Jak na údržbu SPC vinylové podlahy RIGID?

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Správný postup údržby a čištění prodlouží vinylové podlaze životnost... Poradíme vám, co dělat, aby vaše vinylová podlaha vydržela co nejdéle a v co nejlepším stavu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak na údržbu SPC vinylové podlahy RIGID? | foto: BONA CR, spol. s.r.o.

Pokud jste si zakoupili nebo uvažujete o koupi vinylové podlahy, jistě jste se setkali s označením podlah RIGID či SPC. Tyto podlahy jsou prodávány jako velmi odolné krytiny s možností vystavení střední až vysoké zátěži, vhodné nejen do pokojů, ale i do kuchyní, chodeb a dalších míst s vyšším nárokem na odolnost.

Aby si vinylové podlahy zachovaly své dobré vlastnosti po dlouhou dobu a prodloužila se jejich životnost, je nezbytné je správně čistit a pravidelně provádět i jejich údržbu speciálními prostředky pro hloubkové čištění a ochranu povrchu vinylových RIGID SPC podlah.

Nejste si jisti, co znamená u vinylových podlah označení RIGID či SPC? Na konci článku vám tyto pojmy vysvětlíme. Nyní se budeme soustředit na rozdělení pojmů úklid, čištění a hloubkové čištění a údržba vinylových podlah.

Úklid vinylových podlah

Úklidem podlahy se rozumí běžný denní úklid, tedy vyluxování a setření podlahy mopem. Na trhu existuje více prostředků, doporučujeme se soustředit na ty, o kterých skutečně víte, že jsou určeny přímo pro vinylové podlahy. Ideální variantou je například Bona Spray Mop pro vinylové podlahy s možností využití nákupu náhradních náplní ve 4 litrovém balení. Čističe podlah od švédské firmy Bona jsou zárukou kvality a bezpečnosti.

Údržba a čištění

Pokud je podlaha zašpiněna tak, že denní běžná péče na odstranění nečistot nestačí, je vhodné přistoupit k údržbě speciálními čističi na vinylové podlahy. Běžným postupem je odstranění volných nečistot suchou cestou, tedy zametení či vyluxování podlahy a následné mokré čištění vhodnými prostředky. Doporučujeme produkty řady Bona Care Program pro elastické podlahy, Bona Clean R50 je možné použít jak pro precizní čištění mopem, tak pro strojové čištění se strojem Bona PowerScrubber. Podlahový čistič Bona Clean R60 je prostředek typu 2v1, podlahu nejen perfektně vyčistí, ale zároveň jí poskytne ochranou vrstvu ve formě odolného ochranného filmu na povrchu. Oba prostředky Bona Clean R snižují při dlouhodobém používání množství nežádoucích bakterií na podlaze. Údržbu provádějte pravidelně, pouze tak dosáhnete dlouhotrvajících výsledků.

Ochrana povrchu vinylových podlah

I pro odolné vinylové podlahy typu RIGID SPC platí, že vzhled jejich povrchu časem ztratí na původní kvalitě. I tato situace má své řešení, důležitým faktorem je dodržení postupu aplikace nové ochranné vrstvy a výběr odpovídajícího produktu pro materiál, z něhož je podlaha vyrobena, v našem případě vinyl RIGID SPC.

Prvním krokem je důkladné vyčištění podlahy. Začnete vysátím volných nečistot a následně přistoupíte k preciznímu vyčištění. Na běžně znečištěnou podlahu můžete použít čistič Bona Clean R50, tak jak jsme o něm již hovořili v části o údržbě. Pokud je však podlaha znečištěna silně, je vhodnější variantou použít speciální čistič Bona Remove R nebo Bona PowerRemove R. Tyto čističe odstraní nejen běžné znečištění, ale i zbytky polišů, leštěnek a zbytků starých čisticích prostředků.

Vlastní ochranu povrchu vinylové podlaze RIGID SPC poskytne PU údržbová politura Bona Shield R. Je dodávána v provedení lesk a mat a její aplikace se snadno provádí mopem v jedné až dvou vrstvách.

Hloubkové čištění

Ani v případě starší nebo velmi zašlé vinylové podlahy není nutné přistupovat k její výměně. Pokud povrch podlahy není hrubě poškozen, můžete jí vrátit původní design a lesk hloubkovým vyčištěním. Toto silné čištění se provádí ve dvou krocích. Nejprve na podlahu aplikujete mopem přípravek Bona Remove R a následně strojově, čisticím strojem Bona Power Scrubber, který za pomoci dvou protiběžných kartáčů a čističe Bona Remove R proniká hluboko do pórů podlahy. Výsledkem a vaší odměnou je perfektně vyčištěná podlaha.

Hloubkové čištění podlahy strojem Bona PowerScrubber.

Hloubkové čištění podlahy strojem Bona PowerScrubber.

Pro prodloužení efektu vyčištěné podlahy je vhodné aplikovat novou ochranou vrstvu Bona Shield R lesk nebo mat, dle designu vaší podlahy.

Přelakování vinylové podlahy – dlouhodobá nová ochrana

I v případě, že vaše vinylová podlaha je již velmi zašlá, nebo má dokonce i poškozený povrch, existuje řešení, jak podlaze vrátit původní design, nebo dokonce vytvořit design zcela nový.

Nejen dřevěné podlahy, ale i vinylové RIGID SPC podlahy je možné zbrousit a přelakovat a současně i změnit jejich barvu či kreativně upravit jejich design. Broušení vinylových podlah probíhá mokrou cestou, tedy bezprašně. Proces přelakování je velmi rychlý, nový vzhled podlahy můžete mít během jednoho dne, bez prachu a bez nepořádku. Je možné volit bezbarvý lak Bona Pure nebo barevnou variantu v RAL škále Bona PureColour.

Přelakování vinylové podlahy svěřte odborné firmě pracující se systémem Bona CARE pro elastické podlahy. Seznam podlahářů naleznete na webových stránkách www.renovujeme-vinyl.cz .

Přehled produktů pro údržbu a péči o vinylové RIGID SPC podlahy

Základní péče o vinylovou podlahu – Bona Spray Mop.

Základní péče o vinylovou podlahu – Bona Spray Mop.

1.Bona Spray Mop pro vinylové podlahy

Bona Spray Mop slouží k velmi rychlému čištění a údržbě všech typů tvrdých podlahovin. Otočná hlava mopu usnadňuje čištění i v těžce přístupných místech.

 • Speciálně vyvinut pro vinylové a elastické podlahy
 • Ergonomický design
 • Znovu doplnitelná náplň

Bona Spray Mop můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz

2.Bona Clean R50

Vysoce koncentrovaný, lehce alkalický čisticí prostředek vhodný pro běžné čištění všech elastických podlah a podlah ošetřených produkty řady Bona Care Program. Bona Clean R50 je vhodný jak pro každodenní čištění, tak i pro odstranění intenzivního znečištění.

 • Jemný, přesto efektivní i při menším poměru dávkování
 • Vysoce koncentrovaný
 • Jemně pěnivý
 • Redukce bakterií na podlaze

Bona Clean R50 můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz a další informace získat na www.renovujeme-vinyl.cz .

3.Bona Clean R60

Jemný čisticí prostředek, rozpustný ve vodě, vhodný pro běžné čištění a ošetření všech elastických podlah. Bona Clean R60 je produkt 2v1 – čistí a zároveň poskytuje ochranný film na povrchu.

 • Produkt 2v1 – čistí a poskytuje ochrannou vrstvu
 • Zanechává odolný ochranný film na povrchu
 • Jemně pěnivý
 • Redukce bakterií na podlaze

Bona Clean R60 můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz a další informace získat na www.renovujeme-vinyl.cz .

Přehled produktů pro údržbu a péči o vinylové RIGID SPC podlahy

Přehled produktů pro údržbu a péči o vinylové RIGID SPC podlahy

4.Bona Shield R

Polyuretanová údržbová politura pro všechny elastické podlahy. Vyvinutá speciálně pro renovované podlahy ošetřené lakem Bona Pure. Také je určena pro elastické podlahy jako je vinyl, linoleum a PVC.

 • Vysoká odolnost
 • Rychleschnoucí
 • Jednoduchá aplikace
 • Provedení lesk a mat

Bona Shield R můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz a další informace získat na www.renovujeme-vinyl.cz .

5.Bona Remove R

Silný čisticí prostředek, pro efektivní odstranění běžných znečištění pro údržbu a čištění elastických podlah. Lze jej použít i pro hloubkové čištění v rámci pravidelné údržby.

 • Pro intenzivní čištění
 • PH 9
 • Vrací podlaze původní vzhled

Bona Remove R můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz a další informace získat na www.renovujeme-vinyl.cz .

6.Bona Power Scrubber

Kompaktní, výkonný čisticí stroj pro čištění všech typů podlah v interiéru a exteriéru.

 • Výkonný stroj, snadná manipulace
 • Protiběžné kartáče pro čištění všech typů podlah
 • Extrémně efektivní vysávání vody pro bezpečné použití na dřevěných podlahách
 • Snadno se plní, čistí a přenáší

Bona Power Scrubber si můžete půjčit a další informace získat na www.renovujeme-vinyl.cz .

Co to je RIGID SPC vinyl?

Vinylové podlahy se liší zejména svým jádrem. SPC je druh jádra vinylové RIGID podlahy a jedná se zkratku vyjadřující složení. SPC - Stone Plastic Composite oproti např. WPC Wood Plastic Composite.

V případě SPC jde tedy o jádro RIGID vinylové podlahy s obsahem vápencového prášku, polyvinylchloridu a stabilizátoru. Jde o nový druh vinylové podlahy, jež se vyznačuje vyšší stabilitou a odolností.

A proč RIGID vinyl? Z překladu slova rigid je patrné, že jde o podlahu stálou, pevnou, neměnnou.

Pro další informace o vinylových podlahách a jejich údržbě navštivte www.renovujeme-vinyl.cz a www.rigid.cz.

Pokud vás zajímají návody a rady pro čištění a údržbu podlah dřevěných, navštivte webové stránky www.renovujeme-parkety.com.

 • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

 • Další z rubriky

Televize Samsung The Frame se umí proměnit na obraz

Česko je od září další ze zemí, kde Samsung začal prodávat lifestylový televizor The Frame, který má dvě podoby.

Toužíte po letním posezení pod pergolou? Začněte ho plánovat už teď

Myslíte si, že na plánování stavby letního přístřešku je ještě brzo? Výběr a výroba pergoly ale není jednoduchá ani...

Chcete prodat byt? Spojte se s realitkou

Prodej jakékoli nemovitosti je vždy spojen s rizikem, že něco neproběhne tak, jak má. Spojení s realitní kanceláří ale...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Najdete na iDNES.cz

Mohlo by vás zajímat