Jak vybrat podlahu do dětského pokoje?

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dětské pokoje jsou specifickým místem v každé domácnosti už jen proto, že podlaha je vystavena větší zátěži než v ostatních místnostech. Nejedná se pouze o prach nebo různé nečistoty, ale také o možnost rozlití slazených nápojů, pádů těžkých hraček a mnoho dalších nevyzpytatelných událostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat podlahu do dětského pokoje? | foto: Fatra, a.s.

Přáním rodičů při výběru podlahové krytiny do pokojů svých dětí je především to, aby podlaha vydržela co nejdéle ve skvělém stavu a byla pro jejich ratolesti nezávadnou. Ale jakou variantu podlahy tedy vybrat?

Jak vybrat podlahu do dětského pokoje?

Trendem posledních let je vinyl

U odborníků se ozývají hlasy, že vinyl je nejžádanější podlahovou krytinou 21. století. Často využívanou variantou jsou i koberce, které mezi své výhody řadí příjemný povrch a velký výběr motivů, díky kterým lze dětský pokoj oživit a vytvořit tak dětem útulné prostředí. V posledních letech zejména maminky volí kvalitní vinylovou podlahu, kterou doplní o menší koberec s vysokým vlasem.

Trendem nikoli jen do dětských pokojů jsou praktické vinylové podlahy. Argumentů pro pořízení takové podlahy do dětského pokoje je celá řada. Je to nejen vzhled, ale i široká nabídka vzorů a zejména unikátní vlastnosti. V dětském pokoji je možné použít i podlahové vytápění, pro které je vinylová podlaha jako stvořená. Za zmínku stojí zejména podlaha Thermofix s garancí 10 let, to je jedna z nejvyužívanějších podlah u nás. Zjednodušeně řečeno, jde o vinylové dílce, které se proslavily zejména díky rychlé a snadné pokládce. Podlaha se jednoduše udržuje a nezadržuje roztoče ani další různé prachové částice, proto se doporučuje i pro alergiky. Na tyto vinylové dílce český výrobce Fatra, a.s., poskytuje nadstandardní 10letou garanci. Hlavní předností je nejen design, ale také odolnost, a to díky tloušťce nášlapné vrstvy, která je u Thermofixu až 0,8 mm.

Pokládka podlahy Thermofix není náročná. Jednotlivé dílce se lepí přímo vedle sebe bez vzniku spár či jakýchkoliv mezer přímo na upravený povrch. Pro bezproblémovou instalaci doporučujeme oslovit profesionály ze specializovaných firem, kteří již mají odborné zkušenosti s pokládkou. Tyto podlahy vyžadují rovnost podkladu, tudíž je vhodné počítat i s náklady na odborníky, kteří podlahu vyrovnají a následně profesionálně položí.

Jak vybrat podlahu do dětského pokoje?

Snadná údržba je samozřejmostí

Čištění vinylových podlah je jednou z největších výhod tohoto produktu, kterou ocenění téměř každý z nás. Vinylové podlahy lze čistit například suchým čištěním, které zabraňuje ztrátě lesku a likviduje drobné nečistoty a prach. V případě suchého čištění zejména po malých dětech si vystačíte se smetákem, koštětem nebo vysavačem. Alespoň jednou týdně je vhodné pustit se také do mokrého čištění.

Tradiční podlaha jedině od českého výrobce

Jen málokdo si spojí vinylovou podlahu se společností Fatra, a.s.. Ta již několik desítek let vytváří kvalitní podlahové krytiny, které využívají lidé po celém světě. Mnozí z vás si firmu pamatují ve spojení se světoznámými nafukovacími hračkami. Ať už se rozhodnete pro vinylové dílce Thermofix, plovoucí podlahy FatraClick nebo LINO Fatra, zvolíte českou kvalitu a tradici s bohatou historií.


Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

PENB - zbytečná povinnost?

Byt Stříbro

Povinnost předložení průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) při prodeji či pronájmu budovy, ucelené části budovy...

Jak vybrat podlahu do dětského pokoje?

Jak vybrat podlahu do dětského pokoje?

Dětské pokoje jsou specifickým místem v každé domácnosti už jen proto, že podlaha je vystavena větší zátěži než v...

Profesionální sanace vlhkého zdiva zajistí dlouhou životnost stavby

Profesionální sanace vlhkého zdiva zajistí dlouhou životnost stavby

Vlhkost v domě není příznivá ani pro jeho obyvatele, ani pro samotnou stavbu. Proto bychom měli zakročit hned, když...

Najdete na iDNES.cz