I mobilní domy jsou vhodné pro trvalé bydlení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Především ve Velké Británii a Nizozemí jsou mobilní domy velice populární jako rekreační zařízení. Do českých končin se dostaly před zhruba deseti lety, přičemž výrobci se snaží neustále je vyvíjet, aby naplnili očekávání i náročných zákazníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I mobilní domy jsou vhodné pro trvalé bydlení | foto: ČTK

Dávno jsou pryč doby, kdy byly mobilní domy vnímány pouze jako náhrady chatek, stále častěji slouží jako zajímavá alternativa ke klasickým domům a bytům. Jsou však vhodné pro celoroční bydlení?

Pokud jsou mobilní domy určené k trvalému bydlení, disponují nejen zateplenými stěnami, ale také okny s dvojskly, aby byly zajištěny dobré tepelněizolační vlastnosti. Co dále nabízejí mobilní domy a mobilheimy české výroby? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Jaké typy mobilních domů existují?

Jakmile se řekne mobilní dům, každý si představí něco jiného. První možností jsou malé domečky vybavené nápravou a nafukovacími koly, které je možné kdykoliv zapřáhnout za automobil a převézt z místa na místo. Právě tento druh mobilních domů je označován termínem mobilheim, přičemž do dané kategorie spadají ještě karavany a obytné přívěsy.

Druhou variantou je mobilní dům, který je kompletně zhotoven ve výrobním závodě a potom je umístěn na pozemek pomocí jeřábu. V tomto případě má mobilní dům buď normální základy, nebo je postaven na základových patkách, a tak není divu, že je vnímán jako klasické stavení vhodné pro celoroční bydlení. Dokonce jsou některé modely takřka nerozeznatelné od moderních dřevostaveb či zděných domů.

Mobilní domy jsou v USA vskutku populární

Zejména v USA se mobilní domy používají k trvalému bydlení. Podle statistik je zde využívá k bydlení okolo 20 milionů obyvatel. Protože mobilní domy představují nízkonákladové bydlení, jsou vhodné i pro obyvatele s nízkými příjmy či sociálními problémy. Stejně tak si tento druh obydlí oblíbili i senioři.

V USA najdete mobilní domy zejména v oblastech Jižní Karolíny, Nového Mexika, Mississippi, Západní Virginie a Alabamy. Jedná se však o státy s mírnějšími klimatickými podmínkami, kde je teplo takřka po celý rok, a tak si výrobci mobilních domů nemusí dělat velké vrásky s izolací.

Jak jsou na tom mobilní domy v ČR?

Oproti výše uvedeným státům USA jsou v České republice klimatické podmínky o něco horší, což musí výrobci mobilních domů zohlednit. Verze určené k celoročnímu bydlení musí být dostatečně zateplené, aby v nich bylo možné bydlet i během zimních měsíců. Zvládnout musí také období dešťů, které u nás nastává na jaře a na podzim.

Co se legislativy týče, mobilní domy splňující požadavky pro bydlení jsou považovány za výrobek plnící funkci stavby, a proto pro jeho umístění na vašem pozemku potřebujete alespoň územní souhlas. Výhodou souhlasu je, že nemusíte řešit kolaudaci. Ještě se nabízí možnost ohlásit domek formou klasického stavebního řízení, což už kolaudaci vyžaduje.

Kdo vyrábí mobilní domy v ČR

Jednou ze společností, která se zabývá výrobou mobilních domů a mobilheimů v České republice, je mobilnidomky.cz sídlící v hlavním městě. Společnost však realizuje zakázky po celé České republice. V její nabídce najdete čtyři druhy mobilních domů, jež se liší velikostí, provedením a cenou. Jestliže toužíte po mobilním domečku, který vypadá jako klasická zděná varianta, nadchnou vás mobilní domy De luxe či Future. Přímo na stránkách výrobce najdete i ceník mobilních domů. Nejlevnější mobilní domeček seženete už od 318 000 korun, přičemž za danou cenu v současné době nekoupíte ani menší chatu. U větších projektů se cena šplhá i nad 2 000 000 korun, nicméně výsledek je vskutku dechberoucí.


Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár živě na TV Tipsport!

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár...

Hokejová sezona 2018/19 se blíží ke svému konci, na řadu přichází souboj o mistra extraligy. Poputuje pohár pod Ještěd...

Další z rubriky

Maxišperk pro firmu DELOITTE aneb organické schodiště z corianu

Maxišperk pro firmu DELOITTE, aneb organické schodiště z corianu

Mnoho let byl prostor za Hlavním nádražím v Praze jen takovou zbytkovou plochou, jaká je kdekoliv za nádražím. Nyní...

Opět budeme svítit – LED žárovky svítí levně, tak si to můžeme dovolit

Opět budeme svítit – LED žárovky svítí levně, tak si to můžeme dovolit

Klasické wolframové žárovky to mají sečteno. Nejen proto, že je Evropská unie v podstatě zakázala jako neekologické,...

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Pokud jste se rozhodli proměnit v nepoznání dětský pokoj, měli byste značnou pozornost věnovat především nábytku, tedy...

Najdete na iDNES.cz