Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Business Lease – operativní leasing s lepší péčí

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Služby operativního leasingu jsou už na našem trhu známy - využívá je řada firem a oceňuje výhody a úspory, které tato forma zajištění firemních vozových parků přináší. I v souvislosti s nedávno schválenou novelou zákona o DPH se operativní leasing stává často diskutovaným tématem ve firmách, jejichž vedení a majitelé dbají na efektivitu a zajímají je možnosti snižování nákladů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Operativní leasing | foto: ahr

Business Lease působí na českém trhu operativního leasingu již třináct let. Strategie firmy je vyjádřena jejím mottem "same cars, better care". Lepší péče o klienty a jejich vozové parky je charakteristikou jejich přístupu ke službám operativního leasingu.

Zeptali jsem se obchodního ředitele Kryštofa Kordy:

Co je principem operativního leasingu, co přesně znamená "mít auto na operativní leasing"?
Znamená to zejména vozidlo nevlastnit – operativní leasing je v podstatě dlouhodobý pronájem vozidla jednomu nájemci. Předem je stanovena délka leasingu a odhadnut počet kilometrů, jež vozidlo ročně najede. Od těchto parametrů a od typu a ceny vybraného vozidla se odvíjí cena – přesněji řečeno výše měsíční splátky operativního leasingu.

Čím je operativní leasing zajímavý, jaké výhody přináší?
Nejrozšířenější formou je tzv. full service operativní leasing. Vozový park jenž Business Lease zajišťuje pro své klienty je celý postaven na tomto produktu – součástí měsíční splátky je jak financování vozidla, tak široké portfolio služeb. Pojištění, veškerá údržba, opravy, pneumatiky na obě sezóny včetně výměny a uskladnění. Vždy je zahrnuta také silniční asistence a náhradní vozidlo, jež je přistaveno pokud je vůz nepojízdný. Samozřejmě jako majitel vozidla hradíme veškeré daně a poplatky s provozem spojené.

Jakým způsobem operativní leasing přináší úspory nákladů?
Vozidla pro naše klienty nakupujeme za ceny, jež vyplývají z našich velkoodběratelských smluv. Slevy přenášíme na klienty. Tedy vozidlo levněji pořídíme. Na konci leasingu vozidlo převezmeme od klienta zpět a prodáme ho na trhu ojetých aut za nejvyšší možnou cenu – formou elektronické aukce či ve vlastním bazaru. Klient ve splátkách hradí jen rozdíl mezi pořizovací cenou a cenou, za níž vozidlo prodáme na konci leasingu. Riziko že vozidlo bude mít za tři nebo čtyři roky leasingu jinou cenu, než byla předpokládána, je zcela na straně Business Lease. Klientovi není nic doúčtováno.

Naše smluvní síť autorizovaných servisů všech značek poskytuje Business Lease objemové slevy na díly i práci – i tato úspora se projeví ve splátce leasingu. Totéž platí i o havarijním pojištění, povinném ručení a dalších pojištěních. Také palivo může klient platit našimi kartami – slevy na palivu také přecházejí na klienta. Celkem sečteno, díky všem slevám a principu operativního leasingu lze na vozovém parku ušetřit obvykle nejméně 15 procent nákladů.

Jak souvisí novela o odpočtu DPH s operativním leasingem?
Vozidla v operativním leasingu kupuje a vlastní po celou dobu leasingu Business Lease. Vozidlo je plně využito pro podnikatelské účely – z ceny vozidla lze tedy na vstupu odečíst 19 procent DPH. Po novele zákona se tato možnost vztahuje i na osobní vozidla kategorie M1.

logo Business Lease

Bližší informace o operativním leasingu společnosti Business Lease k dispozici na www.businesslease.cz, dotazy na info@businesslease.cz.
Žádejte osobní schůzku s odborníkem na úsporu nákladů – každou úsporu lze vyčíslit na základě konkrétního srovnání stávajících nákladů s operativním leasingem.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

V Česku je aktuálně přes 60 škol, které nabízejí studium MBA. Ne všechny však mají stejnou kvalitu a úroveň. Zájemci by...

Vybíráme bezpečnostní pracovní obuv: Když na kvalitě záleží

Zákonné normy pro ochranné pracovní pomůcky

Pohybujete se často při výkonu vašeho povolání v terénu? Nebo manipulujete s těžkými předměty, pracujete v náročných...

Najdete na iDNES.cz