Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při řešení interiérového osvětlení mnozí kladou důraz zejména na design. Často jsou tak opomíjeny důležitější praktické otázky týkající se samotného druhu osvětlení - vhodné barvy světla, ideální světelné zóny a spotřeby energie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Náklady na centrální osvětlení bývají často podceňovány, přestože mohou v závislosti na nešetrné spotřebě majitele nepříjemně překvapit.

Úspora s inteligentní elektroinstalací

Pokud jsou pro vás účty za elektřinu noční můrou, společnost Eaton Elektrotechnika nabízí řešení.  Úsporným pomocníkem nejen v oblasti osvětlení, ale také například u vytápění, je inteligentní elektroinstalace xComfort.

Jestliže chcete mít spotřebu energie domácnosti pod kontrolou, můžete si nastavit maximální denní spotřebu energie, po jejímž překročení se automaticky vypne zvolený spotřebič a tím dochází ke značné úspoře nákladů.

Toto řešení může mimo jiné pomoci například majitelům pronajímaných nemovitostí, jejichž nájemníci mají tendence energiemi plýtvat - vyhnete se tak nepříjemnostem při placení složenek.

Jaké jsou výhody?

Kromě výše uvedené možnosti nastavení maximální denní spotřeby energie má inteligentní  elektroinstalace i další výhody. Pokud neustále zapomínáte na rozsvícené světlo v koupelně či v kuchyni, jistě oceníte tlačítko centrálního ovládání osvětlení. Ovládání pro centrální osvětlení může být pohodlně umístěno přímo u vchodových dveří a jeho stisknutím zhasnete všechna světla v domě.

Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Bojí se vaše děti tmy? Už nemusí. Centrální osvětlení s inteligentní elektroinstalací jim pomocí předvolených světelných režimů může vytvořit přijatelné podmínky pro klidný spánek. Vy sami můžete využít stmívacích režimů pro navození příjemné atmosféry ve kterékoli místnosti v domě.
 
Kromě těchto příjemných funkcí může centrální osvětlení také odradit případné zloděje. V době vaší dovolené simuluje pomocí osvětlení přítomnost osob v domě. Vzhledem k tomu, že se systém ovládá na dálku, není problém provést změnu jeho nastavení, i když zrovna nejste doma.

Jak centrální osvětlení funguje?

Ačkoli výměna kompletní elektroinstalace zní jako rekonstrukčně extrémně náročná věc, investice do ní se opravdu vyplatí. Jeho zapojení se vzhledem k bezdrátovému systému xComfort obejde bez větších zásahů do centrálních rozvodů, a investice se vám vrátí do několika let.

Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Celé centrální osvětlení funguje na radiofrekvenčním ovládání, je tedy jednoduše ovladatelný na dálku. Do jedné z místností se na zeď připevní ovládací dotykový panel Room Manager nebo Home Manager (liší se počtem ovládaných místností) a skrze něj máte přehled o celé elektroinstalaci v domě.

K jednotlivým světlům se připojí spínače, které komunikují s centrálním panelem. Na centrálním panelu už jen nastavíte intenzitu a načasování svícení v jednotlivých částech domu. Například v osm večer se rozsvítí příjezdová cesta nebo světlo před vchodem a nemusíte se již vracet domů zcela po tmě. A pokud byste náhodou přijížděli z práce dříve, celý systém je jednoduše ovladatelný na dálku.

Funkce ENERGY pro přehled spotřeby

Pokud chcete mít neustálý přehled o spotřebě elektrické energie v domě, jistě oceníte funkci ENERGY. Mimo průběžného monitorování spotřeby v domě vám například dokáže spočítat, kolik vás bude stát třeba vánoční světelná výzdoba domu.

Dokáže také sledovat spotřebu energie jednotlivých spotřebičů, takže si sami můžete regulovat jejich úsporné využívání. Šetří tím celkové náklady a přispívá k ekologii. Na ovládacím panelu Room Manageru jsou neustále k dispozici aktuální čísla a prognózy spotřeby pro dané období, takže účty za elektřinu už nebudou žádným překvapením.

Pokud jsou pro daný objekt předem nastaveny spotřební limity plynu, elektřiny či vody, může být jejich přívod okamžitě zastaven a to i na dálku. Tato funkce je velmi užitečná při dlouhodobých pronájmech domu, kdy noví nájemníci poněkud rozmařile plýtvají.

Bezpečnostní systém SAFETY

Další praktickou funkci představuje bezpečnostní systém SAFETY, který z bezpečnostních senzorů vyhodnocuje informace o hrozícím požáru a dokáže v případě nebezpečí odpojit ohroženou část přívodu elektrické energie. Při zaplavení, úniku vody z pračky nebo myčky se okamžitě vypne přívod vody. 

Při dlouhodobém výpadku proudu majitele nemovitosti systém okamžitě informuje SMS, čímž může promptně zabráníit pohromě v podobě třeba rozmrzlého mrazáku. Senzor kvality vzduchu při úniku CO2 u kotle či krbu zapne ventilátor a v garáži otevře vrata. V případě neoprávněného pohybu osob v domě obdrží majitel domu SMS a současně se rozsvítí světlo a vytáhnou rolety, díky čemuž se zloději řádně vystraší. Všechny rizikové faktory včas odhalíte a můžete efektivně zasáhnout.

Praktičnost a funkčnost inteligentní elektroinstalace neocení pouze hlava domácnosti hlídající rozpočet. K systému xComfort lze připojit v podstatě všechny domácí spotřebiče a maximálně tak využívat jejich automatizace.

Dokáže zkoordinovat topení s větráním, reaguje na venkovní teplotu a intenzitu slunečního záření, vykouzlí osvětlení vašich snů a není pro něj problém ani simulace přítomnosti obyvatel v domě. Je to celkově skvělý pomocník pro život a investice do jeho zřízení se vám vrátí během několika let. Inteligentní centrální osvětlení naleznete na www.xComfort.cz.  

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Otestujte developerský unikát: pasivní rodinný dům

Brno, 29. prosince 2018: Rádi byste si před koupí domu vyzkoušeli, jak se vám v něm bude bydlet? Otestujte si nový...

Vlastní apartmán v Krkonoších aneb chalupařte bez starostí

Vlastní apartmán v Krkonoších aneb chalupařte bez starostí

Také se vám chalupaření líbí, ale odrazují vás starosti spojené s provozováním druhého domu? Koncept vlastního horského...

PVC podlahy Gerflor DesignTex s textilní podložkou a zárukou 15 let

PVC podlahy Gerflor Design Text s textilní podložkou a zárukou 15 let

Podlahy DesignTex Plus určené do bytových i komerčních prostor dokonale imitují dekory dřeva nebo napodobeninu...

Najdete na iDNES.cz