Eurookna z automatizované výroby, nebo od truhláře?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kladete si i vy tuto otázku? Podívejme se na to, jak se moderní dřevěná eurookna vyrábějí. Kvalita a životnost oken se skrývá v použitém materiálu a především v povrchové úpravě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Eurookna z automatizované výroby nebo od truhláře?

Proč eurookna z lepených hranolů

Eurookna se vyrábějí z hranolů, složených z dřevěných lamel. Podle stavební hloubky okna se používají tří nebo čtyřvrstvé hranoly. Mezi nejčastěji používané dřeviny patří borovice, smrk a dub, žádané ale dražší je exotické meranti.

Použití hranolů má zásadní vliv na vlastnosti eurookna, zajišťují jejich výbornou tvarovou stálost, a to i v případě větších okenních sestav či posuvných systémů.
Lepený hranol má také zcela zásadní vliv na zvýšení tepelně izolačních vlastností eurookna. Lidé si často myslí, že prvky z masivního dřeva jsou z hlediska tepelné izolace nejlepší, opak je pravdou.

Kvalita vzniká ve výrobě

Výběr hranolů má dopad na kvalitu oken, vzhled a životnost. Vekra vyrábí eurookna z kvalitních severských dřevin, které obsahují minimum pryskyřic, i po delší době je tak minimalizována pravděpodobnost vytékání pryskyřice. Kontrola kvality hranolů prakticky eliminuje přítomnost nevzhledných nebo vypadávajících suků na pohledových lamelách oken.

Eurookna z automatizované výroby nebo od truhláře?

Výroba eurooken ve výrobních závodech Vekra je plně automatizovaná, to omezuje vznik chyb a možnost soustředit se na kontrolu produkce. Minimální podíl manuálních zásahů, jako je ruční dobrušování omezuje vznik chyb a estetických nedostatků. Každé vyrobené eurookno Vekra má stabilní vysokou kvalitu.

Povrchová úprava - základ životnosti eurooken

Ochrana povrchu eurookna má zásadní vliv na jejich kvalitu a životnost. Dřevo je třeba chránit jej před nežádoucími povětrnostními vlivy. Díky špičkové povrchové úpravě mají eurookna Vekra prakticky neomezenou životnost, a to při minimálních nárocích na údržbu.

Eurookna Vekra jsou již řadu let vyráběna speciální dílcovou metodou. Jednotlivé díly oken jsou před sesazením do rámů a křídel hloubkově impregnovány. Impregnace proniká hluboko do struktury dřeva a chrání ho před plísněmi, houbami a dalšími účinky vlhkosti.

Po zalisování dílů do výsledného eurookna, po vyplnění přiznaných spojů pružným plničem, který zabraňuje průniku vody, se provádí nanášení dalších vrstev. Máčení v barevném základu dává eurooknům výsledný barevný odstín a celkově zlepšuje vzhled, zajišťuje také optimální přilnavost ochranné lazury. Ta je tvrdá, ale pružná a zajišťuje ochranu proti povětrnostním vlivům, vzniku prasklin, mechanickému a v některých případech i chemickému poškození.

Eurookna z automatizované výroby nebo od truhláře?

Optimálního zpracování je dosaženo sušením jednotlivých vrstev v automaticky řízených sušících tunelech. Všechna vyrobená eurookna tak mají stejné vlastnosti a zaručenou kvalitu.

Většina výrobců běžně doporučuje inovační nátěr oken provést již po 5 letech, u eurooken Vekra to nebudete muset dělat dříve než za 10 let. Péče o lazuru eurooken Vekra není nijak náročná, postačí 2x ročně po umytí přetřít rámy a křídla speciální houbičkou s ochranným roztokem.

Pokud vybíráte dřevěná eurookna, oslovte i tradičního a zkušeného výrobce eurooken značku Vekra. Na kvalitu oken Vekra je vždy spolehnutí.

Autor:

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Stavitel a Ligna Bohemia

Stavitel a Ligna Bohemia

Rozhovor s ředitelem Výstaviště Lysá nad Labem, Mgr. Ondřejem Matoušem nejen o výstavách pro odborníky i kutily....

INSPECTO zjednodušuje provádění revizí

revize

Jsou tisíce aplikací, které se snaží cílit na co největší publikum. Kolik je ale takových, které se zaměřují na úzkou...

I alergici chtějí usínat jako v pohádce

I alergici chtějí usínat jako v pohádce

Stále více lidí trpí nějakou formou alergie. Astma, ekzém, roztoči – to vše ovlivňuje kvalitu jejich života, včetně...

Najdete na iDNES.cz