Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budujeme datová centra

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jsou datová centra a datová centra. Ty první lze definovat jako nepřetržitě se přehřívající s jedním či více lokálními hot spoty, neorganizované kabelové struktury, nedostatečně dimenzované rozvaděče připomínající léta dávno minulá. Druhým typem jsou datová centra s přiměřeně chladným vzduchem, samostatně běžícími servery bez lidského zásahu s vysokou mírou zabezpečení, kde ani náraz velkého kamionu do budovy centra nemůže narušit chod celého zařízení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LANCOMAT s.r.o. - Datová centra | foto: LANCOMAT s.r.o.

Datová centra vyžadují určitý komplexní přístup, tj. zakomponování jednotlivostí do funkčního celku. Není možné hledat optimální řešení uspořádání datových center metodou pokusů a omylů. Pokusy stojí čas a omyly velké peníze. Celkový technický pohled na datové centrum bývá velmi komplikovaný.

Datové centrum reálně vzniká již na papíře nebo ve formě počítačových modelů. Metody počítačového modelování, zejména Computational Fluid Dynamics (CFD - pozn. redaktora) podrobně analyzují varianty a sledují dopady na rozložení teplot, rychlosti proudění, tlaky a další důležité faktory optimálního chodu datového centra.

CFD modely optimalizují chod datového centra již ve fázi vývoje a posuzují jednotlivé krizové scénáře.

Think cool

Efektivita, dostupnost, náklady, toto jsou hlavní faktory, na které slyší každý zodpovědný IT manažer. Datová centra potřebují vhodný způsob chlazení. V případě volby nevhodného způsobu chlazení je udržení optimální teploty ICT energeticky mnohem náročnější, v některých případech dochází i k přehřátí a poškození techniky.

Chladicí řešení CONTEG, známé také pod názvem Targeted Cooling nabízí širokou paletu nejen systémů lokálního cíleného chlazení na úrovni jednotlivých rozvaděčů, ale i komplexního systému chlazení datového sálu či sálů.

Optimální rozvaděčová struktura

LANCOMAT s.r.o. - Optimální rozvaděčová struktura

Rozmístění rozvaděčů v datovém centru a specifikace jejich klíčových parametrů je dalším krokem k docílení všeobecné efektivity. Definice rozvaděčů dle způsobu jejich použití je možné specifikovat jako serverové, kabelážní a hostingové. V tomto případě je velmi důležité vybírat z portfolia renomovaných výrobců. Jedná se přeci o bezpečné uložení vašich dat či dat vašeho klienta. Nedůsledně promyšlené systémy následně způsobují problémy uložení techniky, chlazení nebo problémů kabelového managementu. Proto potřebují datová centra optimální rozvaděčovou strukturu.

Kabelový management

Správné vedení kabelů je věda, a je-li prováděna a řízena správně, může dramaticky snížit čas při řešení potíží. Datová centra a vedení kabeláže si musíte rozhodnout. Rozhodujte se hned na počátku, zda-li bude kabeláž vedena pod podlahou nebo nad rozvaděči. 

Dávejte pozor na to, aby optická a metalická kabeláž byla vedena odděleně. Také se ujistěte, že jednotlivé stupně ohybu vyhovují vašemu typu kabelů. Mezi produkty splňující parametry uložení obou typů kabeláže patří například HDWM (High Density Cable Managers) a produkty uložení optické kabeláže pod názvem OptiWay.

Jak efektivně pracuje vaše DC?

Datová centra by měla mít systém nástrojů DCIM (Data Center Infrastructure Management), který řeší celkový dohled nad chodem datového centra v reálném čase, sledování na úrovni jednotlivých komponent, teploty, vlhkosti, množství odběru energie apod.

Tyto systémy jsou schopny na základě dat ze senzorů, čidel a dalších zařízení vyhodnocovat celkovou efektivitu datového centra a veškerá data dále reportovat.

Dnešní datová centra nejsou stavěna s myšlenkou energetické účinnosti. IT manažeři hledají nová řešení až v případech, kdy obdrží první vysoké účty za elektřinu. Uvažujte o změně, snažte se těmto problémům předcházet. Zelené technologie datových center CONTEG jsou jedním z osvědčených způsobů jak energii ušetřit.

Společnost CONTEG je výrobcem a dodavatelem komplexních řešení pro datová centra, s instalacemi ve více než 50 zemích světa. Tyto produkty jsou při zachování základních principů vysoce energeticky účinné s příznivým vlivem na TCO, systémy jsou bez problémů schopny dosáhnout PUE 1,2.

Oficiálním partnerem a distributorem produktů a systémů CONTEG v České republice je společnost LANCOMAT s.r.o. www.lancomat.cz .

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vyvíjejte technologie pro celý svět. Siemens dává příležitost.
Vyvíjejte technologie pro celý svět. Siemens dává příležitost

Český Siemens je jednou z největších technologických firem u nás a nyní rozšiřuje své vývojové a konstrukční centrum. To vyvíjí softwarová řešení a hardware...  celý článek

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank
Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde o hlasy poroty a veřejnosti usilovalo...  celý článek

Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy.
Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy

Smartphony v poslední době prošly takovým vývojem, že i modely střední třídy mohou nabídnout mnohem více, než tomu bylo v minulosti. Huawei P9 Lite 2017...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.