Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budujeme datová centra

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jsou datová centra a datová centra. Ty první lze definovat jako nepřetržitě se přehřívající s jedním či více lokálními hot spoty, neorganizované kabelové struktury, nedostatečně dimenzované rozvaděče připomínající léta dávno minulá. Druhým typem jsou datová centra s přiměřeně chladným vzduchem, samostatně běžícími servery bez lidského zásahu s vysokou mírou zabezpečení, kde ani náraz velkého kamionu do budovy centra nemůže narušit chod celého zařízení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LANCOMAT s.r.o. - Datová centra | foto: LANCOMAT s.r.o.

Datová centra vyžadují určitý komplexní přístup, tj. zakomponování jednotlivostí do funkčního celku. Není možné hledat optimální řešení uspořádání datových center metodou pokusů a omylů. Pokusy stojí čas a omyly velké peníze. Celkový technický pohled na datové centrum bývá velmi komplikovaný.

Datové centrum reálně vzniká již na papíře nebo ve formě počítačových modelů. Metody počítačového modelování, zejména Computational Fluid Dynamics (CFD - pozn. redaktora) podrobně analyzují varianty a sledují dopady na rozložení teplot, rychlosti proudění, tlaky a další důležité faktory optimálního chodu datového centra.

CFD modely optimalizují chod datového centra již ve fázi vývoje a posuzují jednotlivé krizové scénáře.

Think cool

Efektivita, dostupnost, náklady, toto jsou hlavní faktory, na které slyší každý zodpovědný IT manažer. Datová centra potřebují vhodný způsob chlazení. V případě volby nevhodného způsobu chlazení je udržení optimální teploty ICT energeticky mnohem náročnější, v některých případech dochází i k přehřátí a poškození techniky.

Chladicí řešení CONTEG, známé také pod názvem Targeted Cooling nabízí širokou paletu nejen systémů lokálního cíleného chlazení na úrovni jednotlivých rozvaděčů, ale i komplexního systému chlazení datového sálu či sálů.

Optimální rozvaděčová struktura

LANCOMAT s.r.o. - Optimální rozvaděčová struktura

Rozmístění rozvaděčů v datovém centru a specifikace jejich klíčových parametrů je dalším krokem k docílení všeobecné efektivity. Definice rozvaděčů dle způsobu jejich použití je možné specifikovat jako serverové, kabelážní a hostingové. V tomto případě je velmi důležité vybírat z portfolia renomovaných výrobců. Jedná se přeci o bezpečné uložení vašich dat či dat vašeho klienta. Nedůsledně promyšlené systémy následně způsobují problémy uložení techniky, chlazení nebo problémů kabelového managementu. Proto potřebují datová centra optimální rozvaděčovou strukturu.

Kabelový management

Správné vedení kabelů je věda, a je-li prováděna a řízena správně, může dramaticky snížit čas při řešení potíží. Datová centra a vedení kabeláže si musíte rozhodnout. Rozhodujte se hned na počátku, zda-li bude kabeláž vedena pod podlahou nebo nad rozvaděči. 

Dávejte pozor na to, aby optická a metalická kabeláž byla vedena odděleně. Také se ujistěte, že jednotlivé stupně ohybu vyhovují vašemu typu kabelů. Mezi produkty splňující parametry uložení obou typů kabeláže patří například HDWM (High Density Cable Managers) a produkty uložení optické kabeláže pod názvem OptiWay.

Jak efektivně pracuje vaše DC?

Datová centra by měla mít systém nástrojů DCIM (Data Center Infrastructure Management), který řeší celkový dohled nad chodem datového centra v reálném čase, sledování na úrovni jednotlivých komponent, teploty, vlhkosti, množství odběru energie apod.

Tyto systémy jsou schopny na základě dat ze senzorů, čidel a dalších zařízení vyhodnocovat celkovou efektivitu datového centra a veškerá data dále reportovat.

Dnešní datová centra nejsou stavěna s myšlenkou energetické účinnosti. IT manažeři hledají nová řešení až v případech, kdy obdrží první vysoké účty za elektřinu. Uvažujte o změně, snažte se těmto problémům předcházet. Zelené technologie datových center CONTEG jsou jedním z osvědčených způsobů jak energii ušetřit.

Společnost CONTEG je výrobcem a dodavatelem komplexních řešení pro datová centra, s instalacemi ve více než 50 zemích světa. Tyto produkty jsou při zachování základních principů vysoce energeticky účinné s příznivým vlivem na TCO, systémy jsou bez problémů schopny dosáhnout PUE 1,2.

Oficiálním partnerem a distributorem produktů a systémů CONTEG v České republice je společnost LANCOMAT s.r.o. www.lancomat.cz .

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Backend Stories odhalují originální příběhy ze světa IT budoucnosti

Backend Stories odhalují příběhy z IT budoucnosti

Vědeckofantastická povídková edice Backend Stories inspirovaná světem IT přichází po loňském úspěšném debutu 100...

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Patnáctého července 2018 představila značka Hisense, oficiální sponzor fotbalového mistrovství světa 2018, zcela...

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Najdete na iDNES.cz