Jak na rekonstrukci střechy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Důvodů pro rekonstrukci střechy může být celá řada. Často se jedná o zatékání vody, ale neméně podstatné je snížení energetické náročnosti a mnoho majitelů nemovitostí rekonstrukci střechy spojuje s přístavbou a změnou podkrovních prostor k bydlení. Co všechno však rekonstrukce střechy obnáší?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak na rekonstrukci střechy | foto: ČTK

Zhodnocení stávajícího stavu střechy

Jak na rekonstrukci střechy

Před samotným zahájením rekonstrukce je třeba důkladně zhodnotit její stávající stav a odhalit všechna poškození. Pozornost je třeba věnovat nejen střešní krytině, ale také stavu izolace, zateplení, stavu bednění, nosných krokví atd. V případě komplikovanějších závad lze provést průzkumnou sondu.

Úřední náležitosti při rekonstrukci střechy

Dobrou zprávou je, že podle zákona č. 183/2006 Sb, který je v planosti od roku 2007, není nutné výměnu střešní krytiny ohlašovat, neboť se jedná o udržovací práce. Ovšem v případě, že by po rekonstrukci střechy mělo následovat obydlení podkrovní části, dojde ke změně užívání stavby nebo její části. Proto je vhodné se s předstihem informovat, zda je nutné požádat o stavební povolení, nebo je dostačující pouze ohlášení stavby. Rovněž i změny konstrukce krovu představují zásah do nosné konstrukce. Stavební povolení je nezbytné i v případě, že se stavba nachází v památkové zóně.

Zajištění precizního a plynulého provedení rekonstrukce

Velmi důležitým krokem je výběr zkušeného řemeslníka nebo firmy, která rekonstrukci provede. Zde se nemusí vyplatit řídit se pouze nejnižší cenou, neboť neseriózní jednání by vám mohlo způsobit celou řadu komplikací. Vhodné je získat nějaké reference, informovat se o již dokončených projektech a následně oslovit nejméně dvě vytipované firmy. Velké rozdíly v poskytnutých rozpočtech by mohly značit, že je něco v nepořádku. Vybraná firma by vám rovněž měla poradit s výběhem nejvhodnějšího typu střešní krytiny.

Další možností je nechat si od projekční kanceláře vypracovat projekt, který může sloužit jako podklad při kontrole prováděné práce. Ovšem může se stát, že ne každý pokrývač bude ochoten pracovat s konkrétními materiály, které budou specifikovány v projektu.

Finanční stránka rekonstrukce střechy

Jak na rekonstrukci střechy

Rozhodně se nevyplatí podcenit finanční stránku. Trvejte na tom, aby vám vybraná firma, která bude rekonstrukci provádět, poskytla podrobný rozpočet. Ten by měl zahrnovat samozřejmě samotnou rekonstrukci střešní krytiny, ale také případné zateplení, zajištění dostatečného odvětrávání, úpravy krovů apod. Ve smlouvě o rekonstrukci střechy by měl být specifikován veškerý potřebný materiál, pevná cena za zhotovení opravy a také sankce za nedodržení.

Výběr ideální střešní krytiny

Jak na rekonstrukci střechy

Důležitým krokem je výběr vhodné střešní krytiny. Nutné je brát ohled na polohu dané stavby, nadmořskou výšku, orientaci, ale také konstrukci střechy. V případě rodinných a bytových domů je často volbou betonová střešní krytina nebo pálené tašky, které spojuje dlouhá životnost, dobrá odolnost i barevná stálost. O dalších výhodách betonových tašek lze zjistit více https://www.terran.cz/. Specifické možnosti použití nabízí plechová střešní krytina, vláknocementové desky, přírodní břidlicová střešní krytina, dřevěné šindele, plastová střešní krytina, asfaltové šindele a další, spíše ojedinělé typy střešních krytin.


Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

První krok k zero waste domovu

První krok k zero waste domovu

Zero waste nebo také „bezodpadový“ domov, tedy takový, kde vzniká minimum odpadu, je společně s minimalismem současným...

Čtyři tipy, jak vybrat správného realitního makléře

Čtyři tipy, jak vybrat správného realitního makléře

Prodej nemovitosti představuje životní obchodní transakci, kterou většina z nás neuskutečňuje každý den. Jsme tedy v...

Kdy se hodí náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení

Hledáte náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení?

Náhradní - záložní elektrické zdroje pro oběhová čerpadla ústředního topení. Dlouholetá zkušenost a kvalitní výroba,...

Najdete na iDNES.cz