Bydlení začíná parcelou. Jak vybrat tu správnou?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní cestu za vysněným bydlením.

Bydlení začíná parcelou: jak vybrat tu správnou? | foto: Modřanský Háj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobře zvolená parcela je základem spokojeného bydlení na celý život. A ačkoli rozhodnutí postavit si svůj dům „na zelené louce“ představuje velký krok, mělo by jít v první řadě o investici, která se vám několikanásobně vrátí. Jak postupovat při výběru pozemku pro domov vašich snů?

Než začnete stavět

Stejně jako u všech ostatních nemovitostí je také u pozemku alfou i omegou lokalita. Při hledání ideálního místa pro stavbu vašeho nového domova se zaměřte na místní infrastrukturu a celkovou občanskou vybavenost okolí parcely. Než učiníte konečné rozhodnutí, zvažte veškerá pro a proti související s lokalitou: díky parcele na venkově sice můžete ušetřit část rozpočtu, nejbližší zdravotní středisko či škola ale mohou být až desítky kilometrů vzdálené. Čeho si při výběru parcely dále všímat, aby vše bylo přesně podle vašich představ?

Dostupnost i klid

Dobrá dopravní dostupnost je klíčová, zaměřte se ale i na to, jak rušný je provoz na komunikacích v okolí parcely. Někdy právě hlučnost či vyšší prašnost blízké hlavní silnice mohou mít vliv na nižší cenu pozemku, ta se však v tomto případě opravdu nevyplácí. Nejlepším řešením je seznámit se s prostředím parcely důkladně osobně – navštívit ji před koupí v různých denních dobách, v dopravní špičce i mimo ni.

Poznejte svou parcelu

Prověřte předem, zda se poblíž vašeho pozemku neplánuje další výstavba, která by mohla změnit charakter lokality. Výhodu nabízejí parcely, jež jsou součástí větších rezidenčních projektů. U nich jsou zpravidla plány developerů do budoucna předem známé a vyhnete se tak případným nepříjemným překvapením. Další cestou, jak se dozvědět více, je prozkoumat územní plán, anebo se obrátit na místní úřad.

Dostatek prostoru

Pokud plánujete postavit rodinný domek, budete potřebovat minimálně 600 až 800 metrů čtverečních. Vezměte v potaz také pravidlo poměru zastavěné plochy k celkové výměře pozemku: obecně by měl být zastavěn z 30 %. Doporučuje se výběr obdélníkového pozemku s jednou stranou
u příjezdové komunikace, který umožňuje postavit samostatný dům s dostatečným odstupem od sousedů i třeba prostorem pro garáž. Ideální jsou pro to parcely širší než 15 metrů.

Napojeno na sítě

Napojení pozemku na inženýrské sítě je nesporným benefitem, díky kterému ušetříte spoustu času i práce. Zaměřte se na dostupnost přípojky elektřiny, plynu, kanalizace či telekomunikačních sítí. Pokud neplánujete vlastní studnu, ověřte, zda se lze v dané lokalitě připojit k veřejnému vodovodu.

Bydlení začíná parcelou: jak vybrat tu správnou?

Tip ke koupi stavební parcely

  • Parcely s vlastní infrastrukturou a napojením na inženýrské sítě jsou aktuálně dostupné v rámci projektu Modřanský Háj v Praze 12. Na výběr jsou zde aktuálně pozemky s výměrou od 805 do 1 906 metrů čtverečních.
  • Parcely jsou situované v bezprostřední blízkosti Modřanské rokle. Nabízejí jedinečný výhled do okolní krajiny a dostatek soukromí i prostoru v bezpečné, sousedské atmosféře oblíbeného rezidenčního komplexu.
  • Modřanský Háj kromě pozemků tvoří nízkopodlažní zástavba rodinných a bytových domů obklopených zelení. Moderní, nadčasovou architekturu, která je v souladu s okolní krajinou, doplňuje řada možností pro společenské a sportovní vyžití v okolí projektu.

Více na www.modranskyhaj.cz.


Nejčtenější

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Máte už svou kuchyni v hlavě nebo na papíře, ale bojíte se, že vám pak ve skutečnosti nebude vyhovovat? Navštivte nový...

Další z rubriky

Plastové tašky nahradily papírové. Upřednostněte raději tašky látkové

Plastové tašky nahradily papírové. Upřednostněte raději tašky látkové

Době, ve které nyní žijeme, se často říká „doba plastová“. Protože si už většina populace začala uvědomovat problémy,...

Konferenční stolky aneb neměnící se trend v bydlení

Konferenční stolky aneb neměnící se trend v bydlení

Obývací pokoj je vybaven praktickým a funkčním nábytkem. Neopomenutelným prvkem je rovněž konferenční stolek. Nábytek...

Takové povlečení byste nečekali! Skvělé tipy na vánoční dárky

Povlečení s Karlem Gottem

Patříte mezi ty, kteří pod stromečkem pravidelně nacházejí nové povlečení s motivem, který je skoro stejný jako na...

Najdete na iDNES.cz