Do moderního bydlení patří design i pasivní prvky

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Brno, 27. prosince 2018: Bytové projekty z dílny All Inclusive Development patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v současnosti v oblasti bytové výstavby vidět.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bytový dům Barvy v Brně na Lesné | foto: All Inclusive Development

Stavby brněnské developerské společnosti získávají nominace a ocenění v realitních soutěžích nejen díky neotřelému designu, ale také progresivnímu přístupu k tomu, jak do elegantního a funkčního bydlení zakomponovat zelené technologie.

Bytový dům Barvy

V soutěži o Realitní projekt roku 2018 za region jižní Moravy získal první místo Bytový dům Barvy v Brně-Lesné. Stavba patří k nepřehlédnutelným projektům prémiového bydlení v Brně s nejnáročnějšími architektonickými trendy. Výsledkem je moderní třípodlažní objekt, kombinující minimalismus, barevnou střídmost, důraz na komfort, funkčnost a nízkou energetickou náročnost. „V konceptu Barev jsme všichni usilovali o soudobý dům s velmi malou spotřebou energie na provoz, který je vyprojektován a postaven na základě principů energeticky pasivních domů,“ říká Ing. arch. Dalibor Borák, v jehož architektonickém studiu dům vznikl. „Díky fotovoltaice jsou Barvy bytovým domem, který využívá energii z obnovitelných zdrojů a řadí se k objektům s vysokou mírou udržitelnosti. Z tohoto pohledu je mezi bytovými domy takovou stavbou budoucnosti, kterých v České republice zatím příliš není,“ upřesňuje Ing. arch. Borák.

Podrobně o projektu: http://www.projektroku.cz/detail?488-bytovy-dum-barvy

Ředitel developerské společnosti All Inclusive Development Ivor Ševčík k Barvám říká: „Našim cílem bylo postavit dům, který vlastníky nadchne a poskytne jim unikátní místo k bydlení v chladném minimalistickém pojetí. Snažili jsme se vybočit z řady uniformních projektů - dům je vysoce individuální a tvrdě se drží své architektonické linie.“ Společnost se i do budoucna plánuje soustředit na výstavby v jedinečném pojetí a ve vysoce kvalitním provedení. „V Brně-Líšni stavíme protipól Lesné, útulný zelený dům se zatravněnou střechou, dřevěnými podlahami a soukromými dvory. Připravujeme také projekt bytového domu v Brně-Komíně, ve kterém bude pouhých pět bytů v nestandardně vysokém vybavení – s předokenními žaluziemi a moderními kuchyňskými linkami v ceně,“ uzavírá Ivor Ševčík.

Barvy získaly další nominaci také v klíčové kategorii Rezidenční projekty developersko-realitní soutěže Best of Realty 2018 – Nejlepší z realit. Další dvě nominace v soutěži Realitní projekt roku 2018 získal Viladům Slunné údolí a pasivní Rodinné domy ALEA.

Viladům Slunné údolí, Brno - Líšeň

Stavba je zajímavá konceptem propojení s okolní přírodou a svým architektonickým pojetím. Mariánské údolí v Brně platí za jednu z nejkrásnějších přírodních lokalit, nižší dům s devíti bytovými jednotkami byl citlivě zasazen do okolní zástavby. Už na dálku zaujme šikmými střechami, osázenými zelení. Zelená střecha zadržuje dešťovou vodu, snižuje přehřívání konstrukcí a prašnost v létě, v zimě přispívá k lepší tepelné izolaci. Komplex je opticky členěn na několik samostatných částí, čímž mezi jednotlivými byty vznikly vnitřní dvory a atria. Terasy k bytům nabízejí nerušené výhledy do přírody se zajištěným soukromím. Při výstavbě se kladl velký důraz na ekonomickou stránku bydlení.

Viladům Slunné údolí v Brně

Viladům Slunné údolí v Brně

Podrobně o projektu: http://www.projektroku.cz/detail?490-viladum-slunne-udoli

Pasivní rodinné domy ALEA, Říčany u Brna

Pasivní rodinné bydlení, díky kterému výrazně snížíte svoji uhlíkovou stopu, a které zároveň skvěle vypadá. Výsledkem je šestnáct rodinných domů s různými dispozicemi a důrazem na precizní členění interiéru, využívající každý kout na maximum. Pasivní domy ALEA mají energetickou třídu A a představují velkou energetickou úsporu díky retenční nádrži (technologii pro sběr dešťové vody a její následné využití na zalévání), kvalitnímu zateplení, elektrickému podlahovému topení, rekuperační jednotce a ohřevu vody v kombinaci s fotovoltaickými panely. Předností domů je dvojí možnost parkování, vozidlo můžete nechat na parkovacím stání před domem nebo v garáži, odkud vstoupíte suchou nohou přímo dovnitř, domy mají vlastní zahrádky pro odpočinek i pěstování plodin. Více o projektu: http://www.projektroku.cz/detail?489-rodinne-domy-alea

Pasivní rodinné domy  ALEA u Brna

Pasivní rodinné domy ALEA u Brna

Další info: www.aidevelop.cz


Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

PROPERITY řeší Vaše možnosti bydlení a investic

PROPERITY řeší Vaše možnosti bydlení a investic

Stěží hledat v kontextu Jižní Moravy dominantnější a ustálenější developerský subjekt, než kterým je společnost...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Poznejte trendy v zastřešení a stínění teras

Prosklená terasa weinor Glasoase®

Zastřešení a stínění teras přestává být nadstandardním vybavením domu či bytu, ale více a více se stává jeho nutnou...

Najdete na iDNES.cz