Doporučujeme

Dlažba – změní vaši kuchyň i koupelnu

Dlažba – změní vaši kuchyň i koupelnu | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dlažba – změní vaši kuchyň i koupelnu

Dlažba je univerzálním produktem, jenž se dá nainstalovat do celé řady místností a prostor.

Tradičně se prodávají například dlaždice určené na terasu, dlažby do koupelny nebo do kuchyně, ale i venkovní dlažba, která je určená i do nepříznivých podmínek. To stejné platí i pro terasové dlažby, i ty jsou přizpůsobené, aby odolaly třeba dešti a sněhu.

Na následujících řádcích se však zaměříme výhradně na interiérovou dlažbu, která plní v domě či bytě dvě základní úlohy. První z nich je estetická funkce, díky níž můžete do značné míry ovlivnit celkový ráz vzhledu vaší kuchyně či koupelny. Volbou vhodně barevné a k okolí hodícím se motivem pořízené dlažby totiž můžete proměnit zmiňované místnosti k nepoznání, přesněji řečeno k lepšímu.

Pokud bychom měli být konkrétnější, tak do menších prostor je jednoznačně vhodnější světlejší dlažba. To však nutně neznamená, že byste měli vsadit na naprostou klasiku v podobě bílé barvy. Spíše doporučujeme sáhnout po dlažbě v odstínu béžové, vanilkové nebo světlehnědé, neboť přesně tyto barvy vám zaručí optické zvětšení interiéru, ale zároveň nebudou ani ve větším množství působit příliš sanitárním vzhledem, tak jak tomu hrozí u bílé.

Dlažba by neměla být pouze estetická, ale i odolná

Dlažba tmavé barvy se spíše hodí do větších koupelen, jež si kladou za cíl působit moderním a méně tradičním dojmem. Dokáže totiž navodit jedinečnou, tajemnou atmosféru, která vaší koupelně vdechne osobitý charakter a jež z ní učiní místo, kam se pokaždé budete rádi vracet. Nejlépe budou tmavé dlaždice vypadat v kontrastní kombinaci se světlou sanitární keramikou.

Druhou z úloh, kterou dlažba plní, je praktičnost. Kvalitní keramická dlažba se vyznačuje skvělou odolností vůči vlhkosti a odření, bez problémů ji tedy můžete umístit do koupelny či do místností s vysokým provozem lidí a pokaždé budete mít jistotu, že vám vydrží. Za účelem sdělení informace zákazníkovi o tom, jak jsou dlaždice odolné, se využívá takzvaných tříd odolnosti - ty se udávají na stupnici od 1 do 5, přičemž 1 značí nízkou odolnost, 5 naopak udává vysokou odolnost.

Dále je žádoucí, aby dlažba do koupelny a kuchyně, tedy do místnosti, kde se běžně vyskytuje voda a reálně tak hrozí uklouznutí, byla protiskluzová. Kromě koupelen a kuchyní se dlažba začíná stále častěji používat i v obývacích pokojích, jídelnách, v předsíních a na chodbách. Vůbec nejvíce zde bodují dlažby s imitací dřeva, které jsou oproti své přírodní předloze snadněji udržovatelné, mají delší trvanlivost a jsou odolnější vůči poškrábání a deformaci.