Jak rekonstruovat eternitovou střechu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při rekonstrukci neunese většina azbestocementových střech, kterým se lidově říká eternit, velkou zátěž těžkých krytin. Zpravidla tak není možné pro rekonstrukci použít pálené nebo betonové tašky. Jak rekonstruovat eternitovou střechu, aby dlouho vydržela a byla laciná?

Jak rekonstruovat eternitovou střechu? | foto: Šindel Cambridge

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud nechcete dělat úplně nové krovy, použijte lehkou střešní krytinu. Ideálně takovou, která využije stávající bednění eternitové střechy. Ušetříte tak nemalé náklady za materiál a získáte střechu s bedněním, které zajistí její bytelnost.

Před | Šindele Cambridge

Před | Šindele Cambridge

Po | Šindele Cambridge

Po | Šindele Cambridge

Na bednění můžete položit lehké šindele nové generace, například Cambridge Xtreme 9,5°, na které výrobce poskytuje nadstandardní 30letou záruku. Snadno s ní vytvoříte střechu se životností 40 až 50 let, která odolá všem rozmarům počasí. Rekonstrukce s Cambridge Xtreme 9,5° je rychlá, snadná, levná a střechu nijak nezatíží.

Před | Šindele Cambridge

Před | Šindele Cambridge

Po | Šindele Cambridge

Po | Šindele Cambridge

Navíc ušetříte spoustu vedlejších nákladů, například za plechování okapů, štítů, střešních oken, komínů a dalších částí. Pokud to jejich stav umožňuje, můžete je použít ze stávající střechy.

Jak rekonstruovat eternitovou střechu?
Jak rekonstruovat eternitovou střechu?

Co vše s použitím šindelů Cambridge na rekonstrukci eternitové střechy získáte?

Těšit se můžete na lehkou střešní krytinu s extrémní odolností od sklonu 9,5°. Šindele Cambridge váží přibližně 12 kg/m2. Instalují se na záklop, který zajistí odolnost vůči nánosům sněhu a zajišťuje možnost pochozí střechy.

Spolehnout se můžete na rychlou a snadnou rekonstrukci bez poničení okolí stavby. Pokládka je většinou nenáročná, trvá jen několik dní. Cambridge je k dostání během krátkých objednacích termínů po celé České republice.

Jak rekonstruovat eternitovou střechu?

Firma IKO, která je výrobcem šindelů Cambridge, vyrábí šindele už od roku 1952. Na své kvalitní šindele Cambridge Xpress poskytuje 25letou záruku a na šindele Cambridge Xtreme 9,5° dokonce 30letou. Na oba šindele poskytuje také Platinovou záruku, která po prvních 15 let kryje náklady na celou střechu.

Jak rekonstruovat eternitovou střechu?

Šindele jsou vyrobeny z asfaltu, tedy nejlepšího voděodolného materiálu na přírodní bázi. Také z kamene, skelné rohože a dalších látek tak, aby zajistily dokonalou odolnost proti všem přírodním rozmarům a zároveň nezatěžovaly střechu. V laboratořích byly šindele testovány na oheň, ve větrném tunelu a dalších extrémních podmínkách. Navíc jsou šindele Cambridge za skvělou cenu! A dokonce můžete získat 25 % slevu a při využití stávajícího bednění také ušetříte za příslušenství.

Jak rekonstruovat eternitovou střechu s IKO Cambridge?

Nejprve odstraňte starou eternitovou krytinu a ekologicky ji zlikvidujte. Staré eternity obsahují azbest, řiďte se tedy doporučeními a nařízeními hygienických předpisů. Poté zkontrolujte stav starého krovu a bednění. Čím rovnější budete mít podklad, tím lépe se vám budou šindele instalovat a bude i lépe vypadat výsledný vzhled střechy.

Nezapomeňte zkontrolovat odvětranou mezeru pod bedněním. Vzduch v odvětrávací mezeře musí proudit pod bedněním od okapů až do vrcholu střechy. Poté oplechujte spodní stranu okapu. Pokud je původní plechování v dobrém stavu, můžete použít to. Plechování ochrání dřevěnou konstrukci a bednění před vlhkostí a zajistí dřevěným částím dlouhou životnost.

Následně instalujte rovnoběžně s okapovou částí střechy podkladní pásy jako pojistnou hydroizolaci. Vhodný je například podkladní pás IKO Armourbase Pro, který vyrovná drobné nerovnosti, ochrání střechu před pokládkou šindelů a slouží jako pojistná hydroizolace. Podkladní pás IKO Armourbase Pro je lehký, a přesto velmi odolný. Navíc se s ním dobře pracuje.

Jak rekonstruovat eternitovou střechu?

Dalším krokem je instalace boční závětrné/štítové lišty. Ty zajišťují dlouhodobou ochranu bednění před hnanými dešti i vlhkostí a prodlužují jeho životnost. Pak instalujte na okapové plechování startovací řadu šindelů. Startovací řada se vyřezává z jednovrstvých šindelů, např. Superglass, nebo se používá již předřezaný StarterStrip, a podlepuje se tmelem.

Samotná pokládka šindelů na střechu

Poté přichází na řadu pokládka šindelů. Pokládejte celé šindele Cambridge Xpress nebo Cambridge Xtreme 9,5° po řadách směrem od okapu nahoru. Začněte na nepohledové straně domu. Dokonalou ochranu střechy zajistíte dvojitým překrytím šindelů přes sebe a následným slepením jejich částí k sobě.

Celková plocha střechy (m2)Součet okapových hran střechy* (bm)Nároží a hřeben (bm)Z toho pouze hřeben* (bm) Úžlabí (bm)
* pro výpočet startovací řady* pro výpočet odvětrání
SPOTŘEBA  MATERIÁLU
Název materiáluzaokr.jedn.m2/ksCena m2/ksCelková cena
Podkladní pás - Armourbase PRO 4počet rolí120495880,00
Střešní šindel - Cambridge Xtreme 9,5° 36balíků111,6213,7523854,50
Hřebenový šidnel - Superglass 3Tab3balíky/ů91891701,00
Úžlabí - IKO Armourvalley0počet rolí01990,00
Odvětrání hřebene - IKO Armourvent Multi PLUS2počet rolí220204040,00
IKO hřebíky 30mm7kg779553,00
Asfaltový tmel - IKO Plastal Stick6ks/kartuší669414,00
Celkem36442,50

Cena u výrobků je doporučená ceníková cena bez množstevních slev a DPH.
Cena šindele Cambridge Xtreme 9,5° je po slevě 25%, kterou je možné zíksat po stáhnutí voucheru na sindel-cambridge.cz a je uvedena bez DPH.

Pro hřebeny či nároží je vhodné použít výřezy z obdélníkových šindelů ve stejné barvě. Například šindele Superglass 3Tab, které se rozřežou na jednotlivé šablony. Přes hřeben nebo nároží je snadno přehnete a přichytíte do bednění pomocí hřebíků. Používejte pouze dostatečně dlouhé korozi odolné hřebíky s velkou hlavičkou, nejlépe kroužkované po celé délce dříku hřebíku.

Zajímá vás, kolik vás bude rekonstrukce střechy stát? Spočítejte si přesné množství materiálu ve výpočtovém programu. Na šindele Cambridge Xpress můžete dokonce získat dodatečnou slevu, stačí si jen stáhnout voucher.

Více informací o tom, jak rekonstruovat eternitovou střechu, najdete na www.sindel-cambridge.cz.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Do moderního bydlení patří design i pasivní prvky

Bytový dům Barvy v Brně na Lesné

Brno, 27. prosince 2018: Bytové projekty z dílny All Inclusive Development patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v...

Ohlédnutí za rokem 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

Milé kolegyně, vážení kolegové, adventní čas se nám rozeběhl a zanedlouho vyvrcholí Vánocemi a vzápětí za nimi nastane...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Najdete na iDNES.cz