Jak nejlépe vyřešit vaše bydlení? Pomůže vám bytový architekt

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Uvažujete, jestli nezměnit dispozici svého bytu, ale neumíte si představit, jestli by to šlo a jak by to v reálu vypadalo? Plánujete rekonstrukci a vzhledem k výši investice byste si chtěli být jisti, že budete s návrhem naprosto spokojeni? Vaše sny o bydlení vám pomůže uskutečnit bytový architekt.

Jak nejlépe vyřešit vaše bydlení? Pomůže vám bytový architekt | foto: PANELREKO

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bytový architekt nemusí být finančně nedostupný. Často se dokonce vyplatí více, než kdybyste si zařizovali bydlení sami. Pomůže vám se vyvarovat chyb, které by vás mohly stát nemalé peníze, čas i energii. O úpravách domova jsme si popovídali s interiérovou designérkou Mgr. Magdalenou Vidnerovou ze společnosti PANELREKO, která nabízí pro své klienty služby bytového architekta a připravila si pro vás proměnu jednoho pražského bytu.

Jak byste popsala práci bytového architekta/interiérového designéra?
Architektura domu už je většinou dána a návrh interiéru z ní musí vycházet. Co ale dělá každý návrh originálním, jsou lidé, kteří budou v bytě žít. Designér může mít vlastní představu, ale měl by ji umět propojit se vkusem a přáním investora. Čas, který věnujete tomu, že se mu snažíte definovat vaše představy a potřeby, se vám bohatě vrátí.

Designér vezme do úvahy technické možnosti, zkonzultuje je s odborníky (statik, projektant vytápění, dodavatelé materiálů) a propojí je s vašimi představami do celku. Je to proces, který vyžaduje neustálou zpětnou vazbu. Návrh se od prvního dispozičního řešení ve variantách upřesňuje a dolaďuje až do podrobného návrhu interiéru, který obsahuje i použité materiály, barvy a výrobky.

S čím vším si bytový architekt dokáže poradit?
Primárně jsme zaměřeni na realizaci rekonstrukcí. Díky praxi jsme schopni s vámi během jedné schůzky připravit podrobný rozpočet na vaši rekonstrukci. Tento rozpočet se po přepočítání na základě podrobného projektu příliš nemění (tedy pokud se nezvolí komplikovanější řešení, než bylo základně uvažováno). Vy při tvorbě projektu tedy již víte, kam až si můžete dovolit zajít, aby se váš sen dal realizovat.

Fotogalerie

Nabízíme ale i služby bytového architekta/interiérového designéra, které mohou být na realizaci nezávislé. Jsme schopni zajistit projekt od prvotní studie dispozice, kde si klient ve 3D zobrazení může svůj byt prohlédnout ze všech úhlů. Následně pokračujeme výkresy buď pro samotnou realizaci či pro potřeby stavebního řízení. V projektech samozřejmě zohledňujeme kromě estetiky i funkci celého prostoru. V případě potřeby vše konzultujeme s dalšími specialisty. Můžeme zařídit i vyřízení stavebního povolení. První setkání je zdarma.

Kromě individuálních projektů interiéru máme i řadu typových projektů, které zpracovávají nejčastěji zastoupené typy bytů. Je to ještě levnější cesta, jak se o novém pojetí bytu zamyslet. Z našich zkušeností však vyplývá, že žádný byt není vlastně stejný, protože žádný člověk není stejný.

Komu byste služby bytového architekta určitě doporučila?
Člověku, co se chce zabývat hledáním ideální cesty, jak bydlení vyřešit. Velká část klientů, kteří k nám přicházejí, chtějí například jen rekonstrukci bytu tak, jak je rozmístěna. Neuvažují o změně. Kolegové, kteří s nimi připravují zakázku, ale stejně řeší detaily rekonstrukce během přípravy stavby.

Já jdu při své práci rovnou ještě více do hloubky a musím říct, že to často zabere poměrně hodně času, protože probíráme detailně všechny materiály, celkový barevný koncept bytu. V dnešní hektické době na takové věci nemusí zbývat čas, ale při mé práci si ho musím umět najít, abychom já i klient mohli být spokojeni. Vždyť takto investovaný čas zásadně ovlivní výsledek.

Řešili jste nějaký složitý případ dispozičních změn nebo požadavků klienta na interiér?
Ve starších bytech si obecně musíme poradit s měnícími se nároky na bydlení. Jako příklad jsem vybrala změnu dispozice, díky které jsme odstranili většinu problémů, popsaných níže.

Jak nejlépe vyřešit vaše bydlení? Pomůže vám bytový architekt

Původní stav

Častý problém bývá absence zádveří a tím úložných prostor u vstupu do bytu. To je místo, kde se potkává „špinavá zóna“ – obuv s čistým prostředím bytu. První dojem, který není stísněný – zavalený věcmi – ale zároveň skrytě poskytuje dostatek úložného prostoru, je důležitý. Vzpomeňte si, jak se cítíte, když přijdete někam na návštěvu a nevíte, kde se máte zout, kam si pověsit bundu, případně kde odložit kabelku. V bytě, kde žije čtyřčlenná rodina s různým vztahem jejich členů k pořádku, může vypadat už samotný vstup hrozně.

Jak nejlépe vyřešit vaše bydlení? Pomůže vám bytový architekt

Navrhovaný stav

Dalším trendem současného bydlení je snaha otevřít obytný prostor, zvětšit ho a propojit s kuchyní. To sebou nese určitá specifika, která je třeba s každým probrat individuálně a zjistit, co bude vyhovovat právě jemu (oddělit prostor zcela nebo jen částečně, jak uspořádat nábytek, jak velkou a jak umístěnou kuchyni zvolit).

Ideální by bylo mít také možnost v bytě zvětšit množství úložných prostor obecně. Toho se dá někdy dosáhnout právě přemýšlením o dispozici předem. Když kupujete nový byt, kromě údajů o celkové ploše se potkáte s popisem počtu hlavních místností a jejich ploch. Jak jsou v bytě ale důležité právě pomocné prostory, které v této bilanci nehrají roli (a developeři na ně často zapomínají), na to člověk přijde, až když v bytě žije. Ideální je například najít oddělený prostor pro pračku a úklidové prostředky. Nemusíme potom v koupelně překračovat hory špinavého prádla.

Více informací o službě bytového architekta a o společnosti PANELREKO najdete na www.panelreko.cz.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Pět vlastností dobrého obchodního zástupce

Pět vlastností dobrého obchodního zástupce

Jak se pozná spolehlivý a důvěryhodný obchodní zástupce bankovních i nebankovních společností? Poradíme vám, na co se...

Další z rubriky

Do moderního bydlení patří design i pasivní prvky

Bytový dům Barvy v Brně na Lesné

Brno, 27. prosince 2018: Bytové projekty z dílny All Inclusive Development patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v...

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Brno, 29. prosince 2018: Rádi byste si před koupí domu vyzkoušeli, jak se vám v něm bude bydlet? Otestujte si nový...

PVC podlahy Gerflor DesignTex s textilní podložkou a zárukou 15 let

PVC podlahy Gerflor Design Text s textilní podložkou a zárukou 15 let

Podlahy DesignTex Plus určené do bytových i komerčních prostor dokonale imitují dekory dřeva nebo napodobeninu...

Najdete na iDNES.cz