Stoletý, ale moderní podnik

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vyhlášení Československé republiky přineslo Velešínu i zrod průmyslu. První tamní továrna JEVAN, na jejíž tradice navazuje dnešní akciová společnost Jihostroj, měla hlavně tuzemské zákazníky. Nejdůležitějším bylo tehdejší ministerstvo pošt, které nakupovalo telegrafy a telefony.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stoletý, ale moderní podnik | foto: Jihostroj

Od 30. let minulého století se ve Velešíně vyrábějí díly a přístroje pro letadla. Na přelomu 50. a 60. let přibyl druhý nosný obor, hydraulika pro nákladní automobily a traktory, později rovněž pro autobusy či vysokozdvižné vozíky.

Stoletý, ale moderní podnik

K hlavním leteckým zákazníkům Jihostroje patřily do roku 1990 Mototorlet, Aero, Let, Moravan, PBS či Letecké opravny Malešice. Hydrauliku odebíraly zejména Tatra, Zetor, Liaz, Karosa, Desta a ČKD Slaný. Tito finální výrobci byli většinou významnými exportéry a jejich prostřednictvím se produkty z Jihostroje dostávaly do světa. Přímé dodávky velešínského podniku do zahraničí však bývaly poměrně malé. Šlo například o díly pro východoněmecké nákladní vozy IFA či maďarské autobusy Ikarus.

Na počátku 90. let nastaly dramatické změny. Východní trhy zkolabovaly. Mnozí tuzemští zákazníci Jihostroje zažívali existenční krizi. Velešínský podnik se však dokázal s obtížnou situací vyrovnat: prosadil se u předních hráčů na světovém průmyslovém trhu.

K odběratelům letecké divize nyní patří společnosti Parker Aerospace, GE Aviation, Safran Group, Leonardo a Korea Aerospace Industries. Velešínský podnik jim nabízí systémy palivové regulace motorů, systémy řízení dodávek paliva pro pomocné energetické jednotky, systémy regulace vrtulí a přístroje drakového hydraulického i palivového systému.

V hydraulické divizi vyrábí Jihostroj ročně okolo čtvrt milionu zubových čerpadel a hydromotorů. Sortiment tohoto zboží je velice široký. Zahrnuje zhruba 20 tisíc variant, většinou uzpůsobených přesně na míru potřebám klientů. Hydraulická zařízení z Velešína využívají zejména výrobci mobilních stavebních a zemědělských strojů, komunální techniky, manipulačních vozíků a užitkových vozidel.

Do zahraničí už míří většina produkce. Přibližně 60 procent z exportu jde do USA a 30 procent do zemí Evropské unie, především do Německa a Francie. Složitá hydraulická i letecká zařízení, která Jihostroj nabízí zákazníkům z celého světa, jsou přitom většinou výsledkem vlastního vývoje.

Nezměnili se však jen odběratelé. Firma má za sebou rekonstrukci celého areálu. Zateplila a revitalizovala budovy. Sestěhovala produkci, investovala do výrobních zařízení. Řadu starých objektů zbourala, opravila komunikace a decentralizovala vytápění. Z Jihostroje se tak stal vyspělý, hezký a čistý strojírenský podnik.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Tradiční výstava bromélií, jiných exotických rostlin a hmyzu

Tradiční výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a...

Tradiční a v pořadí již 17. výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu se koná opět v...

Self scan – rychlý nákup do tašky pro zákazníky supermarketu TERNO

Self scan – rychlý nákup do tašky pro zákazníky supermarketu TERNO ČB

Po dvou letech provozování samoobslužných pokladen rozšiřuje českobudějovický supermarket Terno možnost odbavení...

Společnost Českobudějovicko-Hlubocko chce dotáhnout evropskou špičku

Společnost Českobudějovicko-Hlubocko chce dotáhnout evropskou špičku.

Cíle destinační společnosti z jižních Čech jsou již od začátku jasné – být jednou z nejlepších destinací v Evropě a...

Najdete na iDNES.cz