Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Buďme cool a třiďme odpad i na sjezdovkách

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Doma, na ulici, v práci, v nákupních centrech, na letišti nebo na festivalech – na každém kroku už můžeme bez problémů třídit odpad. Třídění se totiž stalo běžnou praxí pro 72 % obyvatel České republiky. A aby bylo co nejdostupnější, vznikají nová třídicí místa i tam, kde bychom je vůbec nečekali.

Třídit odpad přímo pod sjezdovkou baví i ty nejmenší lyžaře. | foto: EKO-KOM

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Díky projektu Čistý festival se dostaly barevné popelnice do nejoblíbenějších lyžařských středisek. Navíc při tom nemusíme sundat ani lyže.

Zima jako z Ladových pohlednic, azurová obloha a volný víkend – ideální příležitost vyměnit běžný týdenní ruch za pohodovou lyžovačku na horách. Oblíbené skiareály v takových dnech praskají ve švech a ve švech praskají i popelnice v horských střediscích. Jenže... Tříděný odpad většinou musíme odnést až do chaty, kde jsme ubytovaní, případně do některé z restaurací. A právě to se snaží letos změnit projekt Čistý festival se svou premiérovou zimní variantou.

Díky tomu máme šanci třídit odpad bez problémů přímo na sjezdovkách v zimních střediscích, která se stala nebo stanou dějištěm oblíbené sportovní show „S ČT sport na vrchol“.

Nádoby na tříděný odpad bývají umístěny ve spodní části sjezdovky. Pohodlně k...

Nádoby na tříděný odpad bývají umístěny ve spodní části sjezdovky. Pohodlně k nim tedy dojede na lyžích nebo na snowboardu.

V minulých týdnech mohli třídit odpad lyžaři, kteří přijeli do skiareálu Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem. Třídilo se také na Klínovci v Krušných horách, v Jeseníkách v zimním středisku Karlov nebo na šumavském Lipně. Zbývajícími zastávkami letošní zimní sezony bude například krkonošský Špindlerův Mlýn.

Ve všech uvedených lyžařských areálech si mohou lyžaři i snowboardisti okusit ten osvobozující pocit – usednout na lanovku, kochat se prosluněnou zimní přírodou a vychutnávat si cestou nahoru energetickou tyčinku a limonádu, aniž by museli předem přemýšlet nad tím, kde a jak se zbylých obalů zbaví. Speciální třídicí nádoby jsou tady přímo na sjezdovkách, takže k nim stačí na lyžích jen kousek dojet. Můžeme tak v těchto místech konečně zapomenout na odhazování odpadu do jedné směsné popelnice!

Třídění s milým bonusem

Pro někoho je třídění odpadu samozřejmostí, pro jiného ještě ne. Organizátoři projektu Čistý festival na sněhu se proto s podporou portálu Samosebou.cz rozhodli všechny třídiče motivovat. Každý, koho při třídění odpadů zastihne tým projektu, dostane barevný silikonový náramek. Ten pak může u stánku Čistého festivalu směnit za praktické odměny z recyklovaných surovin.

Na třídiče vždy čekají lákavé odměny. Kromě třídění si je musí ale zasloužit...

Na třídiče vždy čekají lákavé odměny. Kromě třídění si je musí ale zasloužit ještě správnou odpovědí na otázku týkající se správného třídění odpadu.

Kromě těchto dárků si mohou lyžaři odnést také dobrý pocit. Tříděním totiž přispěli k tomu, že se příště vrátí do čisté přírody. A to je tou největší odměnou pro nás všechny. Navíc originální odměnou je i vyhřívané posezení v upravených barevných kontejnerech dodaných také portálem Samosebou.cz, kde nechybí ani wi-fi připojení a nabíječky pro „vyhládlé“ mobilní telefony.

To, že barevné koše na sjezdovkách lyžaře a snowboardisty baví používat, dokazuje množství vytříděného odpadu. Během prvních čtyř víkendů v českých a moravských skiareálech lyžaři vytřídili téměř dvě tuny plastů, papíru a plechovek. Při třídění tým Čistého festivalu přistihl již přes dva tisíce lidí, kteří si z hor domů odvezli praktické zimní recyklované dárky.

Více informací naleznete na zimni.cistyfestival.cz nebo na www.samosebou.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Další z rubriky

Youtubeři v Central Kladno

Youtubeři v Central Kladno

Originální rozloučení s prázdninami a zahájení nového školního roku připravuje na pondělí 3. září 2018 od 10.00 hodin...

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zve do světa krásy a harmonie

Vítězky

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, zážitky ze soutěží, přehlídek...

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

V dubnu tohoto roku nahradilo v ČSAD Střední Čechy deset nových celonízkopodlažních autobusů IVECO Urbanway v provedení...

Najdete na iDNES.cz