Čtyři tipy, jak vybrat správného realitního makléře

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prodej nemovitosti představuje životní obchodní transakci, kterou většina z nás neuskutečňuje každý den. Jsme tedy v této věci naprostí amatéři. A právě na takové číhá na realitním trhu řada úskalí a nástrah.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čtyři tipy, jak vybrat správného realitního makléře | foto: ČTK

Mnohem bezpečnější a ve výsledku také výhodnější je svěřit se do rukou profesionálů – realitních makléřů. Jak ale poznat toho pravého?

Živí se tím

Vybírejte makléře, který se „makléřinou“ opravdu živí. Mnozí ji totiž mají jen jako přivýdělek ke svému stávajícímu zaměstnání. Budou tak na vás mít málo času, s největší pravděpodobností se nebudou ani příliš dobře orientovat na realitním trhu a tápat mohou i v právních náležitostech. Doporučení hledejte u známých nebo zapátrejte po referencích na internetu. Ti, kteří pracují naplno, jsou vidět, a ti, kteří jsou s jejich službami spokojeni, to rádi dají najevo.

Vyzná se

Zcela jasně a srozumitelně by vám měl umět vysvětlit průběh celé akce, jak přesně bude prodej domu probíhat, v jaké posloupnosti budou jednotlivé kroky následovat. Nestyďte se ho na cokoli zeptat a klaďte mu i méně obvyklé otázky, na vše by vám měl bez problémů odpovědět. Pokud náhodou odpověď nezná, začne mlžit, vymýšlet si a přestane být konkrétní, raději od něj dejte ruce rychle pryč. Zkušený makléř vám zvládne poradit i ohledně úprav, které stojí za to provést, aby se zvedly šance na úspěšný prodej domu.

Umí zaujmout

Najít vhodného kupce není v dnešní době nic jednoduchého. O úspěchu rozhoduje způsob propagace prodávané nemovitosti - nestačí jen pověsit ceduli s nápisem dům na prodej - ale i styl komunikace se zájemci. Makléř by proto měl být aktivní a vědět, že nestačí jen čekat, až se někdo ozve. Nechte si podávat informace o tom, co dělá, kolik už se ozvalo zájemců, zkrátka ho trochu kontrolujte.

Působí sympaticky

Dejte na první dojem, ten totiž hodně napoví. Když nic jiného, musí vám být makléř přinejmenším sympatický. Přece jen se s ním při prodeji domu setkáte několikrát a budete s ním muset spolupracovat, řiďte se proto vaším osobním pocitem. Vystupovat by měl jako opravdový profesionál – ať už jde o slušné oblečení, pevný stisk ruky nebo obyčejný úsměv. Vstřícné chování a jednání jako rovný s rovným by pak mělo být naprostou samozřejmostí. Tak vyberte si správně nejen realitní kancelář, ale také makléře a ušetřete si nejen čas, ale i peníze a spoustu starostí!


Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Kupujete sedačku online? Nechte si zaslat vzorek látky

Sedačka Enro kombinuje elegantní eko kůži a příjemnou látku.

Toužíte po novém obývacím pokoji a hledáte levný, ale přesto kvalitní nábytek? Pak určitě prohledáváte různé e-shopy....

Podle čeho vybrat správnou sanační omítku?

Podle čeho vybrat správnou sanační omítku?

Sanační omítky vám oproti klasickým nabídnou množství vzduchových pórů. Ty odvádějí vlhkost ze zdí. Jsou prodyšné, mají...

Koupelny s novými trendy

Koupelny s novými trendy

Chcete připravit funkční koupelnu pro budoucí rodinu? Či naopak děti už vylétly z hnízda a tím se změnily vaše potřeby?...

Najdete na iDNES.cz