Energie? Důležité téma při stěhování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kupujete si nemovitost, zdědili jste byt nebo se stěhujete do nájmu? Ať už se přesouváte kamkoli, je důležité vyřešit pro vaši novou adresu dodavatele elektřiny a plynu, a to s co největším předstihem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Energie: Důležité téma při stěhování | foto: iStockphoto.com

První krok by vás měl zavést k ukončení smlouvy o dodávce elektřiny a plynu, aby vás časem nepřekvapilo vyúčtování za energie v bytě, ve kterém už dávno nebydlíte. Vždy máte možnost si vybrat, jakým způsobem přepis uděláte – je-li vám příjemnější online prostředí, nebo osobní či telefonický kontakt.

Energie: Důležité téma při stěhování

U přepisu energií je zapotřebí dvou stran – původního a nového odběratele. Vždy je lepší, když původní zákazník ukončí své smlouvy na energie ve spolupráci s novým zákazníkem nebo ho pro ukončení zplnomocní. V některých případech lze přepsat smlouvy na nového zákazníka bez kontaktu s tím původním na základě tzv. čestného prohlášení.

V případech, kdy se stěhujete do novostavby, je nutné ověřit, zda máte k dispozici elektroměr či plynoměr. Pokud jsou již měřidla na svém místě, bude nejčastěji jako původní zákazník figurovat developer nebo jiný smluvní partner. Pokud zde měřidla ještě nejsou připojena, je vhodné vše vyřešit návštěvou vámi zvoleného dodavatele energií, který za vás vyřídí potřebné formality.

Přepis energií můžete řešit ve chvíli, kdy máte k dispozici dokument, z něhož je patrný vztah nového zákazníka k dané nemovitosti (např. kupní nebo nájemní smlouva). Vzhledem k nezbytné komunikaci s dalšími subjekty na energetickém trhu trvá přepis energií obvykle dva až čtyři týdny. Nemusíte se však obávat, že by se konečný stav měřidla, který jste si potvrdili při předání nemovitosti, lišil – standardně se vždy respektuje a tvoří tak důležitý údaj pro vaše vyúčtování.

Energie: Důležité téma při stěhování

Pokud se rozhodnete přestěhovat si do nového bydliště i nového dodavatele, vybírejte podle toho, jaké výhody vám nabízí. Dodavatel energií innogy nyní stěhujícím se zákazníkům nabízí k přepisu energií jistotu každoročního poklesu cen elektřiny i plynu a pojištění domácnosti až na rok zdarma.

K přepisu budete potřebovat zmíněný dokument k nemovitosti, aktuální stav elektroměru a plynoměru, nejlépe potvrzený s původním odběratelem, a poslední fakturu za energie na novém odběrném místě. Předešlá faktura za odběr energií je pro vás totiž zdrojem všech technických informací, na které se vás nový dodavatel může ptát. Máte-li vše připraveno, můžete se klidně vrhnout na přepis. 

Nejrychleji ho vyřídíte online z pohodlí svého domova na prepisenergii.cz.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Chcete prodat byt? Přizvěte si odborníky

Chcete prodat byt? Přizvěte si odborníky

Chcete prodat byt a vyhnout se realitní kanceláři? Nemusí to být dobrý nápad, zvlášť pokud nejste obchodník, právník,...

PVC podlahy Gerflor DesignTex s textilní podložkou a zárukou 15 let

PVC podlahy Gerflor Design Text s textilní podložkou a zárukou 15 let

Podlahy DesignTex Plus určené do bytových i komerčních prostor dokonale imitují dekory dřeva nebo napodobeninu...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Najdete na iDNES.cz