Chtějte od své stěny víc. Zkuste sádrovláknité desky fermacell

Komerční sdělení   7:37aktualizováno  7:37 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezi stěnami ze sádrovláknitých materiálů fermacell dnes bydlí většina lidí, kteří si pořídili v posledních letech dřevostavbu. Právě výrobci montovaných dřevostaveb jako první ocenili hlavní výhody, které sádrovláknité desky fermacell nabízí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chtějte od své stěny víc. Zkuste sádrovláknité desky fermacell | foto: Fermacell

I když se sádrovláknité desky fermacell vyrábí ze stejných surovin jako známější sádrokarton, ve srovnání se svým "starším příbuzným" je fermacell výrazně tvrdší, pevnější a odolnější vůči proražení. 

piktogram nosnosti

Pro srovnání - jedna deska fermacell tl. 12,5 mm je pevnější než dvě desky tl.12,5 mm z protipožárního sádrokartonu se skelnými vlákny. Pevnost v tlaku kolmo na rovinu desky je u sádrokartonu 5 až 10 N/mm², u fermacellu přitom až 20 N/mm²! Na šroubu s hmoždinkou unese fermacell tl.12,5 mm břemeno až 50 kg, sádrokarton jen 23-27 kg. Podobně je tomu s požární odolností - při požadavku požární odolnosti na 60 minut je nutné nosnou konstrukci obložit z každé strany dvěma deskami sádrokartonu, zatímco desek fermacell nám postačí jen jedna z každé strany. Čím to je? Základní rozdíl je v technologii výroby - sádrokarton je sádra obalená papírem a jeho pevnost určuje vnější papírový karton, zatímco fermacell je sádra s podílem celulózových vláken, které desku v celé ploše vyztužují. 

Uvedené přednosti dnes dělají z původně prémiového materiálu standard v suché výstavbě. Sádrovláknité desky fermacell můžete najít jako součást suchých podlah, staví se z nich obvodové stěny, fasády i vnitřní příčky. O jejich velké oblibě v celé Evropě svědčí i to, že v době celoevropské stagnace či recese otevírá letos nové závody ve Španělsku a Německu.

V České republice je velmi dobře zavedený i v modulové výstavby, která dnes doslova zachraňuje chybějící kapacity mateřských školek. I tady zvítězil díky výborným protipožárním a akustickým vlastnostem. 

dřevostavba Bad Aibling celkový pohled

Nejvyšší dřevostavby v Evropě se dnes staví také s těmito materiály. U nás můžete najít sádrovláknité desky kromě dřevostaveb, škol a školek také v bytových a kancelářských centrech, kde se výborně uplatňují podlahové prvky. Nízká hmotnost a vysoká pevnost je vítána také u rekonstrukcí podkroví nebo při nástavbách bytových domů. Díky vysoké odolnosti proti vlhkosti jsou z fermacellu rekonstruována bytová jádra, v bytových domech s výtahy našel fermacell vynikající uplatnění při realizaci výtahových šachet. Samostatnou kapitolou je zdravý vzduch v interiérech s materiály fermacell. Už běžné desky jsou vůči lidskému zdraví mimořádně ohleduplné, vrcholem invence jsou ale desky fermacell greenline, které dokáží absorbovat škodliviny (např. formaldehydy) z interiéru. 

Sádrovláknité desky fermacell jsou dnes již standardem

Takže až budete příště zvažovat, z čeho udělat příčku ve svém bytě, kanceláři nebo dílně, zkuste se prvně podívat na fermacell.cz nebo na stránky stavetchytre.cz. Prémiové sádrovláknité desky jsou dnes ve výstavbě standardem a určitě nezklamou ani vás. 

kuchyně z desek fermacell

Kuchyně z desek fermacell

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou.

Společnost Mountfield s příchodem nového roku naservírovala zákazníkům zelenou novinku od světového gigantu v AKU...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Plánujete malovat? Tento e-shop zahájil obrovský výprodej barev

Pokud se nemůžete dívat na špinavé stěny plné fleků, měli byste se pustit do malování. Samozřejmě se vám nabízí možnost...

Chcete prodat byt? Přizvěte si odborníky

Chcete prodat byt? Přizvěte si odborníky

Chcete prodat byt a vyhnout se realitní kanceláři? Nemusí to být dobrý nápad, zvlášť pokud nejste obchodník, právník,...

Látkové rolety na okna rychle nahrazují tradiční záclony i závěsy

Látkové rolety na okna rychle nahrazují tradiční záclony i závěsy

Moderní bydlení se honosí stále většími okny, která potřebují vhodné stínění. Klasické krajkové záclony však modernímu...

Najdete na iDNES.cz