Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Inovace nejsou doménou jen informačních technologií. Významné pokroky zaznamenávají i materiály pro stavebnictví a domácí kutily. Například takové lepení obkladů a dlažby je díky pokročilým technologiím výztuže pomocí vláken mnohem trvalejší. Vydrží i v náročných podmínkách.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru. | foto: Ceresit

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všimněte si pozorněji dlažby na terasách, balkonech nebo při nejbližší návštěvě obchodu či plaveckého bazénu. Zaručeně uvidíte vyčnívající, puklé a odbité dlaždice a některé budou chybět úplně. A to i u relativně nových pokládek. Proč? Důvodů je víc, ale dva nejčastější jsou použití nevhodných materiálů a fušerská práce. 

Spíš pravidlem než výjimkou jsou pokládky, kde mezi obkladem a podkladem zůstaly vzduchové bubliny, nebo terasy, které byly dokončovány v chvatu při teplotách pod 5 °C. Nejeden domácí a méně zručný kutil při rekonstrukci koupelny nanesl lepidlo na velkou plochu a než stihl přilepit obklad, lepidlo zavadlo a ztratilo přilnavost.

Každá - nová i stará - technologie má ověřené a doporučené postupy aplikace, aby se zaručilo její maximální a trvalé využití. Platí to i o lepení obkladů a dlažeb pomocí inovativní technologie Fiber Force (Síla vláken) v lepicích hmotách Ceresit. V čem tkví síla skleněných mikrovláken? Polymery přítomné ve flexibilních lepidlech posilují jejich strukturu, garantují silné chemické spojení s obklady, dlažbou i s podkladem a zároveň působí jako flexibilní pojivo mezi jednotlivými komponenty. 

Při pokládce obkladů a dlažby se díky tlaku vznikajícímu při jejich umisťování vytváří film, který obsahuje jemné částice pojiva, polymerů a nyní navíc i vlákna. Bez vláken by se film po vysušení smrštil a v průběhu let ztratil svoji stabilitu. Vlákna Ceresit vytvářejí vyztuženou zónu, která tvoří vazbu s obkladem a dlažbou a dlouhodobě pomáhají udržovat polymerové vazby.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Dodržení doporučených postupů je zárukou funkčnosti i u náročných aplikací například při zvýšené vlhkosti nebo nízké teplotě. V minulosti se používala obojstranná metoda, tedy lepidlo se nanášelo na podklad i obklad, s flexibilními lepidly to však není nevyhnutné. 

Tenká vrstva lepidla se nanáší na zadní stranu dlaždic jen v případě, že tyto byly vystaveny vlhkosti nebo mrazu. „Osobně si vybírám lepidla i podle zpracovatelnosti. Flexibilní lepidla s vlákny se výborně míchají a roztírají,“ uvádí Jozef, profesionální obkladač, který denně položí mnoho metrů čtverečních obkladů.

Vynikající přilnavost (adhezi) lze dosáhnout po nanesení flexibilního lepidla na povrch a položení obkladu v tzv. otevřené době. Tlakem komponentů se potom vytvoří film, který obsahuje jemné částice pojiva a skleněných mikrovláken Fiber Force. S vlákny je struktura lepených spojů pevná a zároveň natolik flexibilní, že si dokáže poradit i s rozdíly teplot v létě a v zimě a s rozdílnou roztažností obkladu a podkladové konstrukce.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Spoj lepený s vlákny nepřekvapí ani vysoké zatížení dlažeb intenzivní pochůzností. Právě tam, kde se tento typ zátěže očekává, jako například ve školách, komunikačních zónách, skladištích, výrobnách a obchodech, odborníci z praxe doporučují použít Ceresit CM 22 „Mega format flexible“. Flexibilní lepidla s Fiber Force jsou po vyzrání charakteristická odolností vůči vodě a mrazu, a to nejen na vodorovných, ale i na svislých površích. 

Vysoce flexibilní lepidlo Ceresit CM 17 dokonce při svislé instalaci zabraňuje klouzání velkoformátových desek, které je způsobené jejich hmotností. Díky vyztužené struktuře a síle vláken zaručují inovativní flexibilní lepidla trvanlivost pokládek i v náročných podmínkách.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Pokud se nemůžete dívat na špinavé stěny plné fleků, měli byste se pustit do malování. Samozřejmě se vám nabízí možnost...

Ohlédnutí za rokem 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

Milé kolegyně, vážení kolegové, adventní čas se nám rozeběhl a zanedlouho vyvrcholí Vánocemi a vzápětí za nimi nastane...

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Brno, 29. prosince 2018: Rádi byste si před koupí domu vyzkoušeli, jak se vám v něm bude bydlet? Otestujte si nový...

Najdete na iDNES.cz