Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budějovický Bosch skládá mezinárodní mozaiku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nově vzniklé oddělení společnosti Bosch zaměřující se zejména na logistické procesy v současnosti nabírá nové kandidáty do svého týmu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budějovický Bosch skládá mezinárodní mozaiku | foto: Robert Bosch, spol. s r.o.

S Ing. Radkem Bumbou, vedoucím tohoto oddělení, jsme si povídali o největších výzvách, které skýtá mezinárodní tým sestávající se z mnoha různých národností, a o tom, koho do svého týmu hledají.

Ing. Radek Bumba

Ing. Radek Bumba

Vaše oddělení funguje v českobudějovickém závodě nově – od 1. ledna tohoto roku. Čím se zabýváte?
Pracujeme pro centrální oddělení divize benzinových systémů, pro niž zajišťujeme koordinaci různých logistických témat jako např. logistického controllingu, IT procesů, kvalitativních témat a zároveň podporujeme optimalizaci logistických toků mezi cca 30 závody divize po celém světě.

Logistickými toky myslím hodnotové toky od dodavatelů k zákazníkům. Zaštiťujeme opravdu velice komplexní úlohy – nastavujeme standardy a celkovou logistickou strategii divize, jakým směrem se její logistické toky budou v následujících letech ubírat. Přípravy rozhodovacích podkladů pro představenstvo naší divize jsou nedílnou součástí. A to vše v souladu s celokoncernovou strategií logistiky Bosch.

Jedná se tedy o oddělení s mezinárodní působností. Naše skupina čítající v současnosti celkem asi 20 lidí umístěných převážně v Německu se bude do budoucna rozšiřovat, přičemž asi deset expertů by mělo sídlit přímo tady u nás v Českých Budějovicích.

Vést tým lidí rozmístěných ve všech koutech světa, to jistě není jednoduchá věc. Co je pro vás v tomto ohledu největší výzvou?
Jako největší výzvu vnímám bezesporu komunikaci na mezinárodní úrovni. Momentálně mám dva kolegy zde v Českých Budějovicích a zbytek týmu v Německu. Do budoucna ovšem plánujeme rozšíření týmu nejen zde, nýbrž také v rámci nově budované expertní organizace i v jiných lokalitách, takže budu mít spolupracovníky nejen například v turecké Burse nebo mexickém San Luis Potosi, ale i jinde. Tým tak bude rozmístěn víceméně po celém světě, a právě proto vnímám komunikaci jako základ našeho úspěchu.

Jak se v takovém týmu pracuje?
Díky moderním technologiím zejména elektronicky, výraznou část naší pracovní doby také trávíme s telefonními sluchátky na uších. A samozřejmě hodně cestujeme. Ať už prvotně za zapracováním, které probíhá několik měsíců v Německu, nebo pak do jednotlivých lokalit, kdy konkrétní místo závisí na tom, za jaký úkol je pracovník zodpovědný a kde jsou jeho znalosti potřeba.

Zmínil jste, že plánujete svůj tým rozšířit. Jaký kandidát by byl ideálním doplněním vaší mezinárodní mozaiky? Co by měl umět?
Vzhledem k mezinárodní působnosti požadujeme velmi dobrou znalost angličtiny i němčiny. Nehledáme bezchybnou gramatiku, ale schopnost plynně komunikovat i například při telekonferencích, které jsou přece jen trochu náročnější než komunikace tváří v tvář.

Ideální kandidát by také měl mít především dostatek zkušeností z logistiky. Vzdělání je důležité, ale praxe je z mého pohledu nenahraditelná.

Samozřejmostí je vzhledem k výše uvedenému flexibilita. Jedno hledisko je časové, protože pokrýváme více časových zón napříč kontinenty, zároveň ale požadujeme i ochotu cestovat. Na oplátku nabízíme například možnost částečné home office, což člověku nabízí možnost lepšího sladění pracovního a soukromého života. Za důležitou ovšem považuji také tematickou flexibilitu, potřebujeme všestranně smýšlejícího člověka ochotného učit se novým věcem. Témata se dynamicky mění a rozvíjejí a je třeba na to adekvátně reagovat.

Možná trochu specifickým požadavkem je potřeba mít pochopení pro odlišnosti různých kultur. Je třeba vnímat, že různé národy odpoví na totožný požadavek jinak, a potřebujeme mezi námi kolegy s citem pro takové situace.

Můžete nám konkrétněji popsat, na jaké pozice nyní ve firmě Bosch nabíráte?
Hledáme lidi do koordinačních pozic, například pro téma skladování a transportu, pro podporu nových výrobních závodů a jejich vnitropodnikových logistických procesů, pracovníka pro logistický controlling a koordinátory různých specifických logistických témat.

Co nabízíte?
Určitě všechny benefity poskytované zaměstnancům společnosti, tzn. například již zmiňovanou možnost home office, nadprůměrné finanční ohodnocení, pět týdnů dovolené, 13. a 14. plat a další zajímavé bonusy.

Navíc si myslím, že kromě toho nabízíme zejména i pozice zajímavé pro další růst a rozvoj v rámci společnosti i celého koncernu. Zaměstnanci u nás mají možnost nabýt skutečně komplexních vědomostí o všech důležitých procesech spojených s logistikou, které pak budou moci uplatnit na širokém poli pracovních pozic u nás nebo v případě zájmu i v jiných lokalitách. Firma Bosch svou mimořádnou velikostí nabízí i mimořádné možnosti.

Co vy osobně vnímáte jako nejzajímavější na této práci?
Doposud jsem pracoval vždy v konkrétním závodě, zde v Česku nebo v Německu, a snažil jsem se optimalizovat procesy v té které lokalitě. V současné centrální funkci se ale člověk začne dívat na některé věci trochu jinak. Perspektiva se značně rozšíří, logistika najednou nabere výrazně globální rozměry a jakákoliv událost ve světě může mít na mou práci v následujících dnech vliv. Myslím, že zejména onen mezinárodní aspekt dělá naši práci mimořádně zajímavou.

Více informací o společnosti Robert Bosch spol. s r.o. najdete na www.bosch.cz/cb.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Soutěž o Hyundai i30 s plnou nádrží na 14 dní dle Vašeho výběru.
Soutěž o Hyundai i30 s plnou nádrží na čtrnáct dní dle vašeho výběru

Dvakrát za rok pořádá Hyundai Centrum CB oblíbenou a hojně navštěvovanou akci Dny otevřených dveří a ty nejbližší připadají na 8. a 9. září. Rozhodně si...  celý článek

Metalografická bruska a leštička
Další šance pro studenty. VŠTE zavedla předmět slévárenství

Nový volitelný předmět tlakové lití rozšíří od příštího semestru studijní nabídku českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické, kde druhé kolo...  celý článek

Barbora Schelová, Human Resources Director společnosti Robert Bosch
Robert Bosch je atraktivním zaměstnavatelem

Robert Bosch v Českých Budějovicích je největší průmyslovou firmou na jihu Čech. Její obrat rostl v minulých letech v dvojciferných číslech. A stejně tak počet...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.