I mobilní domy jsou vhodné pro trvalé bydlení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Především ve Velké Británii a Nizozemí jsou mobilní domy velice populární jako rekreační zařízení. Do českých končin se dostaly před zhruba deseti lety, přičemž výrobci se snaží neustále je vyvíjet, aby naplnili očekávání i náročných zákazníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I mobilní domy jsou vhodné pro trvalé bydlení | foto: ČTK

Dávno jsou pryč doby, kdy byly mobilní domy vnímány pouze jako náhrady chatek, stále častěji slouží jako zajímavá alternativa ke klasickým domům a bytům. Jsou však vhodné pro celoroční bydlení?

Pokud jsou mobilní domy určené k trvalému bydlení, disponují nejen zateplenými stěnami, ale také okny s dvojskly, aby byly zajištěny dobré tepelněizolační vlastnosti. Co dále nabízejí mobilní domy a mobilheimy české výroby? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Jaké typy mobilních domů existují?

Jakmile se řekne mobilní dům, každý si představí něco jiného. První možností jsou malé domečky vybavené nápravou a nafukovacími koly, které je možné kdykoliv zapřáhnout za automobil a převézt z místa na místo. Právě tento druh mobilních domů je označován termínem mobilheim, přičemž do dané kategorie spadají ještě karavany a obytné přívěsy.

Druhou variantou je mobilní dům, který je kompletně zhotoven ve výrobním závodě a potom je umístěn na pozemek pomocí jeřábu. V tomto případě má mobilní dům buď normální základy, nebo je postaven na základových patkách, a tak není divu, že je vnímán jako klasické stavení vhodné pro celoroční bydlení. Dokonce jsou některé modely takřka nerozeznatelné od moderních dřevostaveb či zděných domů.

Mobilní domy jsou v USA vskutku populární

Zejména v USA se mobilní domy používají k trvalému bydlení. Podle statistik je zde využívá k bydlení okolo 20 milionů obyvatel. Protože mobilní domy představují nízkonákladové bydlení, jsou vhodné i pro obyvatele s nízkými příjmy či sociálními problémy. Stejně tak si tento druh obydlí oblíbili i senioři.

V USA najdete mobilní domy zejména v oblastech Jižní Karolíny, Nového Mexika, Mississippi, Západní Virginie a Alabamy. Jedná se však o státy s mírnějšími klimatickými podmínkami, kde je teplo takřka po celý rok, a tak si výrobci mobilních domů nemusí dělat velké vrásky s izolací.

Jak jsou na tom mobilní domy v ČR?

Oproti výše uvedeným státům USA jsou v České republice klimatické podmínky o něco horší, což musí výrobci mobilních domů zohlednit. Verze určené k celoročnímu bydlení musí být dostatečně zateplené, aby v nich bylo možné bydlet i během zimních měsíců. Zvládnout musí také období dešťů, které u nás nastává na jaře a na podzim.

Co se legislativy týče, mobilní domy splňující požadavky pro bydlení jsou považovány za výrobek plnící funkci stavby, a proto pro jeho umístění na vašem pozemku potřebujete alespoň územní souhlas. Výhodou souhlasu je, že nemusíte řešit kolaudaci. Ještě se nabízí možnost ohlásit domek formou klasického stavebního řízení, což už kolaudaci vyžaduje.

Kdo vyrábí mobilní domy v ČR

Jednou ze společností, která se zabývá výrobou mobilních domů a mobilheimů v České republice, je mobilnidomky.cz sídlící v hlavním městě. Společnost však realizuje zakázky po celé České republice. V její nabídce najdete čtyři druhy mobilních domů, jež se liší velikostí, provedením a cenou. Jestliže toužíte po mobilním domečku, který vypadá jako klasická zděná varianta, nadchnou vás mobilní domy De luxe či Future. Přímo na stránkách výrobce najdete i ceník mobilních domů. Nejlevnější mobilní domeček seženete už od 318 000 korun, přičemž za danou cenu v současné době nekoupíte ani menší chatu. U větších projektů se cena šplhá i nad 2 000 000 korun, nicméně výsledek je vskutku dechberoucí.


Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Vertikální zahrady - kousek živé přírody v interiéru

Vertikální zahrady - kousek živé přírody v interiéru

Bydlíte a pracujete ve městě a chybí vám více zeleně? Není problém vše rychle napravit. Kus živé přírody v podobě...

Stavitel a Ligna Bohemia

Stavitel a Ligna Bohemia

Rozhovor s ředitelem Výstaviště Lysá nad Labem, Mgr. Ondřejem Matoušem nejen o výstavách pro odborníky i kutily....

Najdete na iDNES.cz