vytvoříte s libovolným IP rekordérem přidáním video serveru, který převede libovolnou analogovou kameru na IP kameru a je možné ji vložit do běžného IP rekordéru. Analogová kamera díky svým vlastnostem lépe podá scény jako vstup do objektu (velký jasový rozdíl), otočné kamery (rychlé automatické ostření), místa s orientací na identifikaci osob v nočním režimu (vysoká citlivost na světlo v nočním režimu) nebo profesionálně sejme SPZ. 

"Potřeba hybridního nebo tribridního systému kamer vychází z účelu kamerového systému a důkladného ohodnocení dané scény." Jan Maroušek - VIAKOM CZ.

Dalším příkladem Hybridního systému je plná kombinace analogových a IP kamer nad rámec jednoho kamerového vstupu. Pro tyto instalace vždy volte zařízení označené jako hybridní.

V neposlední řadě je oblíbený i kamerový systém tribridní, kde dochází ke kombinaci analogových, HD-SDI a IP kamer v jednom záznamovém serveru a tím pádem kamery sdílí i jednotné klientské rozhraní.

Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

Kamerový systém NUUO s přídavným diskovým polem

Často se objevuje požadavek na rozsáhlejší úložiště video dat, než jaké dokáže nabídnout samo zařízení. V tuto chvíli přichází na řadu problematika přídavného diskového pole. Jak tedy nejlépe toto rozšíření provést? Pro naše zákazníky jsme připravili řešení, které je v mnoha aspektech nejvýhodnější pro toto použití. Jedná se o připojení diskového pole do sítě LAN. Kamerový systém poté funguje tak, že v místě záznamového zařízení je takzvaná "smyčka" video dat odpovídající jen několika dnům a ostatní data jsou automaticky, každý den, přemisťována na přídavné diskové pole. 
Více informací naleznete na stránkách www.viakom.cz a www.nuuo.cz.

  • Prohlížení video dat na vzdáleném diskovém poli je ve všech směrech shodné s prohlížením dat přímo na záznamovém zařízení. Jedná se jen o jedno kliknutí myši navíc.
  • Diskové pole dodáváme s vlastním firmware, který umožňuje nastavit funkci automatického odmazávání starších video dat přímo z diskového pole.
  • Do diskového pole můžete použít i HDD, které záznamové zařízení samo nepodporuje nebo nedoporučuje pro přímý záznam video dat.
  • Diskové pole se záznamy se může nacházet na skrytém místě díky připojení pomocí sítě LAN
	Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

PC nebo IP rekordér

Abyste mohli objektivně ohodnotit, zda zvolit řešení pomocí počítače nebo samostatného IP rekordéru, je třeba si hlavně shrnout všechny technické požadavky na kamerový systém v závislosti na  výhodách jednotlivých řešení záznamu IP kamer. Hlavním rozdílem je přístup k samotným video datům, které záznamové zařízení získá z kamer.

Tam, kde počítač tato data dekóduje a může tím pádem pracovat na dodatečných inteligentních funkcích a volitelných sreamech z kamer, IP rekordér jen data uloží a poskytne klientům. IP rekordér tedy neumí vytvářet detekce ani další streamy, vždy vychází jen z těch získaných přímo z kamer na základě přímé podpory konkrétní kamery. Je tedy nutno využívat takzvanou inteligenci v IP kameře. To také zároveň vytváří hlavní výhodu IP rekorderu, spolehlivost a možnost zpracování velmi vysokého datového toku z kamer. Tam, kde má počítač limit  na cca 75Mbps, většina IP rekordérů výkonnostně začíná. Díky tomuto specifiku dokáže například NVR Titan obsloužit až 250Mbps. To je ekvivalent třech pokročilých PC systémů. Výpočetním ekvivalentem počítače se pak může stát již zařízení ze základní řady NVRmini 2

Další zákonitosti, které z tohoto faktu plynou, vám rádi poradíme na technické podpoře velkoobchodu VIAKOM nebo při návštěvě našich předváděcích prostor.


Autor:

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

PENB - zbytečná povinnost?

Byt Stříbro

Povinnost předložení průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) při prodeji či pronájmu budovy, ucelené části budovy...

Trápí vás sucho a nedostatek vody? Pomůže studna a hlubinné čerpadlo

Trápí vás sucho a nedostatek vody? Pomůže studna a hlubinné čerpadlo

Obáváte se nedostatku vody? Čelit aktuálnímu fenoménu sucha můžete pořízením vrtané studny, která vám zajistí dostatek...

Koupelny s novými trendy

Koupelny s novými trendy

Chcete připravit funkční koupelnu pro budoucí rodinu? Či naopak děti už vylétly z hnízda a tím se změnily vaše potřeby?...

Najdete na iDNES.cz