Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Business Lease – operativní leasing s lepší péčí

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Služby operativního leasingu jsou už na našem trhu známy - využívá je řada firem a oceňuje výhody a úspory, které tato forma zajištění firemních vozových parků přináší. I v souvislosti s nedávno schválenou novelou zákona o DPH se operativní leasing stává často diskutovaným tématem ve firmách, jejichž vedení a majitelé dbají na efektivitu a zajímají je možnosti snižování nákladů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Operativní leasing | foto: ahr

Business Lease působí na českém trhu operativního leasingu již třináct let. Strategie firmy je vyjádřena jejím mottem "same cars, better care". Lepší péče o klienty a jejich vozové parky je charakteristikou jejich přístupu ke službám operativního leasingu.

Zeptali jsem se obchodního ředitele Kryštofa Kordy:

Co je principem operativního leasingu, co přesně znamená "mít auto na operativní leasing"?
Znamená to zejména vozidlo nevlastnit – operativní leasing je v podstatě dlouhodobý pronájem vozidla jednomu nájemci. Předem je stanovena délka leasingu a odhadnut počet kilometrů, jež vozidlo ročně najede. Od těchto parametrů a od typu a ceny vybraného vozidla se odvíjí cena – přesněji řečeno výše měsíční splátky operativního leasingu.

Čím je operativní leasing zajímavý, jaké výhody přináší?
Nejrozšířenější formou je tzv. full service operativní leasing. Vozový park jenž Business Lease zajišťuje pro své klienty je celý postaven na tomto produktu – součástí měsíční splátky je jak financování vozidla, tak široké portfolio služeb. Pojištění, veškerá údržba, opravy, pneumatiky na obě sezóny včetně výměny a uskladnění. Vždy je zahrnuta také silniční asistence a náhradní vozidlo, jež je přistaveno pokud je vůz nepojízdný. Samozřejmě jako majitel vozidla hradíme veškeré daně a poplatky s provozem spojené.

Jakým způsobem operativní leasing přináší úspory nákladů?
Vozidla pro naše klienty nakupujeme za ceny, jež vyplývají z našich velkoodběratelských smluv. Slevy přenášíme na klienty. Tedy vozidlo levněji pořídíme. Na konci leasingu vozidlo převezmeme od klienta zpět a prodáme ho na trhu ojetých aut za nejvyšší možnou cenu – formou elektronické aukce či ve vlastním bazaru. Klient ve splátkách hradí jen rozdíl mezi pořizovací cenou a cenou, za níž vozidlo prodáme na konci leasingu. Riziko že vozidlo bude mít za tři nebo čtyři roky leasingu jinou cenu, než byla předpokládána, je zcela na straně Business Lease. Klientovi není nic doúčtováno.

Naše smluvní síť autorizovaných servisů všech značek poskytuje Business Lease objemové slevy na díly i práci – i tato úspora se projeví ve splátce leasingu. Totéž platí i o havarijním pojištění, povinném ručení a dalších pojištěních. Také palivo může klient platit našimi kartami – slevy na palivu také přecházejí na klienta. Celkem sečteno, díky všem slevám a principu operativního leasingu lze na vozovém parku ušetřit obvykle nejméně 15 procent nákladů.

Jak souvisí novela o odpočtu DPH s operativním leasingem?
Vozidla v operativním leasingu kupuje a vlastní po celou dobu leasingu Business Lease. Vozidlo je plně využito pro podnikatelské účely – z ceny vozidla lze tedy na vstupu odečíst 19 procent DPH. Po novele zákona se tato možnost vztahuje i na osobní vozidla kategorie M1.

logo Business Lease

Bližší informace o operativním leasingu společnosti Business Lease k dispozici na www.businesslease.cz, dotazy na info@businesslease.cz.
Žádejte osobní schůzku s odborníkem na úsporu nákladů – každou úsporu lze vyčíslit na základě konkrétního srovnání stávajících nákladů s operativním leasingem.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.