Hygienická koupelna. Jak jí co nejlépe docílit?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hygienická koupelna nemusí být jen planým snem. Záleží především na tom, jak si ji zařídíme. Lépe se tak udržuje čistá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hygienická koupelna – jak jí co nejlépe docílit? | foto: Viega

Koupelna slouží k očistě těla a sama by tak měla být čistým prostorem bez bakterií. V mnoha domácnostech se však pro dosažení tohoto efektu používá zbytečně nadměrné množství chemických prostředků, které nejen, že nejsou ekologické, ale podle některých odborných studií mají i nepříznivý vliv na lidský organismus. Negativní důsledky čisticích prostředků však můžeme eliminovat už jen tím, jak si koupelnu zařídíme.

Hygieničtější je mít ve sprchovém koutě pouze sprchový žlábek a jednoduchou zástěnu ze skla než složitě profilovaný sprchový komplet s vaničkou. Stejně tak splachování toalet se dá zařídit jako bezdotykové – v dnešní době existuje mnoho typů ovládacích desek, které pracují na základě bezdotykových čidel.

Hygienická koupelna s ovládáním bez dotyku

Ačkoli si takový typ ovládání řada lidí spojuje především s veřejným sektorem, výrobci nabízejí celou řadu ovládacích desek s vytříbeným designem, které mohou být ozdobou každé koupelny.

Společnost Viega má ve svém portfoliu hned několik typů ovládacích desek z bezpečnostního skla ve světlých i tmavých odstínech, z nerezu nebo plastu. Senzitivní ovládací desky Visign for More působí velmi uhlazeným, decentním dojmem naleštěné skleněné plochy, ovládací deska Visign for Style naopak poutá pozornost svým potiskem připomínajícím pixelový mrak.

Hygienická koupelna – jak jí co nejlépe docílit?

Jde nejen o inovativní designový prvek, ale decentně zářící světlo slouží rovněž pro orientaci ve tmě. Jeho princip je stejný jako u laku známého z hodinářského průmyslu, který se dokáže sám nabít pomocí denního nebo umělého světla. Příjemným bonusem u senzitivního ovládání je i absence otisků prstů – hygienická koupelna vypadá vždy perfektně.

Funkce Viega Hygiene+

Zmíněné ovládací desky mají navíc ještě jednu výjimečnou funkci, která udržuje v koupelně hygienický standard – funkci Viega Hygiene+. Princip spočívá v tom, že ovládací deska dokáže sama spustit splachovací proces v předem nadefinovaných intervalech a množstvích.

Hygienická koupelna – jak jí co nejlépe docílit?

V situacích, kdy není toaleta používána pravidelně – může se jednat např. o hygienická zařízení u pokoje pro hosty nebo byt, kde netrávíme všechny dny v týdnu – dochází ke stagnaci vody v potrubním systému, což vytváří podmínky pro vznik a rozmnožení bakterií. Instalací a užíváním senzitivních ovládacích desek pro toalety a pisoáry lze tomuto riziku předejít. Před uvedením do provozu se provede volba intervalu splachování v rozmezí jedné hodiny až tří dnů a množství vody, která má potrubím protéct. Dál vše řídí elektronika.

Neviditelný pomocník

Další vychytávkou pro větší komfort a hygienu je bezesporu i dezinfekční tableta umístěná přímo ve splachovací nádržce. Ta už má sama o sobě čisticí účinek, a navíc eliminuje použití dalších prostředků, včetně nevzhledných plastových oplachovačů v míse toalety, u kterých se také snadno shromažďují a množí bakterie. Tableta se postupně uvolňuje do vody určené ke splachování.

V kombinaci s ovládacím tlačítkem Visignfor Style 10 nabízí Viega také rám s vhazovací komorou pro tablety, instalovaný za ovládací desku. Vše je tak skryto za stěnou. Při vkládání nové tablety jednoduše zatáhnete ovládací desku dopředu a odklopíte ji, vložíte čisticí tabletu, ovládací desku následně zase nasadíte – a hotovo. 

Při odklopení je deska z obou stran fixována kyvnými rameny a instalované magnety poté zajistí, aby ovládací deska při každém nasazování zaklapla zpět do správné polohy. Magnetická síla je navržena tak, aby pro dospělé byla obsluha snadná, ale pro malé děti z bezpečnostních důvodů příliš obtížná.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Pokud se nemůžete dívat na špinavé stěny plné fleků, měli byste se pustit do malování. Samozřejmě se vám nabízí možnost...

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Víte, jak se vyrábí plastové okno?

Plastová okna jsou hitem moderní doby. Důvodem je relativně snadná údržba a péče. Můžete si ho nechat vyrobit přesně...

Najdete na iDNES.cz