Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Buďme cool a třiďme odpad i na sjezdovkách

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Doma, na ulici, v práci, v nákupních centrech, na letišti nebo na festivalech – na každém kroku už můžeme bez problémů třídit odpad. Třídění se totiž stalo běžnou praxí pro 72 % obyvatel České republiky. A aby bylo co nejdostupnější, vznikají nová třídicí místa i tam, kde bychom je vůbec nečekali.

Třídit odpad přímo pod sjezdovkou baví i ty nejmenší lyžaře. | foto: EKO-KOM

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Díky projektu Čistý festival se dostaly barevné popelnice do nejoblíbenějších lyžařských středisek. Navíc při tom nemusíme sundat ani lyže.

Zima jako z Ladových pohlednic, azurová obloha a volný víkend – ideální příležitost vyměnit běžný týdenní ruch za pohodovou lyžovačku na horách. Oblíbené skiareály v takových dnech praskají ve švech a ve švech praskají i popelnice v horských střediscích. Jenže... Tříděný odpad většinou musíme odnést až do chaty, kde jsme ubytovaní, případně do některé z restaurací. A právě to se snaží letos změnit projekt Čistý festival se svou premiérovou zimní variantou.

Díky tomu máme šanci třídit odpad bez problémů přímo na sjezdovkách v zimních střediscích, která se stala nebo stanou dějištěm oblíbené sportovní show „S ČT sport na vrchol“.

Nádoby na tříděný odpad bývají umístěny ve spodní části sjezdovky. Pohodlně k...

Nádoby na tříděný odpad bývají umístěny ve spodní části sjezdovky. Pohodlně k nim tedy dojede na lyžích nebo na snowboardu.

V minulých týdnech mohli třídit odpad lyžaři, kteří přijeli do skiareálu Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem. Třídilo se také na Klínovci v Krušných horách, v Jeseníkách v zimním středisku Karlov nebo na šumavském Lipně. Zbývajícími zastávkami letošní zimní sezony bude například krkonošský Špindlerův Mlýn.

Ve všech uvedených lyžařských areálech si mohou lyžaři i snowboardisti okusit ten osvobozující pocit – usednout na lanovku, kochat se prosluněnou zimní přírodou a vychutnávat si cestou nahoru energetickou tyčinku a limonádu, aniž by museli předem přemýšlet nad tím, kde a jak se zbylých obalů zbaví. Speciální třídicí nádoby jsou tady přímo na sjezdovkách, takže k nim stačí na lyžích jen kousek dojet. Můžeme tak v těchto místech konečně zapomenout na odhazování odpadu do jedné směsné popelnice!

Třídění s milým bonusem

Pro někoho je třídění odpadu samozřejmostí, pro jiného ještě ne. Organizátoři projektu Čistý festival na sněhu se proto s podporou portálu Samosebou.cz rozhodli všechny třídiče motivovat. Každý, koho při třídění odpadů zastihne tým projektu, dostane barevný silikonový náramek. Ten pak může u stánku Čistého festivalu směnit za praktické odměny z recyklovaných surovin.

Na třídiče vždy čekají lákavé odměny. Kromě třídění si je musí ale zasloužit...

Na třídiče vždy čekají lákavé odměny. Kromě třídění si je musí ale zasloužit ještě správnou odpovědí na otázku týkající se správného třídění odpadu.

Kromě těchto dárků si mohou lyžaři odnést také dobrý pocit. Tříděním totiž přispěli k tomu, že se příště vrátí do čisté přírody. A to je tou největší odměnou pro nás všechny. Navíc originální odměnou je i vyhřívané posezení v upravených barevných kontejnerech dodaných také portálem Samosebou.cz, kde nechybí ani wi-fi připojení a nabíječky pro „vyhládlé“ mobilní telefony.

To, že barevné koše na sjezdovkách lyžaře a snowboardisty baví používat, dokazuje množství vytříděného odpadu. Během prvních čtyř víkendů v českých a moravských skiareálech lyžaři vytřídili téměř dvě tuny plastů, papíru a plechovek. Při třídění tým Čistého festivalu přistihl již přes dva tisíce lidí, kteří si z hor domů odvezli praktické zimní recyklované dárky.

Více informací naleznete na zimni.cistyfestival.cz nebo na www.samosebou.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vsaďte si na MS v Rusku v Tipsportu a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Obhájí titul Němci, nebo konečně na trůn vrátí Brazilce? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS...

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

Pyrenejská řež pro Španěly? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Hned druhý den šampionátu nás čeká jeden z hitů, ve kterém tipéři favorizují Španěly. Vstupte do největší komunity...

Jak digitalizace a 3D modely pronikají do dopravních staveb

Jak digitalizace a 3D modely pronikají do dopravních staveb

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) chce na dopravních stavbách co nejdříve zavést do praxe využití digitálních...

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Messi a spol. jdou pro životně důležitou výhru, ale proti stojí silní Chorvaté! Vstupte do největší komunity sázkařů a...

Další z rubriky

Nenechte své volné finanční prostředky ležet na běžném účtu

Nenechte své volné finanční prostředky ležet na běžném účtu

Za již takřka tradiční chybu lze považovat zlozvyk, který se týká nakládání s volnými financemi. Lidé své mnohaleté...

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku...

Dobrovolníci z P&G se již pošesté zapojili do Give & Gain Day

Dobrovolníci z P&G se již pošesté zapojili do Give & Gain Day

Již šestým rokem pokračují dobrovolníci ze společnosti Procter & Gamble v zapojení do Mezinárodního dne firemního...

Najdete na iDNES.cz