Jak správně pečovat o okna a dveře

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nová okna a dveře jsou investicí, která přinese nejenom úspory za teplo, ale podstatně zlepší i komfort bydlení. Pro jejich správnou dlouhodobou funkčnost je dobré vědět, jak o ně pečovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak správně pečovat o okna a dveře

Péče o kování

Pokud si pořídíte nová okna a dveře z jakéhokoliv materiálu, je vždy nutná správná péče o kování. To zajišťuje hladké otevírání oken a dveří a má vliv i na ochranu před vloupáním. Správně seřízená okna mají optimálně nastavený přítlak okenních křídel, jedině tak je dosaženo očekávané úspory za teplo.

Zákazník by měl převzít po montáži okna a dveře seřízená a měl by být poučen o jejich údržbě. Dostupný musí mít i návod na seřízení. Pokud okna a dveře drhnou nebo jimi fouká, je třeba zkontrolovat seřízení, může totiž dojít k vážnému opotřebení či poškození kování. Pokud si uživatel na seřízení netroufá sám, měl by seřízení zajistit dodavatel.

Jak správně pečovat o okna a dveře

Rozhodně doporučujeme u oken a dveří před topnou sezónou promazat kování podle návodu doporučeným mazacím tukem nebo olejem. Na kování jsou vyznačena místa, pro vkápnutí oleje a promazání uzávěru.

Zajistěte si dlouhou životnost těsnění

Těsnění oken a dveří chrání interiér před povětrnostními vlivy. Doporučuje nejlépe před zimním obdobím těsnění lehce potřít glycerinem případně výrobcem doporučeným přípravkem. Okna a dveře tak budou mít výrazně delší životnost.

Která okna jsou bezúdržbová?

V ČR jsou v současnosti nejoblíbenější bezúdržbová plastová okna a dveře. Péče o ně je velmi snadná. Stačí běžné umytí saponátem, zásadně se nesmí používat abrazivní prostředky - písky nebo čistící pasty. Plastová okna a dveře mohou poškodit také chemikálie jako ředidla, agresivní čistidla atd. Vždy je dobré zeptat se výrobce jaký prostředek je pro čištění vhodný.

Pokud jsou plastová okna a dveře poškozena, doporučujeme obrátit se na dodavatele nebo výrobce oken. Servisní technici provedou opravu pomocí speciálních servisních sad tak, aby poškození alespoň minimalizovali. Do vyšší cenové kategorie patří okna a dveře vyrobená z hliníku nebo kombinace dřeva a hliníkového opláštění, která rovněž nepotřebují speciální údržbu povrchu z exteriéru.

Snadná péče o dřevěná okna a dveře

Zákazníci se často obávají složité péče o povrch dřevěných oken a dveří. Díky moderní technologii povrchové úpravy jsou však tyto obavy liché. Značka Vekra již řadu let vyrábí dřevěná okna a dveře speciální dílcovou metodou. Jednotlivé části oken jsou před sesazením dílů hloubkově impregnovány. Dále probíhá nanášení barevného základu a ochranné lazury. Řízené sušení jednotlivých vrstev v sušících tunelech zajistí dokonalé zpracování povrchové úpravy.

Jak správně pečovat o okna a dveře

Dostatečnou ochranu lazury oken a dveří zajistí, pokud se dvakrát ročně po umytí přetře povrch oken houbičkou se speciálním přípravkem, ten zajistí celistvost ochranného filmu. Většina výrobců doporučuje okna a dveře jednou za pět let natřít. Eurookna Vekra díky špičkové povrchové úpravě vydrží bez nutnosti nátěru až 10 let.

Pokud si pořídíte nová okna a dveře, vždy se zajímejte také o jejich údržbu a servis. Tradiční česká okna a dveře Vekra od největšího výrobce oken v ČR vám poskytnou jistotu špičkové kvality produktů a perfektních a snadno dostupných služeb.

Autor:

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

I alergici chtějí usínat jako v pohádce

I alergici chtějí usínat jako v pohádce

Stále více lidí trpí nějakou formou alergie. Astma, ekzém, roztoči – to vše ovlivňuje kvalitu jejich života, včetně...

INSPECTO zjednodušuje provádění revizí

revize

Jsou tisíce aplikací, které se snaží cílit na co největší publikum. Kolik je ale takových, které se zaměřují na úzkou...

Kdy se hodí náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení

Hledáte náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení?

Náhradní - záložní elektrické zdroje pro oběhová čerpadla ústředního topení. Dlouholetá zkušenost a kvalitní výroba,...

Najdete na iDNES.cz