Centrální vysavač se vody nebojí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
To, že jsou centrální vysavače výkonnější, odolnější, hygieničtější, trvanlivější a snadněji se s nimi vysává než s ostatními typy vysavačů, je všeobecně známo. Méně známé ovšem je, že existují centrální vysavače, které pracují v mokrém režimu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrální vysavač se vody bojí. | foto: Newag

Opakování je matkou moudrosti, proto pro nezasvěcené ve stručnosti zopakujeme, co že je na centrálních vysavačích tak převratného. Je to prosté, jde zde o samotný princip vysávání: centrální vysavač odvádí nasátý prach se všemi nečistotami a choroboplodnými zárodky mimo obytný prostor, kdežto všechny ostatní typy vysavačů (přenosné i robotické), doslova honí tyto nečistoty po bytě - a to bez ohledu na sebedůmyslnější filtraci.

Každý filtr totiž něco propustí a hlavně vzduch s nečistotami filtr velmi často obteče netěsnostmi v plastovém těle přenosného vysavače, a to bohužel i se všemi roztoči a zárodky plísní. Nejsmutnější na tom však je, že vy tyto nečistoty musíte dnem i nocí vdechovat. Dalším problémem je, že přenosné vysavače na rozdíl od centrálních rozvíří prach a nečistoty po celé místnosti ještě před jejich vysátím, což je opět špatná zpráva pro vaše plíce a hlavně pro alergiky.

Další rozdíl je doslova slyšet, neboť provoz centrálního vysavače je velice tichý. Vysavačový agregát je totiž umístěn mimo obytné prostory, například v garáži nebo v technické místnosti. Třešničkou na dortu je velmi jednoduchá manipulace s centrálním vysavačem – přenášíte jen lehkou hadici namísto toho, abyste za sebou vlekli celý vysavač jako u přenosných modelů.

Jednoduché počty

Možná namítnete, že centrální vysavače stojí víc peněz, ale i to je relativní. Je třeba vzít v úvahu, že centrální vysavač nepatří mezi běžné spotřební zboží, které vyměníte po několika letech provozu, vyhodíte je a koupíte si nové, lepší, modernější. U centrálních vysavačů je tomu přesně naopak, protože jsou koncipovány na desítky let bezproblémového provozu. Tomu také odpovídá i bytelný a spolehlivý motor.

Kdybyste položili na jednu stranu všechny vysavače, které za dobu životnosti jednoho centrálního vysavače vystřídáte, možná byste se divili. Byla by to pěkně velká hromada plastů a kovu! A to všechno navíc na úkor životního prostředí, ale i vašeho komfortu. Naštěstí je každý rok téměř 30 % novostaveb rodinných domů osazeno centrálními vysavači, takže lze tvrdit, že centrální vysavač se stává téměř standardním vybavením novostaveb rodinných domů.

Centrální vysavač zvládne i vodu

Centrální vysavač pracující v „mokrém“ provozu není nic nového, ale časem prověřená věc. Dokazuje to i produkce kanadské firmy Husky, která už bezmála 50 let vyrábí centrální vysavače s možností přímého sání vody. Vybrané modely těchto vysavačů řady Pro100/200 vycházejí z průmyslových vysavačů, takže jsou uzpůsobeny k přímému sání vody. Díky tomu při vysávání není potřebné přiřazovat do oběhu externí separátory, jak je tomu běžné u jiných výrobců. Po naplnění odpadní nádoby dojde díky instalovanému plováku, který hlídá hladinu vody, k přerušení sání a je nutné nádobu s vodou vyprázdnit.

Centrální vysavač se vody bojí.

Při úklidu můžete využít celé řady úklidových technik včetně stírání vody z hladkých podlah pomocí gumové stěrky. Vysavače si tak hravě poradí s úklidem kolem bazénů, v saunách, koupelnách či v garážích a jako nedocenitelný pomocník prokáže své kvality při případné havárii vody, kdy rychlým úklidem eliminuje škody na majetku. Po skončení jakéhokoliv úklidu je navíc možné rozvody vysavače propláchnout vodou nebo dezinfekčním prostředkem. Pro vysušení stačí spustit vysavač na prázdno s otevřenými zásuvkami a potrubí máte jako nové.

Motor do nepohody

O pohon centrálních vysavačů se stará kvalitní motor, který právem můžete zařadit do kategorie průmyslových výrobků. Stálý výkon a bezproblémový chod i při dlouhodobé zátěži zaručuje těmto motorům bypass technologie nezávislého chlazení. Díky této vlastnosti není cenový rozdíl mezi klasickým suchým centrálním vysavačem a vysavačem umožňujícím vysávat i vodu nijak velký, zároveň je možné zachovat záruku na celý agregát u některých modelů až 25 let. Odolná stavba motorů je tak díky robustní konstrukci a osvědčeným materiálům uzpůsobena pro přímé sání mokrých nečistot.

Vysaje a spláchne

Nejpokročilejší centrální vysavače (například kanadský Husky H2O) si poradí s prachem i vodou, ale navíc jsou i bezúdržbové. Potřebujete k tomu pouze přívod vody a možnost napojení vysavače do odpadu. Husky H2O si totiž automaticky dávkuje vodu, kterou zvlhčuje prach a nečistoty nasávané při úklidu. Ve vodotěsné nádobě vysávací jednotky hlídají množství vody smíchané s prachem elektrody, který při naplnění nádoby přístroj vypnou. Obsah pak během několika vteřin automaticky vyteče přes zpětnou klapku do kanalizace. Ihned poté začne zařízení znovu vysávat. Tím odpadá jakákoliv další práce spojená s vynášením obsahu nádoby.

Systém si samozřejmě zachovává základní vlastnosti bezhlučného vysávání, nevíření prachu, snadné manipulace a velmi vysokého výkonu. Největší předností tohoto systému je absence filtrů nebo filtračních sáčků, čímž je garantován stálý výkon po celou dobu vysávání.

Centrální vysavač se vody bojí.

Když voda nestačí

Úklidové možnosti centrálních vysavačů H2O pracujících v mokrém režimu můžete rozšířit pomocí systému Aqua Pro. Jedná se o společnou instalaci rozvodu vody nebo čistící směsi souběžně s vysávacím okruhem. Díky tomu můžete pohodlně umývat podlahy, šamponovat koberce, sedací soupravy a interiéry aut. Vodu pro úklid jednoduše napojíte přes rychlospojku ve speciální zásuvce, která může být osazená ve vícenásobném rámečku spolu s vysávací zásuvkou, a přivedete ji – buď čistou, nebo s čisticím koncentrátem, přímo do vysávací hubice.

Všechny centrální vysavače lze doplnit o různé sady příslušenství, nástavce pro každý typ povrchu, rotační kartáče, hubice různé šířky a délky, vypínačové hadice s ovládáním v rukojeti, teleskopické trubice apod. To vše podle vašich individuálních potřeb, ale se všemi přednostmi centrálního vysávání: pohodlí a minimum námahy s lehkou hadicí, vysoký sací výkon, tichý provoz a hlavně interiér bez alergenů.

Centrální vysavač se vody bojí.

Přesvědčte se sami

Výhradním dovozcem centrálních vysavačů Husky je firma Newag s.r.o., která dodává centrální vysavače Husky na náš trh již více jak 25let. Pokud se chcete s centrálními vysavači blíže seznámit, navštivte stránky www.husky.cz nebo výstavní a školicí centrum Husky ve Vestci u Prahy (denně v 9-12, 13-17 hod) nebo pobočky Newag v Praze, Brně či Hradci Králové a více jak 40 distributorů po celé ČR.


Nejčtenější

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Začínají klíčové chvíle hokejového mistrovství světa. Osm nejlepších týmů se srovnalo do pavouka pro play-off a...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Další z rubriky

Jaký je ideální materiál pro podlahy?

Jaký je ideální materiál pro podlahy?

Neodmyslitelnou částí podlahové konstrukce je tzv. roznášecí vrstva. Jedná se o nosnou vrstvu podlahové skladby, jež...

Timeless collection od SCANquilt je prověřená časem

Timeless collection od SCANquilt je prověřena časem

Pro váš spánek i odpočinek je zde SCANquilt. Dopřejte si kvalitu. Zasloužíte si ji! Odměňte se každý večer dokonalým...

Vyplatí se světlovod, nebo okno?

Vyplatí se světlovod, nebo okno?

Světlovody dokážou zázraky – přivedou světlo do částí interiéru, které byly doposud tmavé a nevlídné. Při detailnějším...

Najdete na iDNES.cz