Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buďme cool a třiďme odpad i na sjezdovkách

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Doma, na ulici, v práci, v nákupních centrech, na letišti nebo na festivalech – na každém kroku už můžeme bez problémů třídit odpad. Třídění se totiž stalo běžnou praxí pro 72 % obyvatel České republiky. A aby bylo co nejdostupnější, vznikají nová třídicí místa i tam, kde bychom je vůbec nečekali.

Třídit odpad přímo pod sjezdovkou baví i ty nejmenší lyžaře. | foto: EKO-KOM

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Díky projektu Čistý festival se dostaly barevné popelnice do nejoblíbenějších lyžařských středisek. Navíc při tom nemusíme sundat ani lyže.

Zima jako z Ladových pohlednic, azurová obloha a volný víkend – ideální příležitost vyměnit běžný týdenní ruch za pohodovou lyžovačku na horách. Oblíbené skiareály v takových dnech praskají ve švech a ve švech praskají i popelnice v horských střediscích. Jenže... Tříděný odpad většinou musíme odnést až do chaty, kde jsme ubytovaní, případně do některé z restaurací. A právě to se snaží letos změnit projekt Čistý festival se svou premiérovou zimní variantou.

Díky tomu máme šanci třídit odpad bez problémů přímo na sjezdovkách v zimních střediscích, která se stala nebo stanou dějištěm oblíbené sportovní show „S ČT sport na vrchol“.

Nádoby na tříděný odpad bývají umístěny ve spodní části sjezdovky. Pohodlně k...

Nádoby na tříděný odpad bývají umístěny ve spodní části sjezdovky. Pohodlně k nim tedy dojede na lyžích nebo na snowboardu.

V minulých týdnech mohli třídit odpad lyžaři, kteří přijeli do skiareálu Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem. Třídilo se také na Klínovci v Krušných horách, v Jeseníkách v zimním středisku Karlov nebo na šumavském Lipně. Zbývajícími zastávkami letošní zimní sezony bude například krkonošský Špindlerův Mlýn.

Ve všech uvedených lyžařských areálech si mohou lyžaři i snowboardisti okusit ten osvobozující pocit – usednout na lanovku, kochat se prosluněnou zimní přírodou a vychutnávat si cestou nahoru energetickou tyčinku a limonádu, aniž by museli předem přemýšlet nad tím, kde a jak se zbylých obalů zbaví. Speciální třídicí nádoby jsou tady přímo na sjezdovkách, takže k nim stačí na lyžích jen kousek dojet. Můžeme tak v těchto místech konečně zapomenout na odhazování odpadu do jedné směsné popelnice!

Třídění s milým bonusem

Pro někoho je třídění odpadu samozřejmostí, pro jiného ještě ne. Organizátoři projektu Čistý festival na sněhu se proto s podporou portálu Samosebou.cz rozhodli všechny třídiče motivovat. Každý, koho při třídění odpadů zastihne tým projektu, dostane barevný silikonový náramek. Ten pak může u stánku Čistého festivalu směnit za praktické odměny z recyklovaných surovin.

Na třídiče vždy čekají lákavé odměny. Kromě třídění si je musí ale zasloužit...

Na třídiče vždy čekají lákavé odměny. Kromě třídění si je musí ale zasloužit ještě správnou odpovědí na otázku týkající se správného třídění odpadu.

Kromě těchto dárků si mohou lyžaři odnést také dobrý pocit. Tříděním totiž přispěli k tomu, že se příště vrátí do čisté přírody. A to je tou největší odměnou pro nás všechny. Navíc originální odměnou je i vyhřívané posezení v upravených barevných kontejnerech dodaných také portálem Samosebou.cz, kde nechybí ani wi-fi připojení a nabíječky pro „vyhládlé“ mobilní telefony.

To, že barevné koše na sjezdovkách lyžaře a snowboardisty baví používat, dokazuje množství vytříděného odpadu. Během prvních čtyř víkendů v českých a moravských skiareálech lyžaři vytřídili téměř dvě tuny plastů, papíru a plechovek. Při třídění tým Čistého festivalu přistihl již přes dva tisíce lidí, kteří si z hor domů odvezli praktické zimní recyklované dárky.

Více informací naleznete na zimni.cistyfestival.cz nebo na www.samosebou.cz.


Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

#znojmochutna

#znojmochutna

Když se řekne Znojmo, většina z vás si vybaví město okurek a vína. Ovšem město Znojmo i s jeho okolím skrývá mnohem...

Další chytré lampy v Praze

Další chytré lampy v Praze

Nový šedomodrý stožár s moderním LED osvětlením se zařadil od konce ledna letošního roku do systému veřejného osvětlení...

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Najdete na iDNES.cz